reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🍁🎃Listopadowe kreski - niech to będzie miesiąc radości i u każdej z nas bejbik zagości🎃🍁

Przykro mi bardzo😩
Jak długo kontrolujecie betę czy przyrasta? W każdym tygodniu?
Ja najdłużej sprawdzałam betę przy CP. Jakieś 2 tygodnie chodziłam do 2 dni badać. Ale to dlatego, że czułam że coś jest bardzo nie tak (krwawiłam jak cholera a wszyscy lekarze odsyłali mnie do domu mówiąc że to poronienie). W prawidłowej ciąży badałam jakieś 3-4 razy żeby się później niepotrzebnie nie stresować
 
reklama
@LadyCaro co u Ciebie kochana? Przygotowujecie się do IUI? Byliście na tej przełożonej wizycie u tego dobrego doktorka?

Właśnie też miałam pytać i wywoływać :) @LadyCaro
Hej, miło, że o mnie pamiętacie ❤️
Z Ludwinem miałam przeboje, o których nawet mi się nie chce pisać (ostatecznie nie doszlo nawet do wizyty, ale już mam to gdzieś, nie chce mieć z tym UCZKiNem nic wspólnego). A wizytę prywatnie mam 16.11 no i niby mamy zaczynać badania pod IUI. Najchętniej bym to odwołała wszystko, bo niestety w ogóle nie mam do tego sił i serca.
W sumie to nic już nie robię, prawie nie biorę supli, mój mąż dużo pracuje, dietę ma słabą. Bierze suple i leki, ale tak to prowadzimy się słabo i raczej już mało które działania mamy ukierunkowane na zachodzenie. Nie mam już kompletnie do tego sił, chęci io serca i nie będę działać na siłę.
 
Przykro mi bardzo😩
Jak długo kontrolujecie betę czy przyrasta? W każdym tygodniu?
Nie. Serduszko nie biło i gin kazał sprawdzić. Zastanawiał się czy ciąża jest młodsza (nierealne bo wyłapałam testem w 8dpo) czy już zarodek obumiera 😥 tydzień temu we wtorek jeszcze widać było jakiś ruch w zarodku. Wczoraj już kompletnie nic.
 
Ja najdłużej sprawdzałam betę przy CP. Jakieś 2 tygodnie chodziłam do 2 dni badać. Ale to dlatego, że czułam że coś jest bardzo nie tak (krwawiłam jak cholera a wszyscy lekarze odsyłali mnie do domu mówiąc że to poronienie). W prawidłowej ciąży badałam jakieś 3-4 razy żeby się później niepotrzebnie nie stresować
Potwierdzam beta okropnie stresuje. Nie wiem czy będę chciała ją badać jak się kiedyś uda zajść 😔
 
Przepraszam, że wbijam, ale w przypadku profilaktyki zapobiegania konfliktu serologicznego u kobiet RhD- ojciec zawsze jest domniemany- brutalne, ale najbezpieczniejsze dla tego, żeby zapobiegać powstaniu przeciwciał. Wszystkie kobietki RhD- przy każdym krwawieniu, poronieniu (powyżej 6tc), porodzie, zabiegu inwazyjnym, oraz między 28 a 32 tc dopominajcie się o immunoglobulinę.
Jestem kobietą u którego doszło do konfliktu, nie życzę tego nikomu.

W razie pytań dotyczących konfliktu piszcie na priv, bo to nie wątek ku temu. Bardzo rzadko zaglądam, ale odpowiem.
 
Ale wiedziałaś że to nastąpi i akurat przytrafiło się w wannie, czy to było nagle i niespodziewanie?
Wiedziałam, że nastąpi - 10tc, serce przestało bić, odstawiłam leki. Na poronienie samoistne czekasz - może nastąpić w każdej chwili, a jeśli za długo nie nadchodzi, jedziesz na ip na wywołanie poronienia i łyżeczkowanie.
 
Mam nadzieję że dziś się zacznie. Na razie to mi po prostu słabo jest. Jutro mam pogrzeb kuzyna i średnio bym chciała zemdleć z bólu na pogrzebie 🤦
 
Dziewczyny, ja się nie znam, jedna strata za mną a bety też nie sprawdzałam przyrostów bety, raz tylko zbadałam żeby potwierdzić ciążę. Czy zawsze jak już spadnie beta to oznacza koniec? Czy może spaść a potem i tak ruszyć i być ok? 🤔
Spadek oznacza, że ciąża przestała się rozwijać.
 
reklama
Spadek oznacza, że ciąża przestała się rozwijać.
Jeszcze jest możliwość w ciąży bliźniaczej że jedno dziecko się traci (spadek bety) a z drugim jest dalej ok (ponowny wzrost bety). Przeszukałam przez ten tydzień internet wzdłuż i wszerz szukając szczęśliwych zakończeń po spadku bety i takie przypadki były jedynymi "szczęśliwymi".
 
Do góry