reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

niuniunia u nas malo pieluch schodzi.... Czasem jest to 10 dziennie, ale nie zawsze, a przy Macku biłam rekory zużycia, jak byl malutki bo szlo z 15szt dziennie. Takze teraz jest okej w tym temacie.

Jesli chodzi o prezenty to my robimy sobie wspolne prezenty z mezem tj zakupiny np nowa poscoel albo krzeszlo obrotowe itp. Szkoda nam kasy teraz na jakies drobiazgi. Nie wiem czy kupimy cos Kubusiowi, bo i tak sporo od nas dostal w ostatnim czasie, ale za to pod choinke musimy sie skupic nad prezentami dla Macka - on juz bardzo czeka na prezenty i rozumie cala ta atmosfere oczekiwan i choinki ;-)
 
reklama
Cześć dziewczyny!
Właśnie się zastanawiam czy wyjść z Małym, wczoraj miał pierwszy spacer 15-minutowy. Dobrze by było, żeby temp.utrzymywała się ok.4 st.C i nie wiało, zaraz sprawdzę!
Cocca, Mary, te rureczki nazywają się WINDI i są z tej samej firmy co aspirator Frida, widziałam w gazecie.
Mary gratuluję zwinnej córci, zazdroszczę przesypianych nocy, ale wiem, że na cycku trudno o to, bo pokarm szybko się trawi, mój Artur budzi się średnio co 1,5 h na jedzonko.
Niuniunia, Cocca u nas też dużo schodzi pampersów i chusteczek, nie chce żeby Mały leżał nawet w małej, bo już zaczęła się zaczerwieniać pupka i pojawiły się jakieś krostki, nie wiem czy to nie od nowych chusteczek, bo początkowo stosowałam Pampers a teraz Huggies. Pampersów to schodzi na pewno więcej niż 10 dziennie :-)
A kupka do świeżego pampersa to już chyba jakis zwyczaj, może wygodniej i milej się robi ? ;-)
 
cześć dziewczyny:)
Ja wczoraj wieczorem po raz pierwszy mialam tak ostrą przeprawę z małym. Płakał i płakał i ostro się prężył, więc doszłyśmy z siostrą do wniosku, że to brzuszek. Jednak nadal nie jestem pewna tego czy on napewno sie najada i dzisiaj jak mój K wróci z pracy idę kupić mleko, żeby chociaż było w razie awarii, bo wczoraj wisiał na cycu, ale pustym :-( Trudno, walczę o laktację, jestem pozytywnie nastawiona, ale zdrowie maluszka ważniejsze.

Dzisiaj pierwszy raz go werandowałam. Zasnął mi teraz pięknie. Ja tez jestem zdania, że z dziećmi trzeba wychodzić na spacery i nie ma co szukać wymówek. jak będzie ładniejsza pogoda to pod koniec tygodnia może już wyjdę na parę minut z wózeczkiem :-)

Wcześniej też zastanawiałam się ile mi schodzi pampersów, ale tak do 10 szt. dziennie. No niestety tego się nie ominie :-)

A i jeszcze się pochwalę, że dzisiaj pierwszy raz przespałam ciągiem 5 godzin :-)

No i zapomniałabym dodać, że wczoraj ważyłam swojego malucha i przez 10 dni przybrał 400gram. a jak Wasze luszki przybierają?
 
U nas też często kupka do świeżego pampersa idzie ale już olewam to, że to nowy pampers ważne żeby mała się wykupciała i ulgę miała, a te 5 pampersów w tą czy tamtą to już trudno. Ja używałam od początku chusteczek bambino i mam zamiar zmienić na trochę tańsze bo u mnie bambino kosztują już ponad 7 zł, a pampers 5zł więc zmienię już mała zaraz będzie miała miesiąc więc bez przesady. już można.

Niskie ciśnienie musi być bo głowa mnie boli dzisiaj jakoś, mała trochę marudzi bo ją w środku nurtowało i wszystko zwróciła (na mnie standardowo) ale ważne że już jej lepiej i smacznie śpi. Ja zaraz chętnie się położę koło niej bo mąż jest teraz do 15 w domku więc spróbuję godzinkę się zdrzemnąć. Mała jak będzie spała koło mnie to dłuzej pośpi...

U nas dzieci na spacery teraz nie wychodzą bo panuje wirusowe zapalenie płuc to bez objawów więc łatwo to załapać bo jest w powietrzu. Moja siostrzenica która mieszka na górze a ja na dole ma zapalenie płuc i boję się by moja mała nie przejęła tego paskudztwa.

