reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

ANECZKA ale masz na mysli zlobek czy przedszkole? Bo panstwowe przedszkole to u nas takze 5h darmowe. Wychodzi koszt 90zl msc za samo jedzenie ;-)


NIUNIUNIA na watku urodzinowym i zakupowym jest sporo pomyslow na prezent. Jak nie macie pchacza to moze to.

ANUS maraton urodzinowy the end ;-)szwagierka tez robilia usg bioder tak pozno i tez w pl bo w uk nie zlecaja ;-) ale jak wam wyszlo wtedy ok to raczej nic nie powinno sie dziac.

ANEK a moze umowa o prace dla niani? Przy jej zarobkach ponizej 1500zl jak ja zglosisz do ZUS to wtedy ZUS pokrywa za ciebie koszt ubezpieczenia niani. Mialabys ja wtedy na czysto a ona ubezpieczenie :-) teraz wile osob korzytsa z tego, nawet rodzice ktorzy swoje dzieci zostawiaja dziadkom pod opieke to dziadkow rejestruja w Zus ;-) swietna sprawa
 
Ostatnia edycja:
reklama
potworek no komu jak komu, ale mi nie musisz tego tłumaczyć:-pSama dobrze wiesz, ze rzeczywistość jest różna, a czasami dużo zależy od widzimi się sędziego :-( Jakoś nie chce mi się wierzyć, że możliwe jest dostać od takiego patałacha 1000zł miesięcznie :-( Choć z drugiej strony dostać 500 zł, a nie dostać nic to też jest różnica...
Anek ja w pozwie mam wpisane, że ileś tam miesięcznie daję mamie za opiekę - pisała mi to adwokat. A swoją drogą to częsty przypadek, ze facet przestając kochać kobietę olewa też dziecko... Jak dobrze to znam :-( Mój miesiąc potrafi nawet nie zajrzeć do malego... Ale dla mnie to akurat na rękę :-)
nimfii a czy to właśnie nie chodzi o to, że zus opłaca składki za zatrudnianie babć, a nie obcych osób? Bo w tamtym roku było głośno o takim programie
 
Marttika Nimfii Ja też słyszałam że program opieki płatnej dotyczy babć nie pracujących i nie pobierających świadczeń ZUS.

U nas nocka z dwiema pobudkami na mleko o 24 i 5 dospaliśmy do 8. Jak mały wstanie z drzemki to idziemy do pediatry po recepte na jutrzejsze szczepienia.
 
Ostatnia edycja:
MARTTIKA nie tylko babc ale tez one moga byc ;-) wazne aby to nie byli rodzice dziecka a kazda obca osoba moze byc tylko musi miec wynagrodzenie ponizej 1500zl. Bylam w zeszlym tygodniu w zus i z nudow czytalam wlasnie te broszure info o nianiach ;-) bo mnie to interesuje na przyszlosc ;-)na stronie zus mysle ze byloby info.

Podstawa prawna to ustawa z dnia 4lutegi2011 o opiece nad dziecmi do lat 3.
niania - pelnoletnia osoba fizyczna sprawujaca opieke nad dziecmi na podstawie umowy uaktywniajacej. Niania nie moze byc jeden z rodzicow... (wg ustawy)
 
Ostatnia edycja:
cokolwiek to było , dziś w nocy poleciało z siłą wodospadu
czekam jeszcze na wynik, bedzie wiadomo,czy to ciąża była
o 4.30 obudził mnie silny ból brzucha i parcie
mocniej krwawię niz zwykle ale sie dobrze czuje
 
Dzień dobry mamusie

winki - ale jaja z tymi fotelikami i może takie 4 letnie dziecko bez fochów i dąsów siedzi tyłem do kierunku jazdy, z podkurczonymi nóżkami, ale cyrk! Niby tyłem do kierunku jazdy najbezpieczniej ,ale bez przesady! Ja też się nastawiam raczej na maxi Cosi, bo z Pebble jestem mega zadowolona. Romer jest drozszy niż priori. Ale kapa z tą moją bazą, czemu mi nic nie powiedzieli, że inne maxi cosi nie bedą pasować do niej?:( W sklepie internetowym smyk,com są maxi cosi priori za 399 zl w promocji, ale nie wiem czy te XP czy inne. Na allegro 379 jakoś.Muszę coś w tym tygodniu kupić, a powiedz mi wsadzasz najpier Olinka w fotelik w jakimś sklpeie, czy po prpstu bez "przymiarki" kupujesz??

