reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopad 2015 :)

I po wizycie. Dostalam liste badan do zrobienia, plan dzialan na kolejne tyg. Usg nie bylo (czego sie spodziewalam, ale moze to i lepiej aby dac bablowi troche odpoczynku i nie podgladac non stop). Wizyte z usg u mojej dr prowadzacej mam za tydzien. Poki co... lezymy dalej.
Ja na pewno robie pappa zaraz po usg (dla mnie obowiazkowe ze wzgledu na wiek), mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok i nie bede musiala sie nawet zastanawiac nad ew kolejnymi badaniami

One nie są obowiązkowe :) tylko tyle, że bezpłatne po 35 roku życia.
 
reklama
To jest i tak w 95% sie sprawdza tez slyszalam duzo zlyvj opinii o tym i sam lekarz narazie mi odradzal . Mowil ze czesto wady sa nie wykrywane a wychodza pozniej i jest wiele pacjentek ktore rodza i jest zaskoczenie.
Niech kazda decyduje ;-) ale dzis okropnie jest zimnoooo. Ja chce lata choc sie boje jak nede znosic upały
 
Calineczka tak 4 razy dziennie.... Niestety a wkurza mnie bo wystarczy zjesc chleb nie spr i juz cukier gorszy.... Nad czczo walcze bo mam po 94 raz udaje sie wyjsc na 87 a czasami nie....
 
To jest i tak w 95% sie sprawdza tez slyszalam duzo zlyvj opinii o tym i sam lekarz narazie mi odradzal . Mowil ze czesto wady sa nie wykrywane a wychodza pozniej i jest wiele pacjentek ktore rodza i jest zaskoczenie.
Niech kazda decyduje ;-) ale dzis okropnie jest zimnoooo. Ja chce lata choc sie boje jak nede znosic upały

Też tak słyszałam dlatego każda sama musi zdecydować czy je robić.
 
Ja nie wiem czy zrobię Pappa zapytam dr co o tym sądzi. Nie jestem w grupie wiekszego ryzyka. Po 30 bym sie nie zastanawiala. Na pewno chce isc na dobre usg genetyczne bo na to na nfz nie mam zaufania moja kolezanka była tam gdzie ja dostane skierowanie i mowi ze trwało 5 min razem z papierkami:/
 
reklama
Ewel, ja właśnie muszę się zaopatrzyć w ciśnieniomierz, bo w pierwszej ciąży miałam problemy z nadciśnieniem.
Dziewczyny mnie też co jakieś 3 h włącza się ssanie, w pierwszej ciąży tego nie miałam, a teraz jak mam zbyt długą przerwę w jedzeniu to od razu mnie mdli i wymiotuję.
Ja tam w sumie się cieszę, że zlecił mi te badania genetyczne, przezorny zawsze ubezpieczony.
Agami, nawet nie wspominaj mi o badaniu na obciążenie glukozą, w pierwszej ciąży zwróciłam glukozę, chodź bardzo się powstrzymywałam, ponoć można dodać do tej wody z glukozą cytrynę i ja chyba teraz tak zrobię, bo w innym wypadku znów to zwrócę, a wtedy nie ma sensu takowe badanie.
 
Do góry