reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopad 2015 :)

Agami nie stesuj się chyba źle zrozumiałas Malaje bo jej chodziło o te dodatkowe testy z krwi ktore sporo kosztują i normalni lekarze mlodej zdrowej kobiecie bez obarczenia genetycznego nie zlecają bo mówią ze nie ma potrzeby wydawac pieniędzy. A badanie między 11-14 tyg z przyziernoscia karkowa itp to dokladne i dlugie u specjalisty w tej dziedzinie ma każda ciezarna bo to obowiazek. Na nfz tez sie na to dostaje skierowanie do specjalnej pracowni. Wiem ze hormony nam buzuja ale jesteśmy tu od wspierania sie a nie wyklucania :)
 
reklama
Ja jestem tego samego zdania co Malaja. Niepotrzebny stres przez te badania, i o niejednym przypadku się slyszało, gdzie wychodziło duże prawdopodobieństwo choroby, a dziecko rodziło się zdrowe.
Ja bynajmniej, mówię za siebie, robię tylko USG prenatalne za tydzień, Pappa odpada, bo mam cukrzycę ciążową i ona też wpływa na wymik tego badania, tzn zwiększa prawodopodobieństwo, tylko niepotrzebny stres.
Zresztą nigdy nie pozbyłabym się ciąży, nawet ze względu na wady genetyczne. Tak myślałam przed ciążą, a ciąża mnie jeszcze w tym przekonaniu utwierdziła.
 
A ja tam uwazam ze jak daja skierowanie i jest za darmo to nigdy badan za wiele. Teraz widze wszyscy lekarze zlecaja te dokladne USG ale jeszcze jak bylam w ciazy z mlodym to takie usg bylo tylko ze wskazania np wady w rodzinie no chyba ze chcialas zaplacic 200 no to wszystkim robili . wszystkie kobiety powinny miec robione max badan bo to umozliwia szybka reakcje w razie problemow. Jest mozliwosc to dlaczego nie.

Co do ssania to az mi lepiej ze tez tak macie hahhahahah bo juz myslalam ze tylko ja taki slon nienazarty i jesc bym mogla co godzine hahhaha
 
Mnie to chyba powoli dopadaj wszytskie dolegliwosci zaczelo mnie nudzic okrutnie chyba mnie dopadlo zapalenie pecherza nerka mnie boli zaraz zadzwonie do przychodni lo matko chloapki od wczoraj dostali malpiego rozumu I tak daja popalic ze ich chyba powiaze w peczki:-)ja tez mam straszne ssanie zakupilam sobie nowe ciazowe spodnie lniane bardzo wgodne :-)
 
Ja kupiłam dżiny ciążowe w c&a.Miekkie.W poprzedniej ciąży miałam dżins bez streczu i męczyłam się okrutnie.
W pierwszej ciąży miałam prenatalne płatne w 12 tyg 500,00.Miałam spokój całą ciąże choć pamiętam że się nimi tak nie denerwowałam jak teraz.Ze względu na wiek 38 lat mam teraz gratis.Jestem pełna obaw o wszystko w tej drugiej ciąży ale jestem tak zmęczona że nie mam czasu ani o tym myśleć ani dzielić włosa na czworo.Nie żyjemy w erze kamienia łupanego żeby nie korzystać z takich cudów techniki-inną sprawą jest to jak każda z nas przyjmie wyniki, te złe wyniki....Mój ginekolog mówił, że nie każdą ciąże obarczoną wadami można usunąć.Zrozumiałam go, że tylko takie wady u dzieci które spowodują rychłą śmierć po porodzie. Więc....jakby to strasznie nie brzmiało-obyśmy nie musiały stawać przed takimi wyborami.
Dziś mam wizytę u gina.
 
Badania z przeziernoscia karkowa i mierzeniem kosci nosowej miedzy 11a14 tyg sa obowiązkowe i one sa bezplatne. Jesli chodzi o typowe prenatalne to sa bezplatne ale dla kobiet po 35 r zycia. Czy kobieta ktora ma mniej lat chce je robic decyzja nalazy do niej dal takiej ktora ma mniej niz 35 sa platne nie ma ich na nfz.... Moim zdaniem powinno sie je robic gdy sa wskazania po usg miedzy 11 a 14 tyg....
Kazda niech decyduje;-) ja nie robie tych platnych chyba ze lekarza cos zasugeruje.
Calineczka bylas na Karowej na szkoleniu? Jak wrazenia? Ja tez na diecie cukrzykowej....
 
W mojej miejscowości ginekolodzy nie mają dobrego sprzętu i nawet przezierności karkowej nie sprawdzą.Masz wyjście albo iść do innego lekarza z dobrym sprzętem albo pojechać dalej na prenatalne.Mój gin należy do tej pierwszej kategorii i jechałam do Szczecina na badania prenatalne pełne.W 20 tyg też byłam.Obecnie też się zdecydowałam z nich skorzystać choć chodzę do innego ginekologa.

No własnie w którym tygodniu pijemy pierwszy raz glukozę-już sie nie mogę doczekać blee :/
 
I po wizycie. Dostalam liste badan do zrobienia, plan dzialan na kolejne tyg. Usg nie bylo (czego sie spodziewalam, ale moze to i lepiej aby dac bablowi troche odpoczynku i nie podgladac non stop). Wizyte z usg u mojej dr prowadzacej mam za tydzien. Poki co... lezymy dalej.
Ja na pewno robie pappa zaraz po usg (dla mnie obowiazkowe ze wzgledu na wiek), mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok i nie bede musiala sie nawet zastanawiac nad ew kolejnymi badaniami.
Test pappa nie cieszy sie "najlepsza slawa" bo to w duzej mierze badanie statystyczne, dla mnie najwazniejsze bedzie usg ale... pappa tez zrobie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry