reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

Marttika kazała wieszać na łóżeczko mokre pieluchy, na grzejniki mokre ręczniki i zachowywać temp w pokoju 21stopni. Ja muszę kupić nawilżacz powietrza może też by pomógł. Dodatkowo mówiła, że jak moja mała bardzo dużo ulewa to może też być od tego bo w tym czym dzieci ulewają jest kwas solny? (pierwsze slyszę) który wyszusza śluzówkę. Maść majerankowa pod noskiem smarować - też troszkę pomaga.

Ja wczoraj wojowałam z moją małą prawie do 2 ale potem spała mi do 5;30;) Ogólnie widzę, że jak się przegłodzi to później je ładnie więc jeśli zje malutko to się nie martwię bo nadrobi kilka godz później. Dziewczyny stosujecie coś na zaparcia u maluszków? Mi polecono czopki glicerynowe ale nie wiem jak często mogę je używać i czy nie wpłyną źle na małą.

Jutro już Wigilia a ja w proszku, nie mamy nic zrobionego a nawet dobrze posprzątanego... Mała daje popalić, spać nie bardzo chce. Cóż prześpię się z nią zaraz o ile mi na to pozwoli i w nocy będę siedzieć byle by tylko ogarnąć to wszystko. Tzn mam już posprzątane ale muszę dopracować po swojemu i poprawić po mężu bo on nie dokładnie robi niestety:/



Pada śnieg, idą święta,
o życzeniach niech każdy pamięta.
Ja pamiętam i dlatego,
życzę Wam wszystkiego najlepszego.





 
reklama
Ja mojego Jacola wczoraj w jego lozeczku uspilam:) po 20stej kimal i jeszcze sie obudzil na karmienie okolo 22 potem sam juz zasypial w lozeczeku, troche mu pomagalam no i wstal nam dopiero o 6:15 na sniadanko a potem jeszcze dospal do 9:30 na drugie sniadanko po czym poszedl na drzemke do 13:))) teraz jest po dwoch karmieniach po tym kimaniu w miedzy czasie przykimal 45 minutek i teraz sie bawi:) odgazowalam go troche i zrobil mi kupke:) i sobie lezy i robi co chwile "a guu a guu":)
mam nadzieje ze nocka dzis nam sie tez tak pieknie uda:)))


Dziewczyny dodatkowo zycze Wam na swieta przede wszystkim spokoju i radosci z maluchow:)
I badzcie pozytywnie nastawione do wigilijnych potraw:) bedzie dobrze i bez kolek:)

Zaraz nasze maluchy pokoncza 3 miesiace, a wowczas uklad trawienny sie stabilizuje i wszystko zacznie sie normowac:)

Wszystkiego dobrego:)))
 
Hej dziewczyny :-)
U nas roznie bywa,malu ostatnio ma swoje humorki i nie wiem czasem jak mam mu pomoc i na raczkach najlepiej,nie chce go tak uczyc bo wiem ze jak bedzie wiekszy to bedzie ciezko go na rekach nosic a i teraz jest juz ciezki a i nie mam czasu nic zrobic :sorry: Ale zaczal sie u mnie inny problem a mianowicie kupy :sorry2: ile kup na dzien robia wasze dzieci?? moj Sami robi jedna kupe na dzien a dzisiaj to nawet jeszcze nic nie zrobil i ostatni raz zrobil wczoraj kolo 6 rano,kurcze niby jest spokojny i nie pokazuje ze go brzuszek boli itd ale martwi mnie ze tak zadko robi te kupy,czy mozna cos dac takiemu maluszkowi,jakiegos czopka czy raczej nie??




Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek. Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia
!!!
 
Ostatnia edycja:
Niuniunia20 ja małej podawałam połowę czopka glicerynowego 2 razy dziennie częściej nie należy podawać bo dziecko może się przyzwyczaić i to dopiero będzie problem, możesz małej pomóc przyciskając nóżki do brzuszka

ja dziś zrobiłam sałatkę warzywną cały duży gar będzie na cale świętą, karpie zabite zapeklowane, jutro zrobię makówkę którą uwielbiam tylko orzechy muszę nałuskać a tu czasu mało zaraz m zaciągnę :tak::-D

I JA WAM ŻYCZĘ ZDROWYCH, SPOKOJNYCH, RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA SPĘDZONYCH W RODZINNYM GRONIE I POCIECHY Z MALUSZKÓW:happy2::-)
 
Pola od rana niemożliwa ciągle płacze, mało zjadła, nie wiem czy to nie brzuszek:( Nigdy tak jeszcze nie miała - jak był problem brzuszkowy to na wieczór), wypompowana jestem ,teraz ją moja mama przejęła, co jest grane:((( Kupki dwie czy 3 dziś zrobiła, ale nie słyszę żeby purtala, więc może to znowu te cholerne gazy...Ehhhh
aqua taj daję i groszek i kukurydzę i fasolę - ja tego jednak jeść nie będę - wolę nie ryzykować bólu brzuszka u małej...
Ssabrinaa jeszcze niedawno Pola robiła prawie po każdym karmieniu kupkę, teraz jak jej brzuszek nie boli to z 3 są

Zdrowych, spokojnych Świąt, spędzonych w miłej, rodzinnej atmosferze i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku !!!! :-)))))
 
niuniunia na zaparcia wlasnie czopki glicerynowe - zdaje sie ze trzeba je rozciac wzdluz na 4 czesci i podac tylko 1/4 czopka? Albo 1/2 czopka w zaleznosci od wieku. Jest info na ulotce. Ja bym podala go dopiero jakby maly nie robil kupy przez 2 dni i widac byloby po nim ze sie meczy. No i moznaby dopajac np herbatka na brzuszek Humany - pomaga na trawienie.


ssabrina jesli synek jest spokojny to ja bym czopka nie dawala. Dopiero jesli meczylby go brzuszek.
 
No na razie nic nie podaje bo nawet nie mam tych czopkow glicerynowych ehh no ale mam nadzieje ze po cieplej kapieli i jakims masazu brzuszka cos zrobi bo sie zaczynam tym martwic.
Dzieki dziewczyny ;-)
 
reklama
Coś z tymi kupami jest,bo moja ani dzisiaj ani wczoraj nie zrobiła:szok: Widac,ze już ją męczy:-(
Dam na noc giper water moze coś pomoże i sama napiłam się herbatki dla karmiacych,zobaczymy.
 
Do góry