reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe maluszki- bilanse i zdrowie

andrzelika a ty podajesz trojprzeplywowym mleko? Dobrze zrozumialam? :) Czy kaszke?
Mackowi dawalam nim zawsze kaszke albo rzadkie zupki, ale bardzo krotko nam posluzyl. Jednak wolalam mu podawac lyzeczka.
 
reklama
Alan je tym trójprzepływowym mleko i picie na nr 3 rzymskie od dawna i w ogóle już nie pamiętam kiedy ostatnio się zakrztusił wcale tego nie robi, a kaszki i zupki itp, je łyżeczką nic poza mlekiem i piciem nie je z butelki
 
nimfii mam pytanie o szczepionkę pneumo to się podaje doustnie jak rota czy kują i ile dawek co jaki czas trzeba dać? Ja zamierzam się z Leną po urlopie wybrać do przychodni bo też ją chcemy zaszczepić
 
nimfii mam pytanie o szczepionkę pneumo to się podaje doustnie jak rota czy kują i ile dawek co jaki czas trzeba dać? Ja zamierzam się z Leną po urlopie wybrać do przychodni bo też ją chcemy zaszczepić

Ja pozwolę się wciąć i odpowiedzieć. Mam nadzieję, że nie bedziecie miały mi tego za złe.

Pneumokoki są w zastrzyku... Zośka miała 3 dawki, ale to w pierwszym półroczu życia. Pneumo są diabelsko drogie... u nas 300pln (jedna dawka).:dry:
 
Dzięki anek za odpowiedź :-) wiem że cena jest taka ale dla.zdrowia dziecka warto, zreszta sama rozumiesz skoro Zosię szczepiłaś :-)
 
Margo my też jeszcze Liwii nie szczepiliśmy na pneum chce zaszczepić
mam ulotkę o pnumo jak szczepić i można szczepić jak ktoś nie rozpoczął szczepień od 6tyg życia, tak
7-11miesiąc- 3 dawki, dwie dawki przy zachowaniu odstępu przynajmniej 1 miesiąca pomiędzy dawkami. Trzecią dawkę zaleca się pomiędzy 11. i 15 miesiącem życia
12-23miesiąca- 2 dawki, dwie dawki przynajmniej 2-miesięczny odstęp pomiędzy dawkami
2-5lat- 1 dawka

na pewno w przychodni w której będziesz szczepić wszystko ładnie wytłumaczą


ja dziewczyny mam pytanie ile powinno dziecko przybierać na tydzień ;-)
 
andrzelika to brawo dla alana za picie ze smoczka z tak duza dziurka :)


margo
widze ze tu dziewczyny rozpisaly dwie wersje? Bo ilosc dawek pneumo zalezy od tego kiedy zacznie sie szczepienie. Jesli wczesniej to jest chyba 5 dawek w pierwszych 2 latach zycia a jak pozniej to sa 4 dawki.
My szczepilismy sie dopiero pierwsza dawka wiec nas obejmie system szczepinia 3 dawkami w pierwszym roku oraz czwarta dawka po pierwszych urodzinach (ok 18msc chyba). Tak samo byl szczepiony Maciek.
Pierwsza dawka za nami a druga juz za 6 tyg. Trzecia nie wiem kiedy bedzie.
My placimy za to szczepienie po 240zl :) w najtanszej aptece w KRK. W Ziko aptekach sa po 250zl. W pozostalych aptekach okolo 300zl :eek:

My jeszcze dodamy meningokoki jak Kuba skonczy 18msc to jest tylko 1 dawka i w miare tania ok 130zl.
 
mirelka sama jestem ciekawa.... Kuba przybral teraz 400g na 6 tyg i lekarka uznala ze to malo :sorry:
 
nimfii on piję jak stary hehe jak miał mniejszy to płakał , że mu powoli leci i kupiłam mu ten i jest szczęśliwy, wasze dzieciaczki też biorą same butle do rąk i chcą pić on bierze podnosi sam tylko nie umie,aż tak wysoko podnieść nie wie jak
 
reklama
Laski ja mam problem taki że moja wcale nie chce butli pić, tylko cyc i jedzonko łyżeczką. Zastanawiam się czy kupić jej jakiś inny smoczek ale jak patrzę w sklepach na te smoczki to nie widzę nigdzie od 6 miesiąca bo mamy buteleczkę NUK'a
 
Do góry