reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Paula i Sophie trzymam zatem kciuki ;) Flamandka jeszcze raz gratuluje. Pytanie do rozpakowanych dziewczyn, jak pępki u Waszych maluchów. Ja pryskam octeniseptem, ale można go sobie w buty wsadzić, dalej mokry. Używacie spirytusu?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja mialam bole krzyzowe wlasnie ,bylo ciezko przec po tylu godzinach malemu glowka wyszla a reszta nie bardzo chciala ,parlam 30 ,min zadecydowali o proznociagu bo bali sie o blizne po cesarce.
 
Paula i Sophie trzymam zatem kciuki ;) Flamandka jeszcze raz gratuluje. Pytanie do rozpakowanych dziewczyn, jak pępki u Waszych maluchów. Ja pryskam octeniseptem, ale można go sobie w buty wsadzić, dalej mokry. Używacie spirytusu?
Magda mi położna przy córce powiedziała że octenisept stosujemy tylko odkarzająco, profilaktycznie raz dziennie albo rano i wieczorem ale można to sobie darować. A poza tym kazała pępek zostawić w spokoju bo ma wysychać, a octenisept go moczy i stosowany często np. przy każdej zmianie pieluszki utrudnia gojenie.

Napisane na LG-M320 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Paula i Sophie trzymam zatem kciuki ;) Flamandka jeszcze raz gratuluje. Pytanie do rozpakowanych dziewczyn, jak pępki u Waszych maluchów. Ja pryskam octeniseptem, ale można go sobie w buty wsadzić, dalej mokry. Używacie spirytusu?
Ja może doświadczenia nie mam, ale wiadomości ze szkoły rodzenia. Pielęgnacja kikuta na sucho, octanisept profilaktycznie raz dziennie - spryskać patyczek do ucha i tylko przemyc u nasady. No i jak najczesciej wietrzyć. Ale że ja pierworódka to aż się boję co to wyjdzie w praniu. Codziennie po kilka pytań będę zadawać do bardziej doświadczonych kobitek :laugh2:
 
Ja pępek zostawiłam w spokoju. Nic tam sie złego nie dzieje więc nie ma sensu ruszać. Wczoraj była położna, obejrzała i potwierdziła ze jest ok. Co do octeniseptu to też mówili mi że tylko w sytuacjach gdyby coś się robiło nie tak.
Flamandka to my w tym samym dniu urodzilysmy [emoji4] mój też lubi pospac [emoji4]

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Magda8124 Nam pępek odpadł w 8 dobie, też go nie ruszałam. Z pierwszym synem stosowałam octanisept, odpadł jak miał 2 tygodnie a z córką to cuda na kiju i nic nie pomagało, miała 2 miesiące, pępek zaczął gnić i wizyta u chirurga nas czekała, on pępek urwał, jeszcze jakiś czas krwawił i koniec.. Dlatego cieszę się, że teraz odpadł tak szybko. A jak u Was się trzyma? Mocno? Nam teraz od początku trzymał się słabo więc przypuszczałam, że szybko odpadnie.

Flamandka po próżnociągu wszystko jest ok?
 
No właśnie trzyma się niestety, jest gruby i mokry, dzisiaj zauważyłam ze spuchł z jednej strony bardzo. Ten nieszczęsny octenisept w ogóle nie działa. Anastazji nie ściągnęli klema, bo ponoć miała b. gruba pępowinę i cały czas zawadza pampersem o ten plastik. Jutro chyba będziemy musieli iść do pediatry, bo wyglada to słabo.
 
Magda8124 no pewnie idź niech coś doradzi.. daj znać co powie lekarka :*

Izabella81, bejbi, Dżuls89 jak sobie radzicie z Waszymi gromadkami??:blink:
 
Flamandka gratulacje wytrwalosci!!:errr::laugh2: jestes mega wytrzymala. A juz sama mysl o proznociagu mni3 przeraza....:no: jak sie po tym czulas?
Moje bole minely po 12 godzinach i nawet sie troche przespalam:cool2: pierwsze przepowiadajace za mna!
 
reklama
Ja mialam bole krzyzowe wlasnie ,bylo ciezko przec po tylu godzinach malemu glowka wyszla a reszta nie bardzo chciala ,parlam 30 ,min zadecydowali o proznociagu bo bali sie o blizne po cesarce.

to wyobraź sobie ze jak ja wypchałam głowę to mi się skurcze zatrzymały, podkręcali mi oksy i dalej nic i w końcu poprosili aby spróbowała małego wypchać bez skurczu i udało mi się :)
 
Do góry