reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

hej dziewczyny:-)

Miałam pisać wczoraj ale nie mam na nic czasu. U nas ok mała glizda właśnie śpi. Wychodzi jej lewa dwójka więc same wiecie. Poza tym śpi mi tylko raz w dzień do południa. Po południu widać, że jest zmęczona ale jakoś nie może usnąć. A jak zobaczy, że tata jest w domu to w ogóle nie w głowie jej sen. Mały "piernik" się z niej zrobił. Wyrzuca mi wszystko z szaf, chodzic normalnie nie umie ale po kanapie przejdzie a na koniec jeszcze specjalnie sie na nią rzuci na plecy- dla niej to świetna zabawa bo jak spada to podskakuje a ja mam serce w gardle, ciągle ją muszę pilnować bo łobuz jest straszny. Ostatnio mi weszła do szuflady od stolika nocnego i sie wszystko na nią przewróciło- ale miała ubaw!No dla mnie to juz takie smieszne nie było....
 
reklama
Hejka :-)
onanana wyniki robiłam z krwi bo miałam powtórkę zrobić bo we wrześniu wyszły z trochę niskim żelazem a były robione pod kątem niby.."śińce po oczami" jak to mnie niektórzy pytali :-p Jak Majunia się ma ??
anuś stancij jeszcze nie mamy a chcemy się najlepiej wynieść w tym miesiącu jeszcze..wyniki jutro będą przez pediatrę znane.Ale dużo ząbków ma Marika :-)mojej nie mogą się wybić te 4 ale już prawie prawie..
mikado nom ciekawe co to..ale jak piszesz z tym wodospadem to przypomina mi się sytuacja kumpeli która 4 razy poroniła właśnie to było duże chlup i samoistnie się oczyściła.Trzymaj się kochana
Ssabrina współczuję nocki niedługo będzie lepiej...moja z 2 tyg spała strasznie w nocy ile ja to razy wstawałam a od 3 dni jest już oki;-)a zabek jeszcze się nie pokazał tylko prześwituje przez dziąsło.
filipkowa Zuzia pewnie po Filipku łobuzuje co ??niech szybko ząbek się pokazuje trochę odsapniesz bo wim co to znaczy

u nas nocka oki raz wstawałam :-)Koza mała chodzi spać na 2 drzemkę ok 17 a potem szaleje chyba muszę ją przestawić na jedną drzemkę sama nie wiem...bo pierwsza zawsze jest ok 11. Jutro idziemy na szczepienie i z wynikami ciekawe jak wyjdzie bo mała jakby miał katarek dziś ...
 
Hejka :-):tak:




wpadam na szybko mała jeszcze śpi zasnęła na drzemkę później wstanie to na spacerek pójdziemy jakoś od rana latam i nie mam na nic czasu :szok::no: ale nic już nie robię, obiad gotowy no najważniejsze, pranie jeszcze czeka ale to poczeka do wieczora nie chce mi się i tyle:no::nerd:



Gola, Angun, Helenka
gratulujemy pierwszych kroczków
Anus powodzenia u lekarza, ale Marika ma ząbków gratulacje na kolejnego ząbka, u Nas fotelik samochodowy następny też m wybierał,ja tylko kolor wybrałam:)
Ankuch Wam też życzę powodzenia u lekarza oby wyniki były ok. kurde wiesz ja raz małą położyłam na drzemkę po 16stej i masakra normalne zasnęła mi na noc dopiero o 22.00 ależ sie w tedy umordowałam, od jakiegoś czasu ma tylko jedną drzemkę. ok. 10.00 i śpi 1,5-2 godz. na noc pada już po 19stej wymęczona na maxa, super że nocki u Was spkojniejsze)
Mikado oj szkoda że tak się stało, dobrze że brzuszek nie boli i w miarę się czujesz
Aneczka biedna Zosieńka się wystraszyła i się upłakała
Filipkowa mama oby ząbek szybciutko wyszedł, nie zły skoczek z twojej malej:)
asia tobie też życzę miłych przygotwań wiedzę że menu jusz wymyslone, fajnie że prace tak pstępują w nowym domku:)
Angun miłych przygotowań do urodzin, trzymam &&&& z teściową
Niunia a wy kiedy roczek robicie, tort sama będziesz piekła? za pewne tak bo masz talent :)
Ssabrina gratulacje na kolejne ząbki. Sami to żywy chłopczyk nie da mamie odsapnąć.