Helenko -brawo dla Olusia!!!!!!!! Jak wsi doczytam lece oglądać kieckę :D

Aneczko - biedna Zosia, dobrze, że tylko na krwi z nosa się skończyło, teraz to się zacznie hardcore z siniakami i upadkami!

Angun - Pola tez ostrożna wczoraj kilkanascie razy wstawala sama na srodku pokoju czy przedpokoju i podchodzila do nas, co lozka, a dzis tylk owstaje i siada z powrotem - nie wiem co jest, chyba sie boi ;)

Niuniunia- no niestety tye to wszystko ksoztuje, że czasem człowiek musiałby charytatywnie pracować na instytucje Państwowe i , żeby obcy ludzie sie dzieckiem zajmowali... Może to jelitówka Cię dopadła, jak dziś? Zdrówka

anus - woow, lae macie zębolów! Graty, jak TY się czujesz ?? Co Ci lekarz powiedział?

asia- ale super, już wszytsko gotowe, domyslam się jaka to radość! Też na roczku mialam gyrosowa i tunczykowa salatke - zawsze sie psrawdzaja :)

marttika- nimfii - mnie w UP o tym mowili, ze wlasnie moglabym moja mama (gdyby nie pracowala) normalnie zatrudnic i ponoc ZUS placi składki!! :)

Mikado - kurcze, nie wiem co Ci napisać :( Przykro mi bardzo:( Kiedy idziesz do gina? Moze powinanas podjechac zeby Cie przebadali?

Pola sp, wstalysmy 6:45. Odkurzylam, mialam myc podlogi - nie chce m isie, zmykam wieszac pranie...
 
mikado kurcze nie tak mialo byc, jestes teraz w szpitalu? az mnie ciarki przeszly :-:)-:)-:)-( przykro mi bardzo.
gola ja dopiero dzis do lekarza. Dalej kaszle, ale jak juz jestem zapisana do lekarza to jakby mniej. Mary beth chyba pisala o tym Xp. My mamy maxi cosi axiss, u mnie to Maz "analizuje"takie zakupy, ja wybieram tylko kolory :-)
 
Ostatnia edycja:
Mikado - no wlasnie, ja tez zle chyba wywnioskowalam, jestes w szpitalu?? Trzymaj sie kochana !

anus - u nas to D. nawet sie tym nie inetresuje, to na mojej glowie... Dobrze, że kaszle Cie juz mniej, chorobsko odpuszcza!
 
Nie, nie jestem w szpitalu, lekarz mnie uprzedził,że tak może się stać, gorzej by było gdyby to jednak była ciąża pozamaciczna i krew wylałaby się do wewnątrz.
Świat mi się nie zawalił, takie poronienia (jeśli to to) często się zdarzają. Jak będą wyniki beta HCG to będzie wiadomo czy to na pewno była ciąża. Mam nadzieję,że jednak to zwykłe zaburzenia hormonalne i stąd ten spóźniony okres a test źle zrobiony.
 
reklama
Hej laski :-)
U nas ok mlody daje popalic w nocy ale to przez zeby druga jedyneczka juz prawie sie przebila no ale te dwojki chyba daja mu popalic mlody przebudza sie w srodku nocy a potem przez 2-3h nie moze zasnac i sie wierci jak osika a najlepiej jeszcze zebym stala nad jego lozeczkiem i go smyrala po pleckach czy glowce :sorry2:
Czytam was kochane na telefonie ale zeby odpisac to juz jest gorzej,oczy na zapalkach a i mlody nie daje odpoczac ani na moment,dobrze ze chociaz w dzien spi normalnie to mam czas cos ugotowac albo ogarnac chate.
Gola,helenka Gratuluje samodzielnych kroczkow,teraz to juz bedzie z gorki i ani sie obrocicie i beda gonic jak szalone bobiki :-)
winki cena biletu normalnie powalila mnie na lopatki:szok:
Mikado wspolczuje Ci kochana teraz najwazniejsze zeby wyniki wyszly ok i zebys czula sie dobrze.
 
Do góry