reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

Hej dziewczyny:)

U mnie od rana pięknie, słonecznie, bardzo przyjemny dzień :)

Rano pojechałam na badania (krew, i ofkoz o moczu i pojemniczku - zapomniałam - mam jutro dowieźć )

Potem szybko obiadek (zupka - krem z pieczarek i na drugie lasagne)

Ok 12:30 pojechałam do mojego dziadka i tak do prawie 16 leżeliśmy sobie jak pensjonariusze sanatorium w Ciechocinku na leżaczkach, opaliłam się i w ogóle odchamiłam się totalnie.

PS ja na L4 jestem od początku ciąży, szefowa sama stwierdziła, że u nas nie są odpowiednie warunki dla kobiet w ciąży, moje i mojego dzieciątka zdrowie najważniejsze, także się byczę :-)
 
reklama
Poxo- też jestem uczulona na brzoze i kicham, a ja już odebrałam wyniki i wszystko w normie.

Dzisiaj było trochę sprzątania zostało mi tylko prasowanie, ale coś się nie mogę do niego zabrać...
A z pracodawcami to fakt trzeba być cwanym, bo inaczej wykorzystają jak mogą.
 
andrzelika1989 a jakieś leki masz na alergię teraz w czasie ciąży polecone??
Mój alergolog (uważam, że jest świetnym lekarzem... poza tym, że wyciągną moją babcię z wiecznego przeziębienia, kaszlu itp (bo też jest lekarzem od chorób wewnętrznych) to po 3 latach mojej nieobecności u Niego pamiętał dokładnie co mi dolega, jakie były objawy i częściowo leki jakie mi podawał- jakby czytał z karty...)

I powiedział mi, że jak objawy alergii są mocniejsze to będzie dziewczynka a jak słabsze to chłopiec :-), i że to nie jest jego wizjonerstwo, tylko sprawa hormonów i że prawie każdy alergolog o tym wie...
 
Poxo- nie nie biorę, nie jest tak tragicznie wcześniej miałam gorzej jak mój mąż palił w kominku brzozą i właśnie wtedy kapłam się, że to od niej miałam masakre, później palił czym innym i był spokój.

Dziewczyny kupiłam krem z ziaja przeciw rozstępą, ale pisze na nim, że jest od 4 miecha, zastanawiam się czemu i czy mogłabym się nim teraz smarować???
 
Dzien mi minal ok, troszke posiedzialam w ogrodku bo tak slicznie dzisiaj bylo ze az szkoda siedziec bylo w domu:-)
andrzelika moja siostra go uzywa ale z tego co pamietam to ona zaczela go uzywac jak skonczyla 3 miesiace a wiec nie bardzo wiem jakie skutki beda we wczesniejszej ciazy :tak: moze doswiadczone mamy sie wypowiedza;-)
Ewa kciukasy zacisniete &&&& powodzenia no i milego podgladania :-)
 
andzelika gdzieś czytałam że dzieci do 4 miesiąca są bardziej narażone na działanie różnych czynników a że kobiety w ciąży nie chcą z oczywistych powodów eksperymentować na sobie to nie można wykluczyć ani potwierdzić ubocznych wpływów różnych składników kosmetyków i producenci nie chcąc potem za coś odpowiadać umieszczają na nietestowanych pod tym kontem rzeczach takie ostrzeżenia. Coś na zasadzie że w produktach niezawierających orzecha znajduje się ostrzeżenie że mogą się znajdować śladowe ilości tego. Ile w tym prawdy? nie wiem. Kremik stosowałam od 3 miesiąca i był super ale po porodzie i tak zrobiły mi się rozstępy.
A tak w ogóle to cześć dziewczyny. Czuję się już lepiej ale przez moje słabsze dni odłożyło mi się kilka rzeczy to musiałam nadrabiać przez parę dni do tego pogoda super spacerowa i mamy dzień zawalony od rana do wieczora.
Byłam dziś na pierwszym spotkaniu z położną i wyliczył mi że jestem w 8 tyg i 5 dniu ciąży i termin mam na 24 listopada. Na pewniejszy termin muszę poczekać jeszcze z 3 tygodnie podczas USG, będzie to decydująca data dla położnej.
I strasznie was przepraszam ale nie mam kiedy nadrobić tych kilkunastu stron które odpuściłam więc jak ktoś do mnie coś pisał to poproszę o powtórkę ;-)
Teraz zmykam kąpać mojego młodego i zaraz potem się położę bo jutro na badanie krwi i do pracy na spotkanie muszę pędzić.
Pozdrawiam i teraz postaram się być na bieżąco.
 
witam dziewczynki!
nie zbyt często tu zaglądam,ale w pracy to tylko mam chwilę na net ,a w domu to juz ani siły,a ni chęci na zasiadanie przy biurku nie mam,no i czasu mi na wszystko brakuje.
Cały czas sie źle czuję,moze nie fatalnie,ale jak wracam z pracy to jestem taka padniętam,ze aż mi się ręcę trzęsą,a obiad trzeba zrobić,młodego nakarmić, bawić się z nim.Tylko czekam na 18 jak na zbawienie kiedy m wraca z pracy.Taka łądna pogoda,a ja nawet nie mam siły iść z nim na plac zabaw:-(.
ech...w poprzedniej ciąży takich atrakcji nie miałam:no:.
Z tego też powody właśnie pisze podanie o dziekankę,bo nie mam jak siedzieć nad projektami,a przeciez to już połowa semestru za nami,a ja oczywiście nic nie mam zrobione.Trudno,studia poczekają.

