reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

Gola - ja kupie chyba Maxi Cosi Priori Xp albo Tobi. te Römery super wypadaja w testach ale mi wizualnie sie nie podobaja. Pearl jest wpinana w nasza baze ,wiec bylo by to wygodniejsze. Chociaz z drugiej strony jak juz raz porzadnie zamatujesz fotelik pasami ,mi to nie odpinasz go non stop..
I tak mysle ,ze moze na ebayu kupie drugi jakis uzywany maxi cosi (tam sa mega tanie) co by go w garazu trzymac i weekendowo w Petera auto wpinac ( zeby nie co tydzien wymatowywac z mojego). Ale zobacze co znajde.

Uciekam na ostatni bobikowy basen.
 
reklama
Hej dziewczęta!
Postaram sie nadrobić na szybko bo roboty mam sporawo ale nie umiem bez Was żyć!
Nimfii sorry dopiero dziś odpisuję. nifuroksazyd miałam zawiseinę-dzis sama ja brałam, bo podłapałam cos od Majki.
Katerinka oj nie prorokuj. Jesteś świetna kadrówką, znasz przepisy na pewno znajdziesz pracę, jak nie tu to gdzieś indziej!
Gola zdjęcie dziadzia z Polą- bezcenne!! Fajnie że teście sie zjawili- mimo wszystko. myślę że to lepiej że się nie wypytywali co z Wami, ja tam nie lubię jak ktoś mi w życie włazi... Co do Twojego jedzenia to poszalałaś. Chciałabym tak bezkarnie zjeśc tyle maszkietów! A babcia twoja- wow, extra zachowanie....:szok: Właśnie, moze bys spóbowała dać Polci przed kąpielą kaszkę normalnie łyżeczką. ja od jakiego zcasu dajęmłodej an kolację kaszkę (na sniadanie je chlebek) i lepiej mi sypia. No dobicie ofkors cycek.. Co do żlobka to jeszcze nie było tak zeby Maja chodziła cały miesiąc... ale płacę tak: 120 zł opłata stała + 5 zł jedzenie/dzień. Czyli przeciętnie (dla dziecka chodzącego cały miesiąc) 225 zł. Jak Mai nie ma to odliczam za żywienie (pod warukiem ze odpowiednio wczesniej poinformuję). Do żłobka noszę pieluchy, krem, chusteczki, ubranka, Mai butlę. Jestem bardzo zadowolona.
Co do fotelika to ja nie mam bazy. Chcieliśmy kupić z nią ale stwierdziłam że nie każde auto na isofix i jakby przyszło np z moim bratem jechac albo z teściem to doopa.
Anek przykro mi z powodu B, nie wiem co więcej mam pwoiedzieć. A z tym żłóbkiem u was to parodia... Kuźwa ż eniby wszystkich na nianie stać?? Masakra!!
agalodz co u Was?? wpdanij do nas czasem!!!
Angun ja tez taka straszna gaduła (Gola, Filipkowamama i Angie potwierdzą:tak:). Kciuki za teściową trzymamy&&&& Kurcze nei wiem jakim sposobem Maja miałaby miec ta śłuzówkę obrzęknięta, ona dawno miała katar... pskikam jej dziennie wodą morską. Teraz pzrez weekend euphorbium poszło w ruch ale ja tam ne widze żeby katar miała. nawilżacza nie mamy.
Angie kurcze żeby tak Kinia chciała ładne jeśc!! Trzymam kciuki&&& No i oby te nastroje jedzeniowe były przez ząbki....
Ssabrina nie ma to jak mamusia ugotuje hehe- widać dobra z Ciebie kucharka jak Sami tak lubi Twoje zupki:))
Mikado ja pamiętam że jakoś w piewrszych dniach ciąży (hehe) miałam odczucie przeziębienia- temperature tez miałam podwyższoną... brzyszke boli bo sie naciaga wsjo. Trzymam kciuki kochana&&&&&
Winki niezle zabuliłas za ten bilet... ale za to będziecie rodzinnie świetować pierwsze urodziny:))
marttika czekam na info odnośnie naczyniaka. Fajnei jak blednie!
helenka super że imprezka udana i wczoraj mogliście porządnie odpocząć! szkoda że nie masz fotek dla nas...
Aneczka ja mojego już dawno wytresowałam że ma do młodej minimum się wnocy odzywać (czasem mi ją podaje na cycka do łóżka).
aqua fajnie że czerpiesz taką przyjkemność z wychowywania dzieci:) Podziwiam takie mamy które nie maja dosc tego siedzenia w domu... ja bym oszalała.
maggipka a jedzenia coś zostalo dla nas?? ide patrzeć czy juz coś wrzuciąłś!

