reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopad 2015 :)

Dziewczyny odebrałam wyniki ale już nie miałam siły jechać do przychodni żeby mi ktoś to odczytał powiedzcie mi czy jak TSH mam wynik jakiś taki 3,190 uIU/ml 0,270-4,200 to jest wszystko ok???
 
reklama
Mi ostatnio kolezanka powiedziala, ze na jej synka ktos rzucil urok bo zapomniala czerwonej wstazeczki przywiazac. No i poinformowala mnie jaki jest rytual pozbycia sie tego uroku (wlacznie z pluciem przez lewe ramie itp) Bylam w szoku :szok: To tak a propos zabobonow :)
 
Katarzyna, ja przy staraniach o ciaze mialam niewiele ponad 2 i dostalam Euthyrox na zbicie (przyjmuje do dzis). Ostatni wynik 1,13. Wydaje mi sie, ze powinnas skonsultowac wynik z ginekologiem lub endokrynologiem, dla ciezarnych normy sa chyba nieco nizsze.
 
Ostatnia edycja:
Kasia zdecydowanie za wysokie w 1 trym norma to max 2.5 tam sa normy ogolne nie dla kobiet w ciazy powinnas dostac lek na obnizenie jak ja im nizsze tsh tym dzidzius moze wiecej brac sobie hormoni tarczycy od mamy bo on jeszcze jej nie ma.
 
Holcia. Ja jak słyszę moje koleżanki z PL to myślę "poważnie???". Czerwone wstążki, "ociotanie",smarowanie twarzy zasikana pielucha,uroki o_O
 
Ale z wynikiem tsh to raczej musisz zapisać się do endokrynologa. Ja jak zaczęliśmy starania dostałam karteczkę od ginekolog z badaniami jakie mam zrobić i tam było, że jeśli tsh wyjdzie powyżej 2,5 to zrobić ft3, ft4, antyTg i antyTPO i zgłosić się do endokrynologa. Ginekolodzy raczej nie zajmują się tarczycą. Ty pewnie też będziesz musiała zrobić te badania, żeby endokrynolog miał ogólny obraz Twojej tarczycy.
Ja już przed ciążą zaczęłam leczyć niedoczynność tarczycy, ale jak zaszłam w ciąże to endokrynolog kazała zrobić mi jeszcze raz te wszystkie badania bo w ciąży tarczyca trochę wariuje.
 
reklama
Do góry