reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Annka_167 trzymam kciuki. Moja Kryszyna tez sporo spi i trudno ja dobudzac. W szpitalu kazali budzic nawet pokazali jak ( łaskotali po stopkach,tak dosyc mocno :eek: ) uznajmy ze pomaga:dry: z tym ze jak mala jest blisko mnie to sie uspokaja natychmiast i szybko zasypiala. Po powrocie do domu mialam to samo:eek: rozmiawialam z lekarka i polozna mowily ze jesli dziecko przybiera na wadze to nie ma potrzeby budzic. Niemowleta (2/3 mies zycia ) podobno czasem nawet noc potrafia przespac bez jedzenia:shocked2:
Ale sposob z przewinieciem jest bardzo dobry. W szczegolnie w nocy jak chce ja szybko nakarmic i wrocic do spania. Robie tak :karmie,jak widze ze przysypia to ja daje do odbicia, zmieniam pieluche i znowu przystawiam.
A moja po jedzeniu w ostatnich dniach tez jest jakas niespokojna. Czasem tylko od razu zasnie...:sorry2: czesto sie wierci,kreci i kwili. Najczesciej chwile pozniej zrobi w pampersa ale tez juz panikuje ze mam za malo pokarmu albo ja cos boli (bo zjadlam cos nowego,staram sie rozszerzac swoja diete:oo2:)
 
reklama
No ja próbowałam przejść tylko na cyca i skapitulowałem, sytuacja jak u Ani. Karmie Anastazje 20 minut cycem (tez przysypia, nawet jak jest wcześniej pobudzona) potem daje butle z odciagnuetym pokarmem. Jak jest sam cyc je co 40-60 minut, po butli 2-2,5 godziny. Niestety nie mogę sobie pozwolić na "wiszeniu" na cycu, bo muszę ogarnąć dom, obiad i dzieci. Na początku miałam wyrzuty sumienia, teraz już podchodzę to tego normalnie.
 
Ostatnia edycja:
Madzia jeśli chodzi o aktywność to daj jej czas. A jeśli chodzi o karmienie to nie ma co miec wyrzutów sumienia. W twoim przypadku postapilabym tak samo

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja dzisiaj miałam chwile to wyprasowałam firanki u Tymka, jeszcze 2 pokoje i będzie koniec :). U nas od rana wali śniegiem, tak świątecznie się robi. Dzisiaj robię z chłopakami pierniki, będzie sprzątanie ;)

No to się napisałam Anastazja płacze, ze głodna.

Paulina jak humor? Karolyn a u Ciebie jak minęła noc? A pozostałe listopadowki co u Was :)?

dziękuję, że pytasz :* humor już lepszy, ale to chyba dlatego, że bardzo dużo się działo i jakoś tak zajęłam myśli.
Właśnie wróciliśmy z urodzin mojej mamy - nawet nie chcecie wiedzieć ile zjadłam ciasta :O rozpusta, oj rozpusta :)
My dalej karmimy się wyłącznie piersią. Martwię się, bo Sami ostatnio bardzo mało przybierał na wadze :( mieliśmy wypożyczyć sobie wagę na weekend, bo położna będzie dopiero w środę lub póxniej, ale wiecie co....zapomnieliśmy! :O Staram się przystawiać Samiego maksymalnie często - tzn nigdy nie przekraczać tych 2,5godz. Ostatnio byłam jednak taka padnięta w nocy, że się po prostu nie budziłam i mały spał sobie jednym ciągiem po 4 godz...:/ Ale jeśli chodzi o jedzenie to zrobiliśmy "test" i wychodzi na to, że ja mam pokarm, tylko Samuelek ciut niechętny do jedzenia. Pierwszy synuś też był chudzinką i malutko przybierał, a teraz okrąglutki i zdrowiutki...eh

Tak poza tym to wczoraj odleciał nam pępuszek :)
 
u Nas tez cyrki z jedzeniem. Mala slabo przybiera, kupy potrafi dwa dni nie zrobic. Sika duzo.
Wlasnie jej dalam mleczko z butelki, dojadla 40 ml Po poltorejgodzinnym wisz3niu na cycu. Czuje sie strasznie, Tak bardzo chcialam karmic.
Teraz spokojnie spi Sama a Po cycku tylko na rekach.
Zle Mi z tym Ale dziecka glodzic nie bede.

Kiedy wy jeszcze odciagacie? I Potem ten odciagniety do lodowki? A Jak podgrzewacie? Zielona w tym jestem.
 
Klementinka ja po każdym karmieniu cycem ściągam co zostało laktatorem i odkładam do lodówki albo zamrażarki jak jest dużo. Karmienie piersią jest cudowne, uwielbiam patrzyć jak się przytula, ale trudno po każdym kp dojada z butli, czyli wniosek jest taki ze poprostu się nie najada samą piersią. Anastazja tyje okolo 50 gramów dziennie, wiec system się sprawdza.

Jak Wasza niedziela? Ja po obiedzie prasowałam firanki i obrus, jeszcze 4 i 2 zasłony i skończę ;) mogę robić za etatowego prasowacza. A teraz się zabieram za chatki z piernika z moimi chłopami. Miłego wieczorku
 
Ja tam niczego nie odciągam ale zainwestowałam w smoczek dzisiaj bo wisi na mnie jak szalony. No ale przybiera prawie pół kilo na tydzień więc myślę że nie będę zmieniać systemu. Przy córce też się sprawdzało po prostu karmienie na żądanie. Kiepsko mi śpi dzisiaj, noc miał ciężką i prawie cały dzień był na czuwaniu. Teraz przysnął jak zaraz trzeba będzie go kąpać. Pierwszy raz był z nami dzisiaj na mszy, muszę go trochę przyzwyczajać. Planowaliśmy chrzest na święta ale uznałam że nie chce mi się szykować i na święta i na chrzciny, więc zrobimy na Trzech Króli. Zosia była chrzczona jak miała 5 tygodni ale to był wrzesień. Stefcio będzie miał prawie 7.

Napisane na LG-M320 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja po karmieniu nic nie odciagam. Małemu wyszła jakaś wysypka na twarzy. Od jutra robię dietke bo nie wiem po czym go uczulilo

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
ja mam cycki nieodciagowe, wczoraj chcialam odciagnac po karmieniu to wyszlo mi z 10 ml. fakt ze na szybko chcialam ale nie mam czasu siedziec przy tej dojarce.
zobaczymy co dzis polozna zwazy. kupa w nocy byla, to juz cos.

SophieAnn pol kg na tydz tylko na piersi? jak ty to robisz?

co do chrztu to my poczekamy jak z dwojka starszakow. okolo pol roczku chrzcilismy.
 
Do góry