reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Ja wiem, że jak ma się kota w domu to nie ma co się bać tokso. Bo organizm się uodparnia.Ja mam kotkę od września. Jeszcze nie robiłam badań lekarz karze po 10 tyg. Unikaj kontaktu z nimi najlepiej

zaczynamy 8 tydzień! [emoji178]
No ja mam z nimi kontakt od stycznia. Czyli jakieś badania to po 10 tyg?
 
reklama
Witam przyszle mamusie ;)
Termin mam na 2listopada, ale dokladnie bede wiedziec po pierwszym usg ale to jeszcze 5tyg musze czekac. Poki co umowilam sie do lekarza na poniedzialek, moze bedzie slychac serduszko przez Doplera :) to moja trzecia ciaza, powiedzmy niespodzianka ;)
Mdlosci mecza mnie od samego poczatku, praktycznie caly dzien, ciagle mi wszystko smierdzi, miesa nie tkne! Glownie zyje owocami,mam nadzieje, ze wkrotce to minie I zaczne jesc normalnie :) Brzuch mam jak na 5miesiac :D Narazie nikomu nie mowilismy jeszxE o ciazy, bonie roznie to bywa. Mecza mnie troche skurcze, brzuch mi sie stawia. W kazdej ciazy mialam dosc szybko skurcze ale nie wplywalo to na przebieg porody. Oba poprEdnie porody urodzone po terminie, wywolywane ;)
 
Jesli zarazisz sie tokso wczasie ciazy to jest to bardzi nie bezpieczne dla plodu. Jesli zarazilas sie wczesniej to organizm wytworzyl juz przeciwciala I dziecko dostalo w pakiecie od Ciebie. Zarazic sie mozna jesli sprzatasz kuwety, od samego kota raczej nie.
 
Ja mam w domu już kilka lat dwa koty a toksoplazmozy nie przechodziłam, podobno łatwiej zarazić się od mięsa czy ziemi w ogródku, tak więc ostrożność ok ale nie ma co świrować ;)

Mi się wydaje, że zapłodnienie było u mnie dzień przed owulacją lub w jej dniu więc na dwoje babka wróżyła [emoji23]
 
Jesli zarazisz sie tokso wczasie ciazy to jest to bardzi nie bezpieczne dla plodu. Jesli zarazilas sie wczesniej to organizm wytworzyl juz przeciwciala I dziecko dostalo w pakiecie od Ciebie. Zarazic sie mozna jesli sprzatasz kuwety, od samego kota raczej nie.
Do kuwety nie podchodzę. Ich tez za bardzo nie głaszcze, bo dom jest tak wielki, że każdy chodzi "własnymi ścieżkami"
 
Fajnie że sa mamusie które spodziewają się trzeciego :-) mam dwóch synów :-)

xnw40tc7sy506vxn.png
Ja spodziewam się już 4 dzidziusia ... mam już córkę i dwóch synów ... co kolwiek będzie teraz mam nadzieję ze tylko zdrowe płeć nie jest ważna
 
Izabella a u nas w dzień owu, a córeczka :) Na to nie ma reguły. Chociaż tak jak piszesz im bliżej owu tym większa niby szansa na chłopca, bo plemniki z meskimi gametami są słabsze i szybciej giną, dlatego im dalej od owulacji przytulanki, tym więcej plemników z zenskimi gametami zostaje. No jakoś tak to jest. Mam nadzieję, że nie pomgmatawalam.
 
Zaplodnienie nie moglo byc dzien przed owulacja bo wtedy nie bylo komorki jajowej wiec co plemnik mialby zaplodnic? :) zaplodnienie jest mozliwe po uwolnieniu komorki jajowej czyli po owulacji do ok 24h komorka jest zdolna do zaplodnienia. Plemniki natomiast moga poczekac w drogach rodnych do kilku dni nawet.



oar89n73q89ig3x3.png
Niech Ci będzie, że plemniki czekały, ogólnie mówi się o zapłodnieniu [emoji14]
 
reklama
Do góry