reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopad 2015 :)

Kontroluje i mam niskie dzis mnie glowa bolala bo upal straszny u nas ... nie wiem co robic czy umowic sie gdzies orywatnie na scan ale mialam jeden poczatkiem czerwca nie mam zadnych boli w podbrzuszu etc. Spanikowalam bo sie boje o dziecko myslisz ze bez potrzeby?
 
reklama
Kinia na bank cisnienie. Serce kolacze moze puls tez ci zwariowal ja tez czasem jak wstaje szybko czuje jakby mi serce miało wyskoczyc. Mam pulsometr i sprawdzilam raz i leżę mam 70 szybko sie zrywam na nogi i 140. Lekarka powiedziala ze taki wariujacy puls to normalka serce pompuje i musi ciezej pracowac. Jak cie nic nie boli bierz magnez. Mi kazala 3x1. Ty moze póki co doraźnie ale jak pikawa będzie wariowac bierz regularnie. Połóż sie i nie denerwuj.
 
Ja miałam już dużo USG. Dwa razy więcej niż w pierwszej ciąży. Tak wyszło, nie planowałam tego...USG nie jest szkodliwe. Jasne, że nie ma po co przesadzać, ale szkodliwe nie jest i nie ma wytycznych, że nie można za często. Myślę, że lekarze chcą tylko ograniczyć manię kobiet do podglądania dzieciaczków :)
 
Kinia ja mam tez niskie teraz miałam 96/52 dzisiaj ta pogoda do dupy gorac jeden w słońcu w cieniu wieje ja mam słaby puls bo zawsze mierze przy okaJi jak sprawdzam dziecko doplerem nie denerwuj sie połóż sie na lewym boku a scan jak chcesz to zrób dla spokojności :) ja przy bliźniakach miałam tyle usg ze mi to wszytsko juz bokiem wychodziło powoli aż do przesady czasem mało tego minutę przed cc tez miałam usg naoglądałem sie ich do bólu
 
Tez mysle ze usg nie tyle co szkodzi bo jak sa wskazania robią je co chwilę. Ale nie ma co nadużywać. Ale jesli bedziesz miala okazje w 22 tc zrobic 4d to pewnie czemu nie. Najwyzej wcześniej zapytaj lekarza co o tym sądzi. W wawie jest teraz to by bylo 4 dni po moim usg wiec troche bez sensu tym bardziej ze 18 tc to jeszcze tak super nie widać. Pójdę prywatnie w 24 przy okazji zrobie przeplywy i echo i bede spokojniejsza. Chyba w weekend kupie pierwszy raz dla malucha cos dziewczynskiego z tej radosci :)
 
Sylka ja też po ostatnim usg zaopatrzyłam się w pierwsze i jak na razie jedyne malutkie gatki w różowe paski :)

Z dużymi zakupami poczekam jeszcze z dwa miesiące, ale dla przyjemności coś drobnego czasami kupię.
 
hej dziewczyny :-) noooo trzeba uważać na zmiany ciśnienia a szczególnie jak ktoś ma problemy. ja mam ciśnienie książkowe 120/60 co wizytę :-) ja dziś zaliczyłam tylko jedno wymiotowanie choć dzień się jeszcze nie skończył. wczoraj wymiotowałam nawet chrupkami kukurydzianymi.... najbardziej lekko strawnym jedzeniem.... ,masakra
 
ach jeszcze chciałam się zapytać w czym się opalacie???? bo ja jak mąż był to codziennie na plaży byłam. fakt że nie było nie wiadomo jak wielkiego słońca więc w bokserce chodziłam. ale w lipcu już będzie cieplej i na pewno będziemy jeździć na Dębki. ja patrzyłam na stroje TANKINI ale kurcze takie dobre jakościowo to prawie 200 zł kosztują i zastanawiam się czy to warto tyle kasy wydać
 
reklama
Ja się nie opalam:) bo co lato to zawsze kończę z wysypem pieprzykow...wiec raczej jestem z tych co całe lato bladziutkie jak mąka :):):)
 
Do góry