reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopad 2015 :)

o rety NaNa to brzmi naprawdę skomplikowanie o_O tym bardziej doceniam kp, karmię kiedy chce i je ile chce czy tam potrzebuje a ja nie muszę się tym głowić. te całe mililitry to zupełnie nie na moją głowę!
ale pochwalę się, że dziś zaczęliśmy przygodę z blw, choć to może zbyt dużo powedziane, bo jeszcze nic nie wylądowało w buzi. na razie jest eksploracja ręczna, a że te warzywka takie mokre i dziwne to łapał i wypuszczał a potem dotykał tylko jednym palcem :D no i oczywiśie zrzucił wszystkie marchewki ze stołu :D ciekawa jestem kiedy go podkusi, żeby przetestować językiem ;)
a propos dźwięków to młody nasz już nieźle gaworzy, najczęściej ajajajajaj, bebebe, ale lubi tez swoje śpiewne aaoooeej, ogólnie jak się bawi to prawie cały czas "gada", odpowiad też na nasze dźwięki - jak mu powiedzieć ajjj to za chwilę odpowiada po swojemu i lubi długo się tak bawić.
a jak dbacie o zęby maluchów? stosujecie jakieś pasty czy tylko przecieracie wacikiem? czy w ogóle na razie nic nie robicie? j
 
reklama
A ja nigdy nie patrzylam na zalecenia na mm. W szpitalu nam wyliczali ile max na kg powinien zjadac i do pewnego czasu tym sie kierowalam ale nigdy nie wmuszalam w niego mleka. Jak byl malutki zaciskal wargi jak nie chcial wiecej a teraz odwraca glowe :) jak zjada wszystko i wykazuje dalej ochote to mu dorabiam :)
 
Ostatnia edycja:
Ja na szczescie nie mam problemu z jedzeniem. Nauczyl sie co 3h, ewentualnie 4 i zjada pelna porcje zawsze. Teraz 3 mleka, zupe i deser. Nie je juz tez w nocy od jakiegos czasu.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No to ja wam powiem, że z jedzeniem odpuściłam. Moja mała od urodzenia przybiera źle, jest drobniutkim dzieckiem, je mało. Próbowałam wszystkiego co polecała położna- również laktacyjna. Odciągałam, sprawdzałam ile zjada, karmiłam co dwie godziny...a najbardziej liczyłam na to, że jak zacznę wprowadzać stałe pokarmy to będzie lepiej...
Nie jest...
A moja mała czasami zje fajnie, a czasami nie chce i nic nie zrobię.
Więc odpuściłam i nie cuduje. Zje ile zje, nie liczę, staram się nie kontrolować, daje wtedy kiedy jest głodna...

I może nie jestem ekspertem, ale Tobie NaNa tez polecam troszkę luzu bo tak się wkręcisz w to odżywianie, że za pól roku albo rok będziesz się zastanawiać dlaczego Twoje dziecko nic nie je. A pamiętaj, że dzieci odbierają emocje, wiedzą na czym rodzicowi zależy i jakoś tak zwykle wychodzi na przekór.
Ja bym na Twoim miejscu nie patrzyła tak w te tabele i mililitry tylko zaufała intuicji. Karm tak często by Twoje dziecko nie było głodne i na tyle dużo ile Twoja mała potrzebuje i naprawdę będzie dobrze.


Moje dziecko jak przyjmuje pozycję do raczkowania to następnie prostuje nogi w kolanach i próbuje przemieszczać się takiej pozycji. Wasze dzieci też tak robią?
 
I jeszcze jedno napisze...Mnie oświeciła fizjoterapeutka mojego dziecka- żaliłam się jej, że moja mała je 100- 120 ml mleka a powinna nawet 200. A ona mi uświadomiła, że przecież moje 6 kg dziecko będzie miało znacznie mniejszy żołądek niż 10 kg rówieśnik i zje dwa razy mniej. Niby to logiczne i oczywiste, ale jak często człowiek trzyma się schematów z tabeli zamiast logiki.
Dziecko ma żołądek wielkości swojej piąstki, a moja córeczka ma malutkie piąsteczki :))
 
Malaja ja się z Tobą całkowicie zgadzam. Moja też słabo przybierała a ja się martwiłam, co chwilę jej mleko podtykałam byle tylko waga rosła. W końcu odpuściłam i nagle dziecko zaczęło w miarę dobrze jeść. I przede wszystkim wyrobiła sobie godziny kiedy jest głodna. Fakt bywają dni tzw. niejadka :) ale ja już się tym nie przejmuję.
 
reklama
Daje co 3h.
A mleko2,chce dawać co 4h...
Jak była mała jadła mi po 30ml. A teraz ma apetyt myślę że jakbym dala co 2h to i tak by zjadła w granicach 100-150
 
Do góry