reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

Sylka lekarza to napewno musisz miec specjalizujacego sie w ciazach mnogich wieksze doswiadczenie szybciej zareaguja na jakies problemy zreszta usg czy nawet ktg lepiej jaki robi ktos z lepszym dosw
Co do wczesniactwa to nigdy nie mamy gwarancji ze pewne zeczy nie wyjda po latach moj najstarszy tez jest z 33 tyg I jak sie urodzil bylo wszytsko super dobrze ale po latach wychodzily rozne zeczy np niedosłuch
ja tez znam cala mase zdrowych donoszonych blizniat ale I tez cala mase chorych tutaj to jest loteria ja jestem po wielu stratach I ja sie nie ciesze ciaza, jak przekorcze 24 tydz to moze dopiero troche osfoje sie z ta mysla I tyle wiem ze to moja ostania ciaza wiecej dzieci juz napewno nie bede mogla miec ale sie nie ekscytuje wogole ta ciaza
 
reklama
Cześć, ja tylko wpadłam opowiedzieć wam jak to mnie wkurwili w szpitalu,
ale najpierw
Sylka- GRATULUJĘ BLIŹNIĄT!!! nie przejmuj się tym co piszą, patrz na bijące serca i się oszczędzaj!!!

a mianowicie- jak pisałyśmy że się należy byle kiedy 8 tyg. mac. po stracie dziecka jak zapiszesz je w USC- to już nieaktualne, od 1.03.2015 weszły nowe przepisy że dziecko można wyłacznie zarej. jesli lekarz widocznie może rozpoznać płeć, nie ma już domniemania płci!!! - chyba że lekarz ewidentnie skłamie!, odmówili mi więc zarej, dzieci w USC. a przed wyjściem na obchodzie ordynator mnie poinformował, że kiedyś dawali zwolnienia i to długie nawet jeśli nie mogli dać zaśw. do USC. ale się zmieniło i kicha, i mi zamiast 2 tyg.zwolnienia po zabiegu, przysługuje UWAGA JEDYNE 7 DNI!!!! jedyne 7 na to żeby się otrząsnąć po stracie i wracać sobie do pracy!!! przecież to jakaś paranoja totalna!!! ledwo wypłakałam 2 tyg.- przecież nawet się nie zdążę zapisać do psychologa w tym czasie!!!masakra... także jak nie daj Boże będziecie miały taką sytuację, to czeka was ciężka męka z załatwianiem L4 chyba że gin. wam wystawi jeszcze.

może niezbyt miło, ale chciałam żebyście wiedziały że teraz już tak kolorowo nie jest, jak było, Ministerstwo się zabezpieczyło bo chyba za dużo było takich sytuacji, u mnie na oddziale po 2-3 dziennie!!!!!

życzę Wam żebyście donosiły do końca bez problemów!!!, ja teraz muszę odpocząć, ogarnąć się i może pod koniec roku się coś i nam przydarzy miłego :) i w końcu się doczekam pomyślnego zakończenia :)

pozdrawiam :)
 
Natka jestem w szoku! Skurczysynstwo jakie 7 dni! Wrrrr Trzymaj sie i się nie dawaj :* Co do posta mamy290 to nie chce teraz sluchac o wczesniactwie i jego skutkach nie czytam o tym i nie myślę. Strach i obawy musze sobie dawkowac bo bym skoczyla w psychiatryku. Narazie myślę co bedzie za dwa tygodnie. I raczej nie ma sensu mowienie o tym jakie przykre historie się ludzia trafiają bo to raczej nie nastawia pozytywnie a dolowanie sie nic nie da i tak sie na nic nie ma wplywu. Wiec czarnych scenariuszy pisac nie zamierzam. Dla zdrowia mojego i tych co noszę pod sercem. Wiec prosze o pozytywne aspekty ciazy bliźniaczej :) Rany ale jestem w szoku po tym co Natka napisala....
 
Sylka zależy to od lekarza... Jak będzie w porządku wpisze płeć albo wypisz zwolnienie na dłużej przecież zwolnienie zależy od przypadku.....
Sylka mama mieszka nie w Pl i tam do ciąż o porodów może podchodzi się inaczej;-) u nas nie ma czegoś takiego jak lekarz Od ciąż bliźniaczej Bo zazwyczaj dobry lekarz poprowadzi każda ciążę nawet trojacza
 
Eweel na poczatku miala byc chyba Natka :p a co do gin od bliźniakow to na bank i u nas są ale ja swojej ufam i czuje sie bezpieczna i wiem ze ma duzo blizniaczych ciąż wiec spoko nie mysle o tym. Generalnie musze w ogole myslenie wyłączyć :)
 
Ewel sa w pl lekarza ktorzy specjalizuja sie w ciazach blizniaczych u mnie jest np tylko jedna polozna ktora sie opiekuja blizniakmi Jak ja bylam w ciazy to na watku mielismy liste I mnostwo dziewczyn pamietam tez ze ktorejs lekarz odmowil leczenia wlasnie takiej ciazy bo nie mial doswiadczenia co do nastawienia to trzeba wierzyc ze sie wszytsko uda :-) IMGP4255.jpg
 

Załączniki

  • IMGP4255.jpg
    IMGP4255.jpg
    28,8 KB · Wyświetleń: 51
Natka na pierwsz wizyte lec do psychiatry prywatnie on da ci l4 po stracie i bedziesz na nim jak dlugo bedziesz potrzebowala zapisze sie na kase chorych i tam przedluzysz.
Sylka czy blizniacza y nie ciaza to ciaza i rozne rzeczy sie dzieja ale jestesmy w ciazy mamy te fasolki w brzuchach i to jest najfajniejsze a dla mam mnogich za jakies 4 tyg moze juz nadejdzie dzien pierwszych kopniaczkow :-)
Dzisiaj dopiero przed lustrem dotarlo do mnie jakie mam ogromne brodawki masakra hahahah ale to takie mamusiowate :-) jeszcze troche i bedzie dzidzia przy tym cycu.
Za tydzien prenatalne az mnie ssie czy bedzie widac plec i czy sie sprawdzi :-)
 
Claudia zazdroszcze, ze juz prenatalne bedziesz miala :-)ja dopiero 7maja mam i juz doczekac sie nie moge i soedze jak na szpilkach czy tam wszystko ok ale mysle ze tak a za 4tyg zobaze malenstwo i moze juz bede wiedziala co za prezencik znajduje sie pod serduszkiem:-D
 
natka musisz pójść do rodzinnego powiedzieć że się źle czujesz itp da Ci zwolnienie na kolejne 7 dni. a w tym czasie umów się do psychiatry pierwsza wizyta na bank będzie prywatna ale on da Ci zwolnienie na miesiąc. a później możesz sobie przedłużyć już na nfz. trzymaj się i walcz nie daj się!!!
 
reklama
Do góry