To tyle z nadrabiania. U ans ok. tzn Maja wczoraj wieczorem lepiej. stan podgorączkowy ją opuścił (miała za dnia tak do 37,5). Strzeliła wczoraj 3 koopy raczej luźne i myślę że znów jakiegoś wirusa przyniosła ze żłobka bo i mi o sb było nedobrze, dziś w nocy D mi wode przynosił jak Maję karmiłam bo mi bylo tak niedobrze. Maja dizś posżła do żłobka (choć przed samym wyjsciem kupsko strzeliła...) ale mam nadzieję że teraz poprostu pozbywa się wirusa. Nastrój dziś miała fajny, bez gorączki.
Ja w pracy, trochę mam roboty także się biorę i zycze Wam miłego dnia!!

Aha jutro odwożę tatę do szpitala....
 
Mam momencik, bo Franek śpi, choć pewnie za chwilę się obudzi a mama pojechała na kontrole do szpitala.
Gola Franek na początku też chodził tylko po łóżku, choć przecież mniej stabilne to w przypadku upadku mniej bolesne, może nasze dzieci są mądrzejsze i więcej rozumieją niż się nam wydaje...
Winki cena zabójcza, ale człowiek uczy się całe życie;-)
Mikado trzymam mocno kciuki, żeby maleństwo było w odpowiednim miejscu!
Angie Franek też dopóki nie miał ząbków, to była makabra z jedzeniem, ja przynajmniej mogłam liczyć na niezawodną dynię ze słoiczka. Mam nadzieję, że macie ogromne pokłady cierpliwości dla Kingusi i jej problemów! Całuski dla mojej imienniczki:-*
Aneczka mnie też czasem łapie przerażenie jak Franek się przebudzi ok 4 rano i słyszę jak klaska w rączki i sobie śpiewa;-)

Zmykam gotować, bo już odkurzyła,zrobiłam pranie, teraz kuchnia czeka... Resztę nadrobię w kolejnej wolne chwili, jak takową będę miałą;-)
 
Wpadam na chwilę bo zaraz ide naleśniki na obiad robić, zanim mały się obudzi.

Anek mam nadzieję że Twój były da kasę na córkę, albo niech chociaż coś jej pokupuje i zobaczy wtedy ile na dziecko trzeba wydać!!!
Winki, no cena chyba normalna jak na ostatnią chwilę.My nie latamy tanimi liniami bo z AMS do WAW nie latają, więc mąż strategicznie planuje zakup biletów(już teściom na marzec kupił) bo inaczej to drogo wychodzi.
Gola u nas oczywiście inne standardy itp (dziecko w jak skończy 4 lata do szkoły idzie) ale żłobek/przedszkole(od 3 miesiąca życia do 4 roku) kosztują minimum 1000 euro za miesiąc, jeśli znajdzie się już z ciepłymi posiłkami to około 1200euro...
 
mikado trzymam mocno kciuki!!!!!!!!!!!

Dziewczyny dopiero ogarnelam watek urodzinowy :-)
Wczoraj wrócilismy o 21,zanim sie rozpakowałam, ogarnełam Dzieci do snu, moj Maz oczywiscie dopadł do kompa i udawał zapracowanego ( ja już nie mam słów). Ja czuje sie źle, zapisałam sie na jutro do lekarza, na 19:40 hehhe wiec pojde sama na spokojnie. Od trzech tygodni mam suchy kaszel, bół głowy, szybko sie mecze, w nocy nawet wymiotowałam, dwa razy miałam juz taki atak kaszlu, że nie mogłam złapać powietrza. Pora sie tym zainteresować :-(
Dzieciaczki ok, mamy 9tego ząbka - lewa dolna czwórka, jestem w szoku, ze tak szybko. Znowu jemy dwa razy w nocy....mam nadzieje, że to te zęby i z czasem to minie. Marika ciągle gada po swojemu, czuję, że niebawem mnie zaskoczy, bo słysze, że chce coś po mnie nieraz powtórzyć...no i warunek jest jeden- nie może miec smoka w buzi. Poza tym u Tesciowej bylo fajnie, odpoczelam od garów, ale i tak wszystko na mojej głowie :-)
Chyba raczej Was nie nadrobie, wieczorkiem spróbuje, narazie ide po Młodego do przedszkola.
 
gola ja nawet nie wiem gdzie sa najblizsze zlobki... ale z tego co slyszalam to koszt wlasnie okolo 800zl za prywatny. Przedszkola sa ansze bo juz od 300zl mozna znalesc ;)

anek ano kiepsko z tymi żłobkami :-( łatwiej byloby wam pewnie w duzym miescie jakbyscie mieszkali, choc i tutaj ceny nie sa zbyt przystepne :dry:

anus zdrowka ci zycze!! A jak chodzi o meza t ja tez to znam - on zawsze znajdzie sobie wymowke ze jest tak zmeczony albo tak zle sie czuje ze nie moze nic innego robic tylko przed komp siedziec o.0 a my mamy... zdrowe czy chore pracujemy bez urlopu o.0
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, no jazda z tymi żłobkami jest - tak włąśnie wygląda w PL "prorodzinna polityka" - no brak słów:(

