reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Cześć Dziewczyny.
Trochę mnie nie było bo walczymy z karmieniem. Dostałam laktator elektryczny i zaczęłam odciągnąć po każdym karmieniu a czasami nawet dodatkowo żeby rozkręcić laktację. Jest lepiej ale szału jeszcze nie ma. Poza tym Mała w ciągu dnia cały czas wisi na mnie, ale nie ssie aktywnie tylko zasypia a jak ją położę w łóżeczku to się budzi i płacze i tak na okrągło więc w sumie nic innego nie robimy. Za to w nocy mogłaby nawet 6 godzin spać. Mimo to budzę ją wkładam cyca "na siłę" ale nie je za bardzo. Nie wiem już co o tym myśleć i jak to ogarnąć. Macie jakieś sposoby na śpiocha? Odłożenie jej działa na chwilę bo tylko się przytuli to zaraz śpi znowu...
 
reklama
Jutro skończy 3 tydzień. Urodziła się z wagą 4125g, na pierwszej wizycie położnej ważyła równe 4kg, potem po tygodniu straciła 50g ale walczyłam o laktacje i nie dokarmiałam jej. Po następnym tygodniu przybrała prawie 300 g. Następna wizyta we wtorek i zobaczymy.
 
Płacze jak ją odłożę, ale jak przy mnie leży, to possie, possie i zasypia. Nie śpi jednak na tyle mocno żebym mogła ją odłożyć na dłużej do łóżeczka. Smoczek chciałam jej dać ale wypluwa.
 
Ja robilam tak ze np zmienialam pieluche zeby malego rozbudzic albo podnosiłam malego do góry. A próbowałaś zawijac mała po karmieniu ? Np w woombie? I puszczać biały szum?

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Właśnie wszyscy mówią o tym zawijaniu a ona tak się wścieka jak ją opatulę. Dziwna ma Dziecina :D A z tym szumem to nie próbowałam. Dzisiaj zobaczymy :)
 
to kup woombie. Jak ja zawijałam w tradycyjne kocyki to też się mój darł. A może spróbuj takiego czegoś. Po karmieniu zmień pieluche, trochę z nią pogadaj, pokaż jakąś czarno białą książeczkę. Jak zauważysz oznaki że jest śpiąca to zawiń małą, podnieś na chwile i przytul do piersi (ale nie kołysaj ani nic). Poczekaj aż mała się uspokoi i wyciszy ale nie dopuść aby ci tak zasnęła ! potem odłóż ją do łóżeczka i puść biały szum. Jeśli będzie kwilić, klep ją po pleckach aż się uspokoi. Powinno zadziałać :)
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję Karolyn za rady :) Będziemy próbować bo kurcze ja rozumiem że dziecko karmimy na żądanie i że potrzebuje czułości i bliskości ale jak nawet do wc spokojnie nie można iść to trzeba coś wymyślić :)
 
reklama
Do góry