reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

Zaczynają się ciepłe dni, my dziś byliśmy w ZOO :). Mała była w leginsach, body, bluzka i opaska na głowie, było 23st :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
NaNa to nie kwestia "kumania" tylko siły w rączkach. Bo moja znów chce ruszyć i nóżkami rusza, ale jak przesuwa rączkę to pada na twarz :)
Dzieci tym bujaniem na czworakach wzmacniają sobie rączki i troszkę czasu minie nim ruszą. Dopytuje tak o Twoją bo chyba podobnie rozwija się fizycznie do mojej.
Myślę, że do 2 tygodni będzie raczkować, ale z siadaniem gorzej bo na razie się składa jak scyzoryk :). Ale ma jeszcze czas na wszystko...


Ja moją tez ubieram w getry, body z kr rękawem i bluzeczkę, albo samo body z długim.
 
Na głowę nic już nie zakładam i dziecko szczęśliwe bo moja mała nienawidzi czapek i innych takich...
 
Spróbowałam ją posadzić to chwilkę siedzi, a potem sięga do wszystkiego i się do przodu przewróciła ale jej nie puszczam.
Z jednej strony fajnie jak jiz zacznie raczkowania, bo to kolejny etap i do tego taki słodki i rozwojowy, a z drugiej już jej nie upilnuje i nie zostawię ani na moment
 
U nas dzisiaj bardzo ciepło od
13 do 18 na dworku na kocyku... mała ubrana w geterki body z krótkim rękawem cienki rozpiety sweterek i kapelusik...
Oj dziewczyny teraz musicie się przygotować ze wasze pociechy będą was zaskakiwać codziennie nowymi zdolnościami... Moja Nadia odkąd skończyła sześć miesięcy w przeciągu trzech tygodni zaczęła najpierw pozycja do raczkowania potem bujanie później raczkowania do tylu potem do przodu następnie zaczęła sama siadać z pozycji na brzuchu... a od dwóch dni SAMA staje przy meblach wracam dosłownie po trzech minutach do pokoju a Nadusia stoji oparta o stolik pod telewizorem i z takiej pozycji ogląda swoją ulubioną bajkę Parauszek... oczywiście przeszczesliwa.... w między czasie 2 zabki wyszły ( w sumie są cztery juz wszystkie jedynki)... tyle powodów do radości w 3 tygodnie...
 
Jak dzieci zaczną raczkowac i wstawać jedyne bezpieczne miejsce gdzie można na chwile zostawić naszego malucha to kojec i łóżeczko opuszczone na sam dół. ..
 
Byliśmy dziś nad jeziorem. Ciepło jak latem i duchota. Starsza córka nawet się kąpała w jeziorze. Mała ubrana tylko w body z kr rękawem.
Ale i tak widziałam kilkoro dzieci w bluzach, długich spodniach i czapkach. Masakra...a rodzice w strojach kąpielowych...

Zabrałam spacerówkę, ale jeszcze wrócę do gondoli bo jak mam spacerówkę i mała marudzi to korci mnie żeby ją sadzać a jednak nie ma co bo jeszcze sama nie siada. Wytrzymam jakoś ten tydzień dwa. Myślę, że w tym czasie zacznie siadać.
 
Dziewczyny ale te Wasze dzieciaczki robią postępy, super!!!
Moja może małe postępy, ale coś tam zaczyna działać :)

Moja dzisiaj na spacerze miała sukienkę z kr rękawem, cienkie rajstopki opaskę na głowie i założyłam jej wtrakcie spaceru cienką bluzeczkę bawełniana bo wiało

Ostatnio rozmawiałam z fizjoterapeutą który twierdzi, że niemożliwe jest żeby dziecko wstawało przed ukończeniem 10-go miesiąca, bo dopiero wtedy zanika odruch chwytny w stopach. Jeśli dobrze kojarzę to jedna z Was troszkę orientuje się w temacie. Więc mam pytanie jak to jest naprawdę. Czy dziecko które wstaje wcześniej robi to nieprawidłowo co może skutkować wadami postawy?
Jakoś mnie ten temat nurtuje
 
Ostatnia edycja:
Wczoraj zoo, a dziś cały dzień na ogródku u znajomych :) się dotlenila, a od południa mała w bodach i leginsach. Czasem w opasce czasem z gołą główką :p. Ciepło strasznie... Pogoda im się sprawdziła tym razem:):p
a do zdjęcia pozowala chwilkę na trawie (tata nalegał, a mama swiruje w takich sprawach niestety:p)
A jakie truskawy udało mi się upolować dzisiaj :)
 

Załączniki

  • Resized_20160522_145850.jpeg
    Resized_20160522_145850.jpeg
    264,6 KB · Wyświetleń: 52
  • IMG_20160522_211428.JPG
    IMG_20160522_211428.JPG
    699,6 KB · Wyświetleń: 43
reklama
Do góry