reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

Jak sama gotuje to wychodzi około 150ml, jak daję słoiczek to 125g bo jej te mniejsze słoiczki
 
reklama
Moja jak zje słoiczek 125 g to dobrze, ale zazwyczaj zjada 3/ 4. Ale ja mam drobnicę, która mało je :)
Ostatnio nie bardzo chce jadać inne rzeczy niż mleko. Chyba w końcu te zęby...albo jeszcze coś innego jej dokucza.
 
Bo staram się to jakoś godzinowo rozplanować....
Po 4 dam mleko
Jak wstanie po 8mleko
Przed spaniem po 20 mleko
A potem to już nie wiem jak to rozplanować...
Tak żeby wypiła tego mleka te 630 a max je po 120 albo 150 teraz... Czyli musiało by być 5mlecznych i jak wcisnąć zupke-obiadek i jakiś deser
 
Po 4 mleko
Po 8 mleko
Po 12
Po 16
Po 20 mleko...
Zupka o 12, a o 13 sprawdzić Cy chce mleko? A ten deser kiedy? No,masakra :p
 
Bo jakby zjadła 3/4 słoiczka to już jakby cały posiłek.... Wiec proponować potem mleko?
Jak myślicie jak to sensownie zrobić, będę wdzięczna za wasze sugestie :p,
 
O 15 deserek i o 16 mleko?

Nie za blisko siebie to wszystko?
A kasza manna z owocami traktować to jako?
 
Ja mojemu dawalam ostatnio tak:
5-6 mleko 120ml
8-9 mleko 120 ml
12 1/2 sloiczka zupki/obiadku (ok 60 ml) + mleko ok 60-90
15-16 mleko 120
18-19 60ml mleka z kaszka i owocki ok 60ml
22 mleko 120ml

Czasem zje mniej mleka czasem wiecej, ostatnio mu pare razy dorabialam..

A Dzis na kolacje zjadl caly sloiczek jablka z gruszka i ok 30ml mleka z kaszka manna.

Od jutra bede mu dawala caly sloiczek na obiadek (125ml) i sprobuje nie dawac mu juz mleka o 22 a zwieksze porcje dzienne na 150ml. Zobacze jak sie bedzie po tym czul

A dajecie dzieciom np. Jablko w kawalku do reki?
 
Jeszcze w całości do rączki nie podaję jedzenia

Nana jak zje tylko połowę słoiczka to bym podała dodatkowo mleko. A jeśli cały to tak po około godzinie możesz spróbować podać mleko, jeśli będzie chciała to zje

Ja to się przestałam przejmować tym co jest napisane na opakowaniu mm. Są dni kiedy moja zje 400ml a są też takie kiedy zjada ponad 800ml mleka. Po prostu przygotowuję jej butelkę 180 ml i czasami zje wszystko, a czasami nie.
 
reklama
A kaszę manne z owocami podaję na drugie śniadanie. Dzisiaj np. zjadła mi jakieś 100ml kaszki manny ześliwkami i dopiła 120ml mleka
Dotychczas mleko wyeliminowałam tylko jak podaję jej obiad. Po obiadku soczek lub herbatka
 
Do góry