reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Dzień dobry :) u mnie niezmiennie ciepło, ale jakoś tak chmurzascie i morze wzburzone, dopadła nas jakaś wyspiarska pogoda taka sobie :/
Do tej pory nie martwilam się o poród w ogóle, ale jak tak Was czytam to zaczyna mnie to przerażac ;) najgorszy pierwszy raz, bo nie wiadomo czego się spodziewać!
@Mycha07 a w Irlandii masz obywatelstwo, status rezydenta czy coś takiego? Chodzi mi o formalności szpitalne, bo zakładam że nie korzystasz z polskiego ekus ?
@lena_89 hahaha, czyli nie jestem jedna sama taka wypaczona! Nie znoszę jak ktoś np palec polize i wyciera buzię dziecka, oblizuje łyżeczki itp, dla mnie straszne ;)

p19uskjojbeqaxq5.png
No co Ty. Najlepszy jest pierwszy raz, bo nie wiesz czego sie spodziewać :D
 
reklama
mnie strasznie męczy jazda samochodem (jestem pasażerem ) czuje sie taka wytrzepana szczegulnie jak droga jest nierówna ☺

@oleczkaa_1987 a dziecko spało tylko w otulaczu nic więcej nie trzeba?
To było w kwietniu tamtego roku gdzie było już ciepło i nie było potrzeby jej przykrywać. Aha i ona miała zwykły bawełniany ale wiem że są też polarkowe cieplejsze.
 
Co do porodu, ja pierwsze dziecko urodziłam przez cc i teraz tez tak będzie (prawdopodobnie na koniec pazdziernika), aczkolwiek doszłam podobno do 9cm - jak forum będzie zamknięte to pogadamy ;)
swoją drogą serio będziemy sie tu wywalac po 2 tyg nieobecnosci na forum? :D litości ;)
 
Dziewczyny a jak to jest z tym wyborem szpitala??Trzeba to jakoś u nich zgłaszać czy po prostu jedzie się na beszczelnego tam gdzie się chce ?
U mnie w mieście jest 1 szpital do którego niekoniecznie mam ochotę iść więc pozostają miasta pobliskie lub coś prywatnego:confused:
Ja pojechałam na bezczelna, ale miałam już 6 cm rozwarcia i nie mogli mnie nie przyjąć. A innych odsyłali, ale to z powodu braku wolnych łóżek :)
 
A ja nie słyszałam o czymś takim jak adapter do pasa dla ciężarnych, jeżdżę zapięta normalnym pasem póki co.

Ja miałam podobny otulacz dla synka ale on był wczesniakiem i otulacz trochę nam posłużył ale jak noworodek jest duży to nie na długo wystarczy .
 
Już mam spakowaną :p :p :p przez tego krwiaka cholernego musiałam być w gotowości :p
To się nazywa przygotowanie ;)
Ja już nawet nie pamiętam co powinnam ze sobą zabrać. Taka to jestem przygotowana a tu niedługo półmetek ciąży.
Niby nastawiam się na cc ale jak tak Was czytam to przerażenie mnie ogarnia. Ja po 8 latach tak jakbym zaczynała wszystko od nowa. Nie lubię szpitali (właściwie kto lubi). Jakoś trzeba będzie to przetrwać.
 
U mnie z kolei nie było rozwarcia. Stanelo na 2 cm.Tętno synka spadało miałam już zielone wody więc po 18 godzinach od odplyniecia wód lekarze zdecydowali się zrobić CC. Teraz też będę miała CC. Wiem tyle że nigdy więcej nie chcę czuć bóli krzyżowych. To tak w skrócie o mnie a dokładne opisy będziemy podawać po zamknięciu forum :)
 
Oleczkaa dziekuje za opinie, moje dzieci rodza sie raczej krotkie ;) I tak bym zamierzala uzywac kolo miesiaca ,a pozniej juz troche luzu dac dziecku. I jeden bym wziela cienki a drugi ocieplany do wozka :) cena zacheca bo po 6-7e tylko ciezko dostac w neutralnych kolorach a plec mozliwe, ze najszybciej w 31 tyg poznam a to juz dla mnie troche pozno :/

Sa tez otulacze do 62cm bez glowy, wiec jak moje mialy jedno 48cm drugie 51cm wiec mysle, ze z miesuac dwa nam.posluzy ;)

Ja bym pod otulacz zaklada mimo to spiochy lub body

Ja nie mam jeszcze nic przygotowanego! Musze zaczac juz myslec, bo tez nie lubie jak maz dowozi nie to co trzeba ;)
 
reklama
Do góry