A tak poza tym to brzuchol rośnie strasznie:szok: nie wierzyłam,ze w drugiej ciązy szybciej ,a teraz mam bębęn jak w poprzedniej ciązy w 3-4 m-cu:szok:

Za to kupiłam sobie te spodnie co nimffi polecała i czekam na dostawę:tak:

Poxo ja też jestem alergikiem i regularnie się odczulam,tzn teraz odkąd się dowiedziałam o ciąży to przestała,ale nawet się nie zjawiłam u lekarza powiedzieć dlaczego:sorry2: Może chociaż zadzwonię,bo żeby wepchcac się teraz na wizytę ,to trzeba będzie czkać ponad m-ąc.Jak narazie objawy mnie nie meczą,ale latem pewnie będzie przekichane i to dosłownie:-D,bo ja jestem uczulona na trawy i chwasty ,no i na roztocza,ale to całoroczne.
A ty się odczulasz?

Pozdrawiam Was i miłego dnia życzę!
 
Witajcie dziewczyny :)
U mnie niebo troszkę zachmurzone, ale może się wypogodzi. Wczoraj byłam u fryzjera, a potem z synem witaliśmy różne place zabaw po przerwie zimowej :) Wróciłam do domu ledwo żywa, strasznie się męczę.
Dziś zajmuję się organizacją wyjazdu majowego...może się uda :), a po powrocie małego z przedszkola będziemy układać dekoracje wielkanocne :)

Życzę miłego dnia :)
 
hey dziewczyny, a mi się dziś od 5 godziny nie chcę spać, pogoda do niczego na razie pochmurno i zimno mam nadzieje,że się polepszy.
A z tymi kremami na rozstępy one nie zawsze się sprawdzają moja szwagierka smarowała się kremami za 180zł i tak ma rozstępy jednak większośc kobiet ma bezwzględu na to jaki używa, po prostu najważniejsze jest nawilżanie to zmiejsza widoczność i na pewno nie będą tak wielkie. A mnie powoli brzuch zaczyna już swędzieć i robi się suchy także pora na kremiki.
 
reklama
Ńo bo pracodawcy niestety korzystaja z niewiedzy pracownikow. Ale jesli wiesz cos wiecej to mozesz egzekwowac i czuc sie bezpieczniej. Oczywiscie ja tez wykazalam sie moja dobra wola i siedzac na l4 pomagalam moim kolegom w pracy zeby nie zostawic po sobie dziury:)))

Teraz mi sie przypomnialo, że w firmie mojego męża panują takie chore zasady -tam prawa pracownika nie są w ogóle przestrzegane. Poczynając od tego, że żeby iść na urlop trzeba sie prosić, łacznie z tym, ze mąż pracował kilka miesięcy bez umowy o pracę, bo szef zapominał wypisać, a kończąc na tym że legitymacji ubezpieczeniowej szef nie wyda, bo mu sie nie chce. Tam są same absurdy. Juz wiele razy próbowalam męża zbuntować przeciw tym zasadom, żeby sięgał po to co mu sie należy, ale on chyba boi sie, ze jak sie postawi to go zwolnią. I tak podsumowująca, już nie moge się doczekać jak zmieni pracę, na jakąś normalną, z przyzwoitym szefostwem.

Poxo-

Dziewczyny kupiłam krem z ziaja przeciw rozstępą, ale pisze na nim, że jest od 4 miecha, zastanawiam się czemu i czy mogłabym się nim teraz smarować???


Ja mam kremy z Dax Cosmetis Perfecta Mama na rozstepy i do pielęgnacji biustu. Na rozstepy jeszcze nie używam, bo nie widze potrzeby, a do biustu smarowalam kilka razy, a też sa to kremy od 4 msc ciazy. Kolezanka farmaceutka mowila mi aby nie przejmowac sie zbytnio takimi ograniczeniami zwlaszcza jesli do dnia zalecanego użycia zostało niewiele czasu. To samo dotyczy preparatow dla niemowląt gdzie pisze żeby używac np od 1 msc życia, ale jak użyjesz kilka dni wcześniej to nic dziecku nie będzie ;)
Jeśli się obawiasz zaczekaj do konca trymestru -jakby nie bylo to niecale 2 tygodnie. Jesli chcesz coś juz stosowac to może oliwke dla dzieci? Jest świetna na rozstepy a raczej nie szkodzi.

Dodam że ja w pierwszej ciąży stosowalam w/w preparaty i oliwke dla dzieci ktora smarowalam brzuch na noc. Efekt taki że mialam tylko jeden mały rozstęp przy pępku. Ale to faktycznie nie zalezy tylko od preparatów ale od predyspozycji skóry.

Jako ciekawostke moge wam napisać, ze czytałam gdzieś, że jeśli któraś mama ma predyspozycje do tego by jej powstawaly rozstepy na brzuchu to oznacza ze ma ona słabą elastyczność skóry a co za tym idzie podczas porodu może się skóra kiepsko naciągać też tam na dole, co zaskutkuje np nacięciem krocza albo pęknięciami.
Mogloby sie to zgadzać, bo ja nie dość ze nie mialam rozstepow na brzuchu (tylko jeden) to nie bylam nacinana i pękniecie tak małe że założyli mi tylko jeden szef tam na dole. A jak slyszalam ze niektore mamy to mialy po 30-40 szfów zakładanych to aż mnie zmroziło.
 
Ostatnia edycja:
Do góry