reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe kreski 🍁🍂🍁

Brałam tylko mikro dawki encortonu ale nie byłam bardziej jebnieta niz zawsze 😅

😱

Zaczynam się bać tej wizyty u immuno.
Chociaż mnie to tak dawał w parę Estrofem i Duphaston, Encorton dotychczas nie.

Ciekawe czy ten Equoral tak działa.
A powiem Wam jako ciekawostkę, mój brat jako dziecko około dziesięcioletnie wylądował w szpitalu na powikłania po niedoleczonej szkarlatynie i zdiagnozowano u niego wtedy reumatoidalne zapalenie stawów. Brał wtedy encorton i bardzo zle na niego zareagował, bardzo tył i dostał choroby sierocej, mimo ze rodzice byli u niego codziennie na zmianę i robili co mogli. Dzisiaj, jako już bardzo dorosły mężczyzna po 40-tce leczy sie na depresję i ataki paniki, ostatnio rozpoznano u niego jakaś chorobę autoimmunologiczną stawów. Nie ma dzieci, mimo ze bardzo z żoną chcieli i wiem, ze się starali. Ciekawe czy to nie długofalowe skutki tamtego leczenia.
 
reklama
Ja za to mam trzonroom tylko w wybrane dni, ze wzgledu na wyjazdy męża w tym miesiącu, piku nie wysikałam, ogolnie spodziewam się cyklu bezowulacyjnego a juz wybrałam termin na test 6.12 bo taki fajny dzień a co tam 😁🤪☃️
Mi to się wydaje że mój to chętnie pojechał na jakiś wyjazd 😂 bo w tym miesiącu to już chyba zmęczony tymi trzonowaniami jest 🙈
 
A powiem Wam jako ciekawostkę, mój brat jako dziecko około dziesięcioletnie wylądował w szpitalu na powikłania po niedoleczonej szkarlatynie i zdiagnozowano u niego wtedy reumatoidalne zapalenie stawów. Brał wtedy encorton i bardzo zle na niego zareagował, bardzo tył i dostał choroby sierocej, mimo ze rodzice byli u niego codziennie na zmianę i robili co mogli. Dzisiaj, jako już bardzo dorosły mężczyzna po 40-tce leczy sie na depresję i ataki paniki, ostatnio rozpoznano u niego jakaś chorobę autoimmunologiczną stawów. Nie ma dzieci, mimo ze bardzo z żoną chcieli i wiem, ze się starali. Ciekawe czy to nie długofalowe skutki tamtego leczenia.
Generalnie Encorton podnosi kortyzol i psuje gospodarkę węglowodanową. Można się po nim czuć niespokojnie, mieć problemy ze snem. No i trzeba bardzo uważać na to co się je.

Mój teść od wielu lat bierze leki przeciw odrzuceniu przeszczepu i gdy uważał na to co jadł to nie tyl :p. Ale różnie z tym bywa, bo lubi słodycze ;-)
 
Nie potrzebnie mu mówiłam ze najlepiej seksić co 2 dzień jak chce się zaciążyć i pokazałam mój kalendarz flo ,jak się dowiedział o tym ze najlepiej co 2 dni to powiedział ze czuje trochę presję 😝 tyle ze ja jestem taka ze co nowego się dowiem z forum czy jakiś ciekawostek ciążowych to o wszystkim mu mówię może nie potrzebnie 😜..
 
Nie potrzebnie mu mówiłam ze najlepiej seksić co 2 dzień jak chce się zaciążyć i pokazałam mój kalendarz flo ,jak się dowiedział o tym ze najlepiej co 2 dni to powiedział ze czuje trochę presję 😝 tyle ze ja jestem taka ze co nowego się dowiem z forum czy jakiś ciekawostek ciążowych to o wszystkim mu mówię może nie potrzebnie 😜..
Znowu się powtórzę: według badań amerykańskich naukowców codzienny seks to także duża szansa na zajście w ciążę. Plemniki z codziennego seksu nie są gorszej jakości, niż z seksu co dwa dni.

Jedynym niekorzystnym działaniem w czasie starań to przerwy dłuższe niż 7 dni-wtedy nasienie jest słabej jakości.
 
Według mnie to nie ma aż takiego znaczenia. Chyba że plemniki są bardzo słabej jakości, ale tu pewnie i tak tylko pomoc in vitro

1 dziecko mam z seksu tysiąc razy dziennie
2 dziecko mam z 1 seksu w całym cyklu (dodatkowo, z wyliczeń najprawomocniej to było 5 dni przed owu)
3 ciąże (bo dziecka brak) mam z seksu co 2 dni, w tym znowu prawdopodobnie z seksu 5- 7 dni przed owu (miała być pauza z tego samego powodu co teraz)
 
Ogólnie jest problem, że my kobiety zazwyczaj jesteśmy bardzo analityczne w samochodzie itd. A faceci skupiają się tylko na konkretach, a my mamy milion myśli. Nawet widać to przy planowaniu ciąży na ilu polach my działamy wiedzę i różnice myśleń, oczywiście są wyjątki od tej zasady, ale tak ogólnikowo mówiąc to tak to wygląda 😂.
A żebyś wiedziała. Ja zaczęłam prawko latem, pierwsze 16 godzin zajebiście mi się jeździło, byłam pełna entuzjazmu.
A teraz wróciłam do pracy, dziecko mi choruje, jestem jak na bombie każdego wieczoru przed dniem roboczym. Poszłam na jazdy i co, jajco. Hamulec pomyliłam z gazem, nie docierało do mnie co mówił instruktor. Dojezdzilam do 22 godziny i przerywam.
 
Znowu się powtórzę: według badań amerykańskich naukowców codzienny seks to także duża szansa na zajście w ciążę. Plemniki z codziennego seksu nie są gorszej jakości, niż z seksu co dwa dni.

Jedynym niekorzystnym działaniem w czasie starań to przerwy dłuższe niż 7 dni-wtedy nasienie jest słabej jakości.
właśnie na ten cykl przyjęłam taktykę co 2 dzień ile z tego będzie to nie wiem 😂 ale wiem ze jak nadal nic z tego cyklu nie będzie to po prostu testy owulacyjne,mierzenie temperatury i większy luz bez spiny ze trzonowanie co 2 dzień 👌😜
 
reklama
chodzę, śpiewam, tańczę, stary wrócił wczoraj do domu lekko na rauszu, ale bez przesady a ja mu zrobiłam taką awanturę, że świat nie wierzy łzom, aż gardło zdarłam, po czym poszłam go przeprosić i nie mogłam oddechu złapać tak zaczęłam ryczeć. nie umiem tego opanować, to nie jestem ja.



nie wiem, biorę equoral i encorton jednocześnie po raz pierwszy, nie mam pojęcia co tak działa ale jestem w szoku.
Świat nie wierzy łzom 🤩
 
Do góry