Nic kochane lecę robić jedzonko małej i znowu z II śniadanka zrobi się obiad :tak::-) a u Was o której wypada II śniadanko. ;-)


Miłego dnia:tak:
 
Ostatnia edycja:
Czesc dziewczynki!

Wlatuje z pozdrowieniami! Nie zapomnialam o Was, ale wena mnie opuscila. Mam nadzieje, ze niedlugo wroci!

Mikado - jeju, strasznie mi przykro... :sad:


Nie mam jak nadrobic chwilowo, ale postaram sie pozniej poczytac i odpisac.
Buziaki!
 
ankusch no u nas tez przeswituja te zeby juz kilka tygodni ehh a gdzie reszta zebow :sorry2:
mirelka milego spacerowania ;-) a II sniadanko u nas wypada kolo 12 jak mlody wstaje z drzemki ale czasem poradzi spac do 13 wiec wtedy juz je obiad a tak to obiad ma po 14 :tak:
mary-beth i u mnie z wena krucho mam nadzieje ze szybko Ci wroci ;-)

Milego dnia :-) zmykam bo krasnal sie zbudzil i juz wola :-D
 
mikado strasznie mi przykro :-( daj znac jak wyniki


Kuba ma trzydniwoke ktora lekko przeszedl bez wysokiej goraczki. Pozatym jakiegos wirusa jeszcze na gardle. Dostaje Calcium i syropy na kaszel ;-) Szczepienie odroczone na grudzien.

Mamy ładna wage roczkowa :-) rowne 9kg :-)


Info dot. niani w ZUS - z tym ze wg mojej broszury kwota min to 1500zl - zmiana chyba od stycznia tego roku. Daje jakby jakas mama chciala skorzystac ;)


http://www.zus.pl/default.asp?p=1&id=1&idk=1839


http://dziecko-i-prawo.wieszjak.pl/przedszkolak/291369,2,Ubezpieczenie-niani-2011.html

 
Ostatnia edycja:
mary-beth to ja Tobie bardzo współczuję w wiadomej sprawie, ja już się szykuję być babcią i dzięki Bogu mam zdrowego wyczekanego, upragnionego synka. Już nie mam parcia na bobika, 40 lat na karku:) Tak miało być....
Trzymam za Ciebie kciuki oby się udało!
 
Witajcie kochane!

Jestem z powrotem, Artik śpi (teściowa uśpiła) i mozna spokojnie napić się kawki i zjeśc coś słodkiego.
Przed chwilą namierzyłam coś, czego szukaliśmy dla Artura na prezen
Namiot - Biedronka iglo + tunel - 112x112x94 cena 59.00 PLN
myślę, że bardzo się z tego ucieszy, bo ostatnio uwielbia się chować i przechodzić przez przeszkody.

Mikado-strasznie mi przykro. Niestety raczej to było poronienie, bo pozytywny test się nie myli (nie ma takich zaburzeń hormonalnych, bo B-Hcg pojawia się tylko w ciąży i w przyp.pewnej grupy nowotworów u mężczyzn), te bóle i obfite krwawienie też za tym przemawiają. Przytulam mocno....
Niuniunia-ciebie też biedaku wirus dopadł, wracaj szybko do zdrowia.
Anus- no Mariczka jedzie równo z zębiskami, będzie miała piękny biały uśmiech! A jak z myciem, daje sobie umyć?
Anek może tak jak pisze Potworek, warto pomyślec o sądzenie się o te alimenty?
Potworek-&&&&& mocno zaciśnięte!!! Już zaglądam w portfolio!
Asia- w jakim stylu będziecie mieć kuchenkę?
Winki- ja też nie widzę tego jeżdżenia tyłem z dużym już dzieciaczkiem. Masz rację, że baza bardziej się przydaje z nosidełkiem, bo wystarczy je wtedy wpiąć i wypiąć a nie ciągle zakładać te pasy. My teraz chyba weźmiemy bez bazy, bo fotel i tak się ładnie trzyma kanapy. Musimy jechać do sklepu obczaić tego Maxi Cosi Priori, zobaczymy, co Artur powie :-)

