reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Karolyn a jak z sierścią w domku? Bo ragdollki to taki dość długi ten włos mają. My mamy kotkę europejkę ( czyt. dachowca ;) ) i chłopa brytyjczyka. Z niej to praktycznie sie ma sierści, ale z niego to fruwa puch. Odkurzanie musi byc codziennie :)
 
reklama
Jeju Dziewczyny jak mnie dziś bolą brzuch i krzyż. Pamiętam że przy córce miałam takie bóle kilka dni przed porodem. Wieczorem odszedł mi czop i później u lekarza okazało się że mam 2cm rozwarcia i następnego dnia urodziłam. Mąż każe mi się trzymać do przyszłego tygodnia bo Zosia chora, on ma dużo pracy. Ja tam byłabym zadowolona gdyby się okazało w weekend że to już. To czekanie mnie dobija.

My mamy psa, który od początku jest chowany z dziećmi. Poprzedniego musieliśmy uśpić (miał dwa udary, wodę w płucach, cukrzycę), bardzo to przeżyliśmy. Córcia jak była niemowlakiem bawiła się na kocu na podłodze a on jej pilnował. Obecny psiak też jej pilnuje, dosłownie potrafi nas zawołać gdy mała robi coś niebezpiecznego. Kiedyś wyciągnął mnie za nogawkę z kuchni bo Zoś próbowała się wdrapać na parapet w łazience (miała robić siusiu). Dzieci się lepiej chowają przy zwierzętach.

Napisane na LG-M320 w aplikacji Forum BabyBoom
 
cześć dziewczyny!!! dawno mnie nie było, ale nadrobiłam zaległości i wszystkie posty przeczytałam (trochę ich było :) )
Karolyn super, że już jesteście w domu i że tak szybko wracasz do formy! :)

My też mamy kota (dachowca)... na w pół domowego, bo zazwyczaj jak jest ciepło albo taka pogoda to siedzi na dworze a przychodzi tylko coś zjeść, ewentualnie przespać się na fotelu w ciepełku. Ja pod względem pozwalania na wszystko to jestem bardziej surowa, ale ze względu na to, że jak ta moja kocina wychodzi cały czas na dwór to nie mam nad nią kontroli gdzie łazi, co je na tym dworze, więc jak jest w domu to wyganiam ją czy z naszej sypialni czy z pokoju dziecka by już teraz wiedziała, że jej nie wolno....

u mnie już 36tydz leci i czuje znaczną różnicę względem zeszłego tygodnia. Chodzę kanciasto i zaczyna boleć mnie miednica i dolna partia kręgosłupa... jednym słowem czuję w kościach zbliżający się termin :)
wczoraj miałam wizytę u Gin, standardowe badania wyszły bardzo dobrze, zmartwił mnie tylko ten GBS bo wyszedł pozytywny, ale z tego co się dowiedziałam to żadnego wpływu na to nie miałam jaki jest wynik...
Któraś z Was ma bądź miała w poprzednich ciążach wynik (+)?? po porodzie jak już będzie się w domu z Maleństwem też trzeba zachować jakieś dodatkowe środki ostrożności?
 
cześć dziewczyny!!! dawno mnie nie było, ale nadrobiłam zaległości i wszystkie posty przeczytałam (trochę ich było :) )
Karolyn super, że już jesteście w domu i że tak szybko wracasz do formy! :)

My też mamy kota (dachowca)... na w pół domowego, bo zazwyczaj jak jest ciepło albo taka pogoda to siedzi na dworze a przychodzi tylko coś zjeść, ewentualnie przespać się na fotelu w ciepełku. Ja pod względem pozwalania na wszystko to jestem bardziej surowa, ale ze względu na to, że jak ta moja kocina wychodzi cały czas na dwór to nie mam nad nią kontroli gdzie łazi, co je na tym dworze, więc jak jest w domu to wyganiam ją czy z naszej sypialni czy z pokoju dziecka by już teraz wiedziała, że jej nie wolno....

u mnie już 36tydz leci i czuje znaczną różnicę względem zeszłego tygodnia. Chodzę kanciasto i zaczyna boleć mnie miednica i dolna partia kręgosłupa... jednym słowem czuję w kościach zbliżający się termin :)
wczoraj miałam wizytę u Gin, standardowe badania wyszły bardzo dobrze, zmartwił mnie tylko ten GBS bo wyszedł pozytywny, ale z tego co się dowiedziałam to żadnego wpływu na to nie miałam jaki jest wynik...
Któraś z Was ma bądź miała w poprzednich ciążach wynik (+)?? po porodzie jak już będzie się w domu z Maleństwem też trzeba zachować jakieś dodatkowe środki ostrożności?
W czasie porodu będziesz miała podany antybiotyk.
 
Ostatnia edycja:
Ja w pierwszej ciąży tez miałam pozytywny GBS i tak jak piszesz dostałam antybiotyk podczas porodu. Tyle wystarczyło, nie bylo żadnego dodatkowego leczenia dla mnie czy dla dziecka. Uszy do góry, to się często zdarza i właśnie nie mamy na to wpływu.
 
położna nam mówiła na szkole rodzenia, że to bardzo ważne badanie jest, i tak jak piszecie jednorazowa dawka przy porodzie zabezpiecza dzieciątko, inaczej dziecko musiałoby po porodzie brać niepotrzebnie antybiotyk

flamandka tak oliwką, kupiłam z Hipp oliwka pielęgnacyjna sensitive z naturalnych olejków, zawiera olejek migdałowy, w sumie to tylko olejek migdałowy by wystarczył, ale w Rossmannie nie mieli, pasuje mi, nie mam żadnego swędzenia; teraz mieliśmy kilka dni przerwy, więc wczoraj miałam ból jak 150%
mój M się dziwił, że muszę wytrzymać, przecież będę rodzić dziecko:oo2:

temat z facetami to rzeka, pewnie nie raz będziemy do nich wracać:-p

karolyn super wieści i masz czas na forum, więc musi być spoko po drugiej stronie/ przejściu ze stanu w stan

u nas dziewczyny aż skręca za zwierzętami, nie ma dnia, żeby nie truły o piesku czy kotku, ale u nas jest ciasno, nas dużo, nie miałabym cierpliwości do kolejnego członka rodziny w postaci zwierzęcia, za to mamy żółwia, który notorycznie zwiewa, ludzie nam go obcy przynoszą i tak że uczciwi
jest już tak duży jak tacka na torta ma ok 45 lat:-) :)

ja jutro mam ostatnią wizytę

dźuls jak to cały różaniec z Tobą odmawiają, ja teraz odmawiam Nowennę Pompejańską, już część dziękczynną do 11 listopada, imienin mojego M, nie miałabym cierpliwości z dziećmi różańca odmawiać
tak morsowanie uodparnia, jestem sama przykładem, od wielu lat chorowałam na ciągłe zapalenie pęcherza moczowego i już nerka mnie bolała zawsze prawa, po 3 miesiącach treningów, jak ręką odjąć
syn średni też z nami morsował, najmłodsza prosi, żeby ją w niedzielę zabrać
odbijesz sobie po porodzie

podobno nie jest dobrze przenosić, bo często okazuje się, że dziecko pływa już w zielonych wodach, na razie nie myśle, jeszcze mam półtora tyg.
 
reklama
Do góry