reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

Hej laseczki

Gratulacje dla Poluni za samodzielne kroczki.

Ja dostałam dziś super niespodziankę, pojechałam po Olusia wchodzę do mamy i moje dziecko stało przy kanapie odwróciło się i przyszło do mnie na swoich nóżkach. Popłakałam się z radości. Mały wczoraj próbował już sam chodzić ale bał się, mama nie chciała mi mówić przez telefon. Teraz Oluś śpi od 19, padł przy mleczku.

Wstawiłam fotkę sukienki na zamkniętym, jakość słaba i ja też już byle jak wyglądałam. K. zrobił mi telefonem jak wróciliśmy o 4 rano.

Onanana Jak Majka się czuje? Mam nadzieje że już lepiej. Jeśli chodzi o żlobek to u nas też kosztuje 750zl z pampersami i wyżywieniem.
 
reklama
dziewczyny wpadam tylko na chwile, jutro bede nadrabiac,

ale kicha u Was z żłobkami, mój chrześniak jak chodzi to 5 godzin darmowe, a za kolejne 2, 20 czy jakoś tak.czasem 10 zł na chusteczki, jakies tam grupowe.ogólnie oni bardzo mało kasy wydają.bo jak go nie ma w przedszkolu, to oni za jedzenie odliczają, a nie ma takiego mc żeby chrześniak choc parę dni nie opuscil.ja nie wiem czy oni kiedy kolwiek 200 złoty zapłacili.a czasem wołają na jakieś zabawki, ale to we wrześniu na zebraniach debatuja.


a z innej beczki Zośka dzis w owym przedszkolu zaliczyła glebe nie winnie wyglądająca a skończyło się na krwi z nosa, ale mi się zaniosła, płakała może z góra 3min a dla mnie to była wieczność.oczywiście to przez inteligentna matkę, ja Zosię postawiłam koło nogi, druga rączką się chwyciła chrzesniaka (5lat) i miała stać a ona poszła w długa do dzieci i nagle na szczupaka.tak, tak wiem że to nie moja wina, ale jakoś mną targają uczucia że mogłam przewidzieć, ona jest taka nie obliczalna.moja biedna kruszynka

Gola, Helenka gratulacje pierwszych kroczków

uciekam do jutra
 
Witajcie wieczornie kochane!
Poczytuje was z tel.i z. gory przepraszam,ze nie poodpisuje.U nas zakupy spozywcze i prezentowe przed urodzinkami moich panow. Tesciowej zabieg sie odsunal w czasie,moze bedzie w pt (w same urodziny..)albo na poczatku przyszlego tyg.(juz lepiej).
Artik tez juz robi po kilka kroczkow sam- max.4-5,jest jeszcze b.ostrozny,ale czasem sie zapomina.
Gratulacje dla Polci i Olusia za pierwsze kroczki!!!!
Zdrowka dla choruszkow!
Odezwe sie niebawem kochane!
 
witajcie kochane wieczornie...

Olus i Polunia gratulacje kochani pierwszych kroczkow;-)


u nas przygotowania do urodzin Wikuni - w koncu to juz w niedziele;-) juz mi sie lza w oku kreci... dzis lezalam caly dzien.w lozku bo sie zatrulam:-(

Gola u nas przedszkole kosztuje 750 dla dzieci od 3,5 roku zycia. a dla dzieci mlodszych 1-3 kosztuje ok 800-1000zl w zaleznosci jakieo przeddszkole ile godzin itd.

laski to przy mojej pensji kompletnie sie nie oplaca dziecka do zlobka dawac bo zostanie mi 200zl na przejazdy...

laski nie mam pomyslu na prezent dla malej, pomozecie?
 
onanana oj Wy Biedne jesteście, rzeczywiście ciągle coś. Może to od syropu takie kopy? Moja to jak zrobi kopke po nurofenie to jest mi troche niedobrze :-) a jeśli chodzi o otwartą buziulkę to przyczyn może być dużo, a słyszysz jakieś charczenie jak śpi na granicy gardło- nos? czekamy jutro na posta.
gola BRAWO POLCIA!!! teraz to sie zacznie :-) zdjątko z Dziadziem jest wzruszające.
Winki hehehe w UK jest masakra, ale Polacy sobie jakoś tam zawsze poradzą, jedni ściągną Babcie, drudzy pracuja na przeciwne zmiany, ja narazie wybrałam siedzenie w domu. Cena za bilet kosmos :szok:
Helenka gratuluje Olusiowi, tak sie stesknił za Mamusią, że aż sam do niej przyszedł.
Nimfii kiedy maraton urodzinowy dobiega końca?
cocca jesteś bardzo, ale to bardzo dzielna. Mama nie mogła sobie wymarzyć lepszej i czulszej opieki, a to bardzo ważne teraz dla niej.
AnnaJ w UK szkoła też jest od 4 roku życia, ale 4 trzeba ukończyć do 31 sierpnia ....także Dzieci z początku września mają praktycznie rok w plecy...dziwne troche to jest...
angie mi to też na ząbki wygląda, spytaj sie Pan w żłobku może mają na nią jakiś magiczny sposób. Moja wczoraj ode mnie nie chciała, a poszła do Tatusia na kolana i wszystkim sie częstowała.
anek nie ładnie z jego strony, to muszą być konkretne sumy, w konkretne dni. Współczuje Ci bardzo, zamiast w 100% cieszyc sie macierzynstwem to ciagle Cie denerwuje Tata Zosi :-(
katerinka jakoś sobie poradzisz. Do drugiego Bobika inaczej sie podchodzi. Ma sie większe doświadczenie,wyczucie. Pomyśl lepiej o tym, że za 3 lata będziesz miała odchowane Dzieciaczki :-) a co do Męża to Lepszy taki mąż co goni za kasą niż obibok, on to pewnie robi wszystko z myślą o Was. Oszczędzaj sie brzmi głupio :-( a spacerami sie nie przejmuj, ja nieraz z nadmiaru obowiązków tez nie wychodzę - od tego sie nie choruje przecież :-)
nimfii doczytałam USG bioderek robiliśmy w Polsce jak Marika miała 6 miesiecy, wszystko było ok. Tutaj nie robią, tylko na oko patrzą, ale jak coś ich zaniepokoi to wtedy jest USG, wyciag bioderek. Oni tutaj uwazaja, że USG wszystkiemu szkodzi,dlatego w ciąży sa tylko dwa :-(
ankusch i co z tymi wynikami?? jak poszukiwania stancji??
angun to udanych zakupów i powodzenia w przygotowaniach. duzo powera!!!!!!!
mary beth co u Was?

