reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopad 2015 :)

Moja córa zasypia w osobnym pokoju odkąd wyrosła z kosza Mojżesza czyli koło 5 miesiąca. Córki mają wspólny pokój i śpią w nim razem, ale mała ląduje u nas zwykle koło 12- 2 w nocy i już zostaje. Starsza też czasami przylezie :)

I wtedy robi się ciasno, ale jakże przyjemnie :)

Do naszej sypialni łóżeczko po prostu by się nie zmieściło...

Chlebek mała jada i czasami bułkę...I do rączki też dostaje chrupki kukurydziane. Ostatnimi czasy zjada koło 11 kaszkę z owocami a o 14 cały słoiczek zupy. Oprócz tego kilka razy mleko więc jada nieźle...
 
reklama
Ja kasze daje sunbaby, robie na mleku i czasem daje z owocami czasem bez.
Obiadek zjadl o 12:30 a o 16:30 mleko. Pozniej o 18 zjadl caly sloiczek suszonej sliwki i byl mega szczesliwy :D

A Wy dziewczyny ile dajecie teraz obiadku? Dajecie sloiczki zgodnie z wiekiem czyli po 6 msc? Bo moj mlody wypija ok 100-120ml mleka 4x dziennie w tym kasza. I do tego zjada 1 obiadek 125ml i tyle samo owocow.
Dzis akurat zjadl wiecej zupki, ale skoro pije tylki 100ml mleka to 2xtyle obiadu to przesada dla takiego malego brzuszka.
Codziennie dajecie jajko?
 
Ja dziś pierwszy raz 190 dalam i zjadła. Mleka robie po 150 a na noc 180. Możliwe ze w ciągu dnia zjadła by więcej mleka , ale nie sprawdzałam.
Trzymam sie tego jak pisze na etykiecie, raczej daje "do tyłu " jakieś np z 5mies.

A propo tej kaszy jaglanej to gotujecie na wodzie taka zwykłą?
Do tego np trzecie jabłuszko?
 
Ja kasze daje sunbaby, robie na mleku i czasem daje z owocami czasem bez.
Obiadek zjadl o 12:30 a o 16:30 mleko. Pozniej o 18 zjadl caly sloiczek suszonej sliwki i byl mega szczesliwy :D

A Wy dziewczyny ile dajecie teraz obiadku? Dajecie sloiczki zgodnie z wiekiem czyli po 6 msc? Bo moj mlody wypija ok 100-120ml mleka 4x dziennie w tym kasza. I do tego zjada 1 obiadek 125ml i tyle samo owocow.
Dzis akurat zjadl wiecej zupki, ale skoro pije tylki 100ml mleka to 2xtyle obiadu to przesada dla takiego malego brzuszka.
Codziennie dajecie jajko?
Moj je tak jak na sloikach. Teraz po 6 mies zjada 190. Jajko codziennie na razie polowke zoltka.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja dziś pierwszy raz 190 dalam i zjadła. Mleka robie po 150 a na noc 180. Możliwe ze w ciągu dnia zjadła by więcej mleka , ale nie sprawdzałam.
Trzymam sie tego jak pisze na etykiecie, raczej daje "do tyłu " jakieś np z 5mies.

A propo tej kaszy jaglanej to gotujecie na wodzie taka zwykłą?
Do tego np trzecie jabłuszko?
Ja daje rano 210 mleka, na drugie sniadanie 180 i na kolacje 210 z kleikiem

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Olcia bu moja je podobne ilości. Mleka tak myślę, że 120- 140 wypija (nie wiem bo podaje pierś, ale czasami jak podam z butli to tak wypije), a obiadku czy kaszki też te mniejsze słoiczki. (125 g)
Ale ja nie liczę na więcej bo w końcu im mniejsze dziecko tym mniejszy żołądek i mniej zje. A moja drobina więc nie ma opcji by zjadała po 200 ml.
 
Ja zawsze daje kaszke z owocem, jadla juz; jablko, gruszke, brzoskiwnie, kiwi i uwielbia banana :)
Lubi kasze jeczeminna ale dzisiaj dalam owsiana :)
Sniadanie to zajada ze smakiem, obiad zje ale nie za duzo moze dlatego ze jest godzine po mleku. Wazne ze je i ma smak :))
Dzisiaj pierwszy raz dajemy miesko :)
 
reklama
ja dziś próbowałam dać kaszkę jaglaną z truskawkami i młody uciekał i kiwał głową że nie chce :-) jak dodałam banana to już chętniej jadł.

ja nie daję słoiczków. na obiad zawsze mam brokuły, kalafior, jakieś mięsko i dla starszego synka ziemniaczki więc Stasiu dostaje właśnie to na obiad.

Stasiu zawsze zasypia sam ( nigdy go nie lulałam do sny ) kładę do łóżeczka daję butle i zasypia. różnica jest tylko w tym że w ciągu dnia w weekend zasypia w łóżeczku w sypialni a na noc i w tygodniu drzemki zalicza w swoim pokoju. wieczorem kładę go o 19 zasypia w jakieś 15 minut, o 20 kładę starszego syna i nie ma najmniejszego problemu :-)
 
Do góry