AnnaJ - no u WAs też konkret kasa, wiadomo inaczej się żyje, ale i tak sporo...

winki - a jaką TY masz bazę do Pebble?? Bo ja mam EAsy Base2, chyba się do innego maxi-cosi już nie nadaje?? Mnie się też podoba Tobi i najbarzdeij się skłaniam do maxi cosi Priori, Romer też mi się podoba i dobrze w testach wypada, ale duużo kosztuje - podobnie do Tobi

Dziewczyny mój mały Poliszon, dziś sam przewędrował z moich rąk do mamy pół przedpokoju z 7 kroczków! Wstaje cały czas na środku pokojów, z jedne pufy do drugiej też się już puszcza ze 3 kroczki robi, jeszcze to nie jest takie samodzielne chodzenia, ale postępy są :)

Cocca- masz rację - bobiki są mądrzejsze, niż wszyscy myślimy:tak: Jak mama po kontroli??

anus- gratulacje dla Mariczki, dużo ziębów ma:tak: Daj znaka co Ci lekarz powiedział

angie- POlish jadła gorzej, dalej je - ale chyba mamy winowajcę, bo czuję zgrubienie na dole

onanana - jak Majusia??, synek koleżanki też zlapał wirusa, ale był na rota szczepiony i tylko brzydkie koopki robił i miał lekką temp. Właśnie , jak tata??

Anek - ale doopa u WAs z tymi żłobkami:( Jak się czujecie?? Musimy się kiedyś zobaczyć, chyba nie tak daleko mieszkamy?? A popatrz u nas żłoby są, ale jaka cena?!

nimfii - a jak Wy się czujecie? Właśnie niedawno pisałąm onanie, że jelitówka bardzo na Śląsku szaleje u Was widać też

Jutro chyba zarejestruję młodą do dzieci zdrowych i pójdziemy się szczepić
 
GOLA NO TAKA POLITYKA PRORODZINNA. Chcieliby zebysmy dzieci robili a wychowac je nie ma za co. Dlatego ja jestem na wychowawczym w domu z dzieckiem bo mi sie nie oplaca wracac do pracy.
jeszcze tylko Kubus kiepsko sie trzyma. Ma kaszel, wysypke, katar. Spiacy jest ciagle. Wczoraj mial tak duzo wrazen ze zasnol o 19 i spal do 7 z przerwami na mleko w nocy ale spal jak zabity bez placzu i bez wiercenia sie ;-)zobaczymy co lekarz jutro nam powie.
 
Laski - Polcia chodzi!! :-D:-D:-D

Raczkowała, wstała na środku przedpokoju i przeszła samodzielnie!
Teraz wstaje i 3-4 kroczki i bach! :) Nie wspina się po niczym, wstaje nie podpierając się niczego i robi kilka kroczków! :)
 
reklama
Gratulacje Poliszonku. Super panna jestes..
Gola- ja mam baze Family fix i do niej pasuje Pearl ,ale on bez bazy kosztuje tyle co Tobi. fotelik w sumie obiecalam kolezaneczce co w lutym rodzi wiec dam jej z baza. Rczej bedzie Priori xp albo Tobi. Musze je zobaczyc na zywo. Tutaj maja tylko Mobi ,ktory jest montowany tylem. Spytalam pani gdzie nogi maja sie zmiescie ,a ona ze w sumie jest malo miejsca ,ale to nie wazne. Nie skomentowalam nawet. co bedzie z nogami jak dziecko bedzie mialo 2,5 -3 lata?

Angie -moje tez sie popsulo. Czasem w ogole nie chce jesc nic. Ale na szczescie zawsze chce mleka. Dzis troche lepiej ,ale generalnie obiady nie sa mile widziane. niech juz te dzeciaki zaczna normalnie jesc.

Anus -bidulko. Niech lekarz da ci cos porzadnego co wywali chorobe. Zdrowiej kochana.

Anna
- ja wiem ,ze to normalna cena w jeb.. SASie ale mnie skreca bo byla to wybitnie moja glupota ,bo wiedzialam ze beda urodzinki i wiedzialam kiedy. Po prostu sie zagapilam.

Onanana- wywala cie z pracy za to siedzenie na BB. Albo ci forum zablokuja:-D Oj ,zeby Majunia nic nowego nie zlapala.

Jaka paranoja w Polsce z tymi zlobkami ,chcoc w Uk jest gorzej. oprzedszkola tam sa tak drogie ,ze matki rezygnuja z pracy . I jak tu miec wiecej dzieci???

W moim popieprzonym nowym kraju licza sobie 22kr =11zl za napelnienie jednego balona helem. Oczywiscie balony trzeba zakupic oddzielnie. nie mam slowa. I jak tu robic przyjecie z balonami. chcialam duzo ,a pewnie skonczy sie na max 15.
 
Do góry