reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

Ja nie sugeruje sie koncernami tylko opinia lekarzy i o ile karmilabym piersia to faktycznie pol roku tylko mleko, ale karmiac mm po 4 miesiacu mozna rozszerzac.
 
reklama
hehehe lekarzy się nie powinno słuchać. popatrzcie na nich. często mają otyłość. palą papierosy i mają najczęściej zawały. lekarz wie tyle ile mu wciśnie firma farmaceutyczna. ulotki w przychodniach, materiały reklamowe, ciągle nowe syropki z czego to wynika. lekarz to taki sam człowiek jak my i często wie mniej niż nie jeden doświadczony rodzic.

ja powtarzam. dzieci same nam pokarzą czy są gotowe na siadanie, czy są wstanie strawić stały posiłek. trzeba tylko obserwować.

mój syn je kiedy chce i ile chce i nie mam zamiaru go głodzić tylko dla tego że na opakowaniu mleka jest napisane że ma jeść 4 razy po 180 ml.

to nie jest tak że jak dziecko zje trochę więcej to będzie grube i będzie żarłokiem jak będzie starsze. powtarzam nam rodzice dawali chlebek, herbatkę z cukrem. mięsko ziemniaczki i nic nam nie jest. piliśmy mleko od krowy. porozmawiajcie z babciami, mamami to się dowiedziecie co jest dobre. złe jest ograniczanie dzieciom jedzenia, owoców i warzyw bo komuś się wydaje że dziecko będzie grube od odrobimy większej porcji
 
Koncernami się nie sugerować,
Lekarzy nie słuchać. W takim razie robić jak w książce? Przecież oni też mogą pisać co chcą niekoniecznie wiedzieć coś na 100%.
Także trzeba słuchać SIEBIE :).
Byliśmy,W Zabrzu w szpitalu i tam gadałam babka od żywienia niemowląt dużo fajnych rzeczy i to mi w głowie zostało (miała akurat 3 Dziecko 3mies. i też dietę po 4zaczynac chciała)
A ostatnio, jakiś dr w PNŚ mówił ze dziecko rodzi się za wcześnie, ma kolki bo jego układ trawienny jest nie wykształcony ale po 3mies wszystko powinno wrócić do normy i mały człowiek jest gotowy by żyć jak inni na świecie. Mówił też ze niestety organizm kobiety nie jest do tego zdolny ale dziecko powinno się Rodzić po roku spędzonym w łonie matki i wtedy by nie było niewyksztalconego układu trawiennego.
 
Wiecie co? Kazda pisze, ze to indywidualny wybor i decyzje kazdej nas a tak naprawde miedzy wierszami jest " ja robie najlepiej, ty robusz zle".
 
Koncernami się nie sugerować,
Lekarzy nie słuchać. W takim razie robić jak w książce? Przecież oni też mogą pisać co chcą niekoniecznie wiedzieć coś na 100%.
Także trzeba słuchać SIEBIE :).
Byliśmy,W Zabrzu w szpitalu i tam gadałam babka od żywienia niemowląt dużo fajnych rzeczy i to mi w głowie zostało (miała akurat 3 Dziecko 3mies. i też dietę po 4zaczynac chciała)
A ostatnio, jakiś dr w PNŚ mówił ze dziecko rodzi się za wcześnie, ma kolki bo jego układ trawienny jest nie wykształcony ale po 3mies wszystko powinno wrócić do normy i mały człowiek jest gotowy by żyć jak inni na świecie. Mówił też ze niestety organizm kobiety nie jest do tego zdolny ale dziecko powinno się Rodzić po roku spędzonym w łonie matki i wtedy by nie było niewyksztalconego układu trawiennego.
Nie siebie sluchac a dziecko czy jest gotowe :)
No jak slysze jak kobiety daja 3 miesiecznemu dziecku jabłko albo marchew to mnie trzesię a potem pisza ze dziecko ma zaparcia, wysypki itd.

Pytanie do mam ktore same robia jedzenie; gdzie kupujecie warzywa?
 
reklama
Moja jak miała 3mies nie była gotowa na to by jeść/pić coś innego niż mleko. To po prostu było po niej widać. Ale teraz jak ja jem to biedactwo tak buziunie otwiera, rzuchla to w buzi, jak łyżeczka się zbliża to tez buzia otwarta, brzuszek narazie nie boli wręcz przeciwnie robiła jedna kupkę na 3dni teraz jedna dziennie czasem dwie normalne bez wysiłku. Nie żałuję jak do tej pory ze podaje coś innego Niż mleko.
 
Do góry