reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

reklama
Ja w Katarze smaruje pod noskiem maścią majerankowa. Nam też coś furczy w nosku. No i oczywiście z rana oklepuje żeby to co spłonęło nie poszło na oskrzela/płuca.

Wody używam Zywiec Zdrój i dalej gotuje, zimna tez mam przegotowaną zawsze w słoiku.

Mieliśmy niedobór żelaza, wiec podajemy żelazo i kwas foliowy oraz cebionmulti i jak narazie kupki są Codziennie. Nie wiem czy te leki mają wpływ czy poprostu juz jelitka się nauczyły normalnie pracować
 
mój mały w trybie mieszanym czyli moje i mm robi 2 lub 3 kupy dziennie. jak nie zrobi tylu to marudzi.
ja nie przegotowuję wody do mleka. podgrzewam je przez 30 sekund w mikrofalówce.

z tymi nocnymi pobudkami na mleko to jest chyba tak że dziecko samo musi się od tego odzwyczaić.

u mnie na mleku jest napisane że 5 posiłków po 180 ml po 4 miesiącu.
mój mały nie wytrzymuje 3 godzin w ciągu dnia między posiłkami. je co 2 lub 2,5 godziny. a w nocy nawet śpi 11 godzin. minimum 7 godzin.

co do jedzenia jabłuszka czy marchewki to podanie tej papki w ogóle nie eliminuje posiłku mlecznego. dla Stasia jest to raczej coś co zaostrza mu apetyt :-)

ja od czasu jak mój mąż przyjechał to przytyłam. ooooooo masakra. ciasteczka, śniadanka itp.... zanim wyjedzie będę wyglądać jak prosiak
 
Moja budzi się w nocy 2 razy na jedzenie i na dzień dzisiejszy nawet nie myślę by to eliminować. Karmię na żądanie dziecko jest jeszcze małe i ja raczej jestem przeciwna zagęszczaniu w tym wieku by dziecko dłużej spało. Niech sobie je ile potrzebuje.

No ale ja wciąż karmię tylko piersią i w końcu mam sukces bo w 10 dni przybrała 220 gram. Uparłam się, nie słuchałam, że mam dokarmiać sztucznie, przestałam wciskać na siłę i podawałam pierś wtedy kiedy dziecko wyraźnie chciało i dało to efekt. Bardzo się cieszę bo zależy by by karmić wyłącznie piersią...

Mojej rano też zalega coś w nosku. Nawilżam solą, odciągam, ale myślę, że to od suchego powietrza bo dzieje się tak tylko jak grzejemy na noc więc już się tym nie martwię.
 
Maselko a to można dawać nieprzegotowana wodę nie odwaze się chyba nigdy...
Moja też wstaje około 6 o ile nie.ma nocnych zabaw, dzisiaj było lepiej w nocy, ale nie ludze się pewnie zaś dzisiaj da popalić
A jak można Dziecko oduczyc od jedzenia w nocy jak ktoś zna na to patent to niech się podzieli heheh
 
reklama
Ja daje filtrowana więc i tak muszę gotować i potem podgrzać.
No ale prędzej czy Później dziecko będzie pilo wodę właśnie butelkowana ale nie wiem od kiedy tak.mozna żeby nie było jakiś biegunek
 
Do góry