Marttika ja mleko MM kupiłam od razu po wyjściu ze szpitala bo miałam problemy z laktacją i bałam się, że mała będzie głodna, a w nocy nigdzie nie znajdę otwartego sklepu z takim mleczkiem.
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry kochane:)
Jesteśmy z Polą po 1,5 godzinnym spacerku, zimno dosyć, ale bez wiatru. Mala po powrocie zjadła i śpi.
Martttika ja też coraz częściej mam wrażenie pustego cyca, a jednak mala je i przybiera na wadze. Może już po prpstu laktacja się unormowala i one nigdy już nie będą tak obrzmiałe od mleka jak na początku, czasem czuję, że piersi są pełne, tzn cięższe, ale nie tak jak na początku - także przystawiaj, a MM ja też w pogotowiu mam;)
mary-beth jeszcze nie byłam w aptece, ale poszperam w necie za tymi rureczkami:)
niuniunia chyba coś jest z tym ciśnieniem, bo mnie też boli głowa i jestem śpiąca, a może po prostu to niewyspanie...
Dziewczyny nam też ok 10 pamków idzie dziennie, a dziś w nocy, przebralam POlę, za dwie godziny obudziła się do jedzenia, patrzę a ona w kupce po pachy dosłownie! Używamy cały czas 2jek
 
Hej Maminki:-)
My dziś nie poszłyśmy na spacer:-( Pogoda teraz niezbyt ładna a od rana miałam cyrki z Majcią... Przez moją głupotę oczywiście. W sobotę byliśmy u znajomych i głupia mama sobie pojadła.. Mai nic wcześniej nie dolegalo to pokosztowałam co było i już w nocy Maja spała gorzej niż zawsze.. zawsze zasypia ok 23, budzi się ok 3 a potem ok 6-7 a dziś zasnęła jak zawsze, wstała ok 2, potem po 5, potem ok 7 i o 10.. także nie jest źle ale wiem że spało jej się gorzej niż zawsze i prężyła się żeby bączka puścić i zrobić kupę. I obudziła się ze strasznym płaczem, co jej się ostatnio nie zdarzało. Od 10 do 14 wisiała prawie cały czas na cycu... Raczej głodna nie jest bo ja o tej 10 miałam oba cyce pełne, z jednego już się wylewało;-)a teraz mam miękkie znów:-( Wczoraj byli u nas znajomi i Maja tez na cycu wisiała.. miałam już puste jak nie wiem i sflaczałe wieczorem, myślałam ze wieczorem biedna się nie naje i nie zaśnie, ale na szczęście starczyło jej:tak: No ale teraz znów flapy i ja się ciągle boję że Maja nie poje:no: A już znów się wierci w łóżeczku i warczy (bo ona warczy hihi).
 
My wychodzimy na spacery już od tygodnia, niezależnie od pogody. Takie zalecenie pediatry, a w końcu w wózku, w śpiworku ciepło, a od wiatru budka chroni więc Lena nie marznie:-)
 
Jeny jak mnie dawno nie bylo:)

Ja to tez mam brzucholek caly czas ale nie zamierzam nic stosowac, ani cwiczen ani pasow dopkoki nie skonsultuje z ginem.

My juz na specerki od 3ech tyg chodzimy, chyba ze pada czy wieje to nie:) maly zaczal nam gugac juz i swiat chce ofladac ale za to w nocy pieknie spi:)
 
reklama
Mój mały też lubi świat ogladać i nie chcę mi spać od połunia do co najmiej 18 lub 20 fakt nie płacze tylko czasem marudzi już z zmęczenia,ale w nocy śpi ładnie nie narzekam tylko męczące jak w dzień tylko godziń nie śpi, bo nic nie mogę zrobić, on chcę być na rękach i chcę żeby gadać do niego...ja z małym raz była 2 tyg po porodzie niestety nie bardzo mam kiedy iść, bo ciągle coś sie dzieje jak nie gorączka 39,5 bez przyczyny i przeziębień, to sraczka a teraz jakieś dziwne rzeczy wczoraj byłam pewna, że mam zapalenie dróg moczowych bo strasznie bolało przy sikaniu, ale później w moczu zobaczyłam krew strasznie się przestraszyłam były nawet na papierze plamki małe jak skrzepki, a dziś nie boli mnie przy oddawaniu moczu więc nie jest to zapalenie, bo wiem jak ono wygląda tak szybko nie mija i strasznie boli przez co najmiej okres 4 dni, a tu cisza dziś nie wiem co się dzieje...po cesarce mam straszne jazdy stany podgorączkowe itp. dziś czytałam o krwi w moczu nie potrzebnie i objawach bo wyszło z tego, że mogę mieć raka pęcherza lub nerki człowiek głupi czyta i się stresuje lepiej zbadam mocz a jak coś usg pęcherza zrobie.. tylko kiedy?? Jak tu maleństwo i trzeba na daty czekać, bo zawalone.
 
Do góry