U nas hardcorowy dzień. U Mariki wyczułam 10tego zęba, dolna prawa czwórka. Jestem w szoku, cały czas sie złosci, wkład apaluchy do buzi, i jest taka nerwowa. Na kolacje zjadla galaretke, taka zimna po dziąsłach poszła to sie uspokoiła na poł godziny. Zasnela szybko, ale czuje, ze czeka mnie kolejna ruchliwa nocka.
Przepraszam, że tak mało pisze, ale nie daje rady.....
 
Ostatnia edycja:
Hej Dziewczyny, wracam powoli... U nas bez zmian, choć jest światełko w tunelu, także mocno zaciskajcie kciuki :tak:

anek sąd powinien zasądzić połowę ponoszonych kosztów na dziecko
Doczytałam troszke i jeśli chodzi Ci o to, że sąd powinien zasądzić po równo matce i ojcu to nie jest tak... Sąd bierze pod uwagę koszty utrzymania dziecka, MOŻLIWOŚCI finansowe rodzica zobowiązanego do alimentów - czyli nie to, ile zarabia, a ile mógłby zarabiać, wykorzystując w pełni swoje zdolności, możliwości i wykształcenie oraz to, ile czasu się spędza z dzieckiem. Więc jeśli matka poświęca dziecku 90% czasu, a ojciec ma wszystko w doopie, to on powinien płacić więcej, gdyż alimenty, to nie tylko kasa, ale też wkład w wychowanie dziecka. O, taka teraz kuźwa mądra jestem... :dry: (napiszę szczegóły na zamkniętym jak się bardziej ogarnę).
Na razie to tyle. W sumie kto mnie widzi na fb to wie... Ciężko mi się ostatnio ogarnąć, bo tworzyłam nową stronę, portfolio konkretnie, ulotki już w jednym miejscu leżą, powoli próbuję coś robić...

Jak któraś z Was ma ochotę to zapraszam na oględziny i komentarze (byle szczere!)

 
reklama
winki matko kochana powaliła mnie cena biletu ale sobie pięknie ceny windują masakra!
Gola gratuluję Poli pierwszych samodzielnych kroków:)
Anek kurde szkoda ze B. tak niefajnie się zachowuje, przykre to :(
nimfii gratki dla Kubusia pewnie niedługo zacznie spacerować :) zdrówka dla Was!
onanana zdróweczka dla Majuni!
anus gratuluję kolejnego ząbka :) Kochana niech to choróbsko Cię szybko opuści bo juz chwilę Cię trzyma :/
helenka gratuluję również Olusiowi :)
angun Artikowi tez gratuluje :)
Moja Zuzia już powoli zaczyn też się puszczać ale to są takie góra dwa,trzy kroczki ale zawsze już coś:-) może na urodzinki pokaże wszystkim jak pięknie zasuwa :)
Wczoraj moja siostra kupiła już Zuzi prezent na urodziny - jeździk pchacz już widzę jak Zuza będzie szalała :)
Mam już koncepcję jakie sałatki robi tzn. zrobię dwie jedną z kurczakiem w gyrosie warstwową a drugą z makaronem i pomidorami suszonymi a placki mam w planach dwa upiec no i tort zamówię.
Nasza chata powoli przypomina w środku dom a nie gruzowisko :) pomalowane już wszędzie mamy w tym tyg. gość przychodzi montować kuchnię i jeszcze zostanie położyć deskę w salonie i pokoju na podłogę. Jejku jak ja się cieszę ale kurde tyle mam sprzątania ze nie wiem kiedy ja to ogarnę wszystko.
Dobra kochane lecę inne wątki poczytać a Wam miłego dzionka życzę :*
 
Do góry