reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

No to wynika z tego, ze tylko sie cieszyc ,ze dzieckobchce jesc rozne rzeczy. Jak my bylysmy male to jeszcze inaczej sie karmilo, w sklepach nic nie bylo i zyjemy jakos.
 
reklama
No to nie tak mało, moja w 7-8 posilkach i tak po 700cos max.
Ale ty juz rozszerzylas diete czy tylko mleko?
Stokrotka nie atakuj, bo Ciebie nikt nie atakuje. Jeśli będzie chciała dać to da i cole. Idź do maca i nawracaj matki które poltoraroczne dzieci zabierają na cheesa i frytki. Anonimowo każdy mądry a w realu dzioba nie otworzy.
Możemy sobie gdybać co by było gdyby?! Ze od 2 mies, a może od Pierwszego. Ja tam szanuje Twój wybór, że chcesz od szóstego i nie atakuje.
Nie atakuje tylko pisze to co uwazam, nie znasz mnie i nie wiesz czy taka jestem w realu, uwierz jestem ;)
Nie widzialam takich matek ktore 1,5 roczne zabieraja do maka
No to wynika z tego, ze tylko sie cieszyc ,ze dzieckobchce jesc rozne rzeczy. Jak my bylysmy male to jeszcze inaczej sie karmilo, w sklepach nic nie bylo i zyjemy jakos.
No dokladnie inaczej sie karmilo, inne bylo jedzenie...lepsze. Szkoda ze teraz jest pelno chemii wszedzie.
 
Ale ty juz rozszerzylas diete czy tylko mleko?Nie atakuje tylko pisze to co uwazam, nie znasz mnie i nie wiesz czy taka jestem w realu, uwierz jestem ;)
Nie widzialam takich matek ktore 1,5 roczne zabieraja do maka
No dokladnie inaczej sie karmilo, inne bylo jedzenie...lepsze. Szkoda ze teraz jest pelno chemii wszedzie.


Podajecie dzieciom napoje w butelkach czy jakis kubkach, bidonach itp?
 
.moja od początku tyle pije, środowiskowa mi mówiła ze jak nie zacznie normalnie to musze coś wprowadzić (piła po 500nawet), ale miała mało żelaza i teraz jest lepiej. Ale i tak rozszerzam pomału, zaczęliśmy po świętach.
 
Ja mam z tommee tippee taki z dziubkiem. Ale z tego bardzo mocno leci jej, także Jeszcze jest czas na to u nas. Ten uchwyt od tego przelozylam do butelki ze smoczkiem i sama sobie trzyma i piję
 
reklama
A skoro są produkty od 4mies czyli są tez zwolennicy karmienia od 4.
Od razu podkreślę, że każdy wychowuje swoje dziecko zgodnie z własną wiedzą i przekonaniami i ma tego prawo. Ale nie sugerowałabym się "wiedzą i doświadczeniem" wielkich koncernów, jak np. Gerber. Im naprawdę nie zależy na zdrowiu waszych dzieci, a +in formacja na słoiczkach jest po prostu wynikiem braku stosownych przepisów od kiedy zmieniło się rozporządzenie WHO. A WHO jasno podkreśla, że najlepszym wyjściem dla dziecka jest dieta wyłącznie mleczna do końca 6 m-ca (czyli dopiero od początku 7 miesiąca rozszerzanie diety), a do końca pierwszego roku życia mleko powinno być podstawą żywienia. BTW. ciężko mi uwierzyć,że ZDROWE dziecko dałoby się zaqgłodzić na śmierć, prędzej uwierzę w to, że kiedy dziecko pozna npwy (najczęściej słodki) smak rezygnuje z mleka. ALe to tylko moje gdybanie. A wracając do tematu - dzieci to ogromny biznes i m asa firm próbuje żerować (dosłownie) na niewiedzy rodziców wmawiając nam - kupcie chodzik - to takioe ważne, stymulujące dla twojego dziecka (a tak naprawdę kaleczące), twoje dziecko musi mieć multum interaktywnych zabawek za grube pieniądze itd. Warto więc do tego co nam mówią podchodzić z duuużą rezerwą ;)
 
Do góry