Gola
przymierzalaś Polcię do któregoś z fotelików?
Ssabrinko- mam nadzieję, że Sami da ci choć troche odespać tą koszmarną nockę dziś po południu.
Filipkowa mama- widzę, że Zuzka to mała łobuziara :-) fajne wymyśła zabawy, Artik tez lubi się rzucać na sofę, puszcza już wtedy moj ą rękę i dobiega sam 3-4 kroczki.
Ankusch jak wyszła ta morfologia, bo nie doczytałam, chyba ok?
Mary-zbieraj siły kochana!
Nimfii- jak mąż, już wyzdrowiał? Ja za tydz.będę miała 2 dzieci w domu-J.będzie miał usuwaną 8 i lekarz powiedział, że tydzień będzie dochodził do siebie...
 
ANEK a moze umowa o prace dla niani? Przy jej zarobkach ponizej 1500zl jak ja zglosisz do ZUS to wtedy ZUS pokrywa za ciebie koszt ubezpieczenia niani. Mialabys ja wtedy na czysto a ona ubezpieczenie :-) teraz wile osob korzytsa z tego, nawet rodzice ktorzy swoje dzieci zostawiaja dziadkom pod opieke to dziadkow rejestruja w Zus ;-) swietna sprawa
Wszystko pieknie,ale moje drogie ZUS to nie wszystkie koszty pracownika. Jescze jest zaliczka na US (podatek docohowy) i stanowi 20% tego co niana ma na umowie. Bo jak macie np uumowe z niani a na 1500 pln to musicie tyle jej dac do reki i ona z tego musi sama oplacic sobie ta zaliczke, czyli 20%!!!! Co daje 300pln w zaokrągleniu. Wię to nie jest tak kolorowo.
 
reklama
Mikado przytulam, cieszyłam się że nie będę sama, dobrze że masz takie podejście, to nie ten czas, żebyś tylko dobrze się już czuła :tak:

Nimfii kurde weźcie już wygońcie te wirusy z domu, tak nie może być! ;-) Jak nie gardło to trzydniówka i wszyscy co rusz się męczą jeden za drugim...

Gratuluję kolejnych ząbków u maluchów! Niechaj się szybko i bezboleśnie klują :-D

Była dzisiaj u mnie koleżanka z Gabrysią starszą o 6 tygodni, super się małe bawiły, mówiła że jej córa nie potroiła wagi urodzeniowej po roku i lekarka narobiła rabanu i dała skierowania na badania krwi, trochę przesada moim zdaniem bo ta Gabrysia to dobrze sobie wygląda i jak się urodziła ważyła ponad 4 kg a teraz nieco ponad 11 , to musiałaby mieć 12 i pół chyba żeby się potroić:confused:
Patrycja wprawdzie się potroiła ale ona ważyła 3340 więc przy stałym apetycie nie było trudno 10 przekroczyć...
A jak u Was?

mirelka u nas śniadanie 8-9, potem butla mleka jako II śniadanie koło 11, potem 14 obiadek, o 19 kolacja, pomiędzy obiadem a kolacją owocek na podwieczorek
wiadomo że często godziny się przesuwają, bo raz wstanie o 6:30 a raz o 9 :tak:


Patrycja dzisiaj tak niefortunnie schodziła z jeździka że zraniła się na podniebieniu (chyba kierownicą do buzi zahaczyła:baffled: ) tuż za jedynkami i lała się jej żywiutka czerwona krew... Niedużo i nie długo, wiem że nic strasznego się nie stało ale narobiłam rabanu żeby mój przybiegł bo jak tą krew z ust widziałam to aż mi się słabo robiło z żalu i strachu...
Ona jest tak żywa ruchliwa i wszędzie jej pełno że calutki czas chodzi obita i podrapana, tylko się jej coś zagoi i znowu upadnie, potknie się, zawadzi o coś biegnąc i kolejne ziazi gotowe. Dobrze że się ładnie goi bo by miała całą twarz w szramach jak po wojnie... :shocked2:
 
Do góry