reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

buzina gratuluje dzisiejszego terminu ;-) nie martw sie dzieciaczek pewnie niedlugo wyskoczy, moze nawet dzis wieczorem :-p

malaanka haha rozwalilas mnie swoim tekstem :-D

a ja dzisiaj nie bede smutac, bo dzisiaj wieczorem zaczynamy kuracje wypedzania Malej :-D
 
reklama
Widzę że marudny dzień macie. U nas tak halny wieje że okna chce powyrywać. I stąd pewnie te humory takie smętne, ale ja jakoś się trzymam. Dziś już dopieszczanie mieszkania po remoncie więc roboty mam dużo, sprzątania itp. Jutro leże plackiem bo mąż wyjeżdża do rodziców i wróci późno wieczorem, więc wolę nie wywołać porodu;)

Poprawy humorku życzę wszystkim smutaskom. Poczytajcie sobie https://www.babyboom.pl/forum/ciaza-porod-polog-f14/porod-na-wesolo-7030/
 
na pewno dla dziecka potrzebuję dokładnie wszystko, w szpitalu trzeba się dzieckiem zajmować samodzielnie. No zobaczymy jak to wyjdzie, na szczęście do szpitala niedaleko, więc jak coś, to mąż mi dowiezie brakujące rzeczy.

MalaAnka- ja zacznę to czytać przy okazji wywoływania porodu, szczególnie posty takiego jednego typa, który mi nieziemsko na nerwy działa.

tak z innej beczki - kupujecie jakieś mleko modyfikowane? No bo wiadomo, że lepiej karmić piersią itd, ale np jeśli się okaże, że laktacja nie zaspokaja potrzeb potomka?
 
Poród na Wesoło też jest dobry, ale już czytałam.
Efinka - smoczek do szpitala, ale to zeby móc karmic butelką czy tak żeby maleństwo nie płakało? Pytam, bo ja czytałam ze do 3 tygodnia nie powinno sie dziecku dawać smoka jeżeli sie karmi piersią bo to upośledza odruch ssania. Ktoś wie jak to jest?
 
Lila ja nie kupuje, jak bedzie potrzebne to wtedy zakupie. teraz w kazdym sklepie mozna juz kupic mleczko dla dzidzi wiec nie bedzie z tym problemu :)

Nie wiem jak z tymi smoczkami ale wiem ze u mnie w szpitalu pielegniarki sie dra jak jakas mama podaje smoczusia
 
lile ja mleko kupilam na wszelki wypadek.
malaanka ja nie wiem kiedy podamy smoczka ALE, siostra podawala synkowi i po roku juz go oduczyla, po prostu podcinala mu koncowke az calego sciela a Maly takiego nie chcial ssac ;) natomiat brat moj nie podal nigdy synkowi smoka i Maly sie przyzwyczail ssac palca do zasniecia...

i ze tak powiem palca mu nie odetna tak latwo jak smoczka ;) i pewnie do 5 lat bedzie tego kciuk wpychal
 
lile, ja nie kupilam mleka i nawet zabardzo o tym nie myslalam.. kupic to nie problem bo sklep 3 min drogi.. tylko nawet nie wiem, ktore dobre w razie co.. ale trudno.. mam nadzieje, ze piersia sie uda.. a jak nie to podpytam w szpitalu.. :)

MalaAnka, u nas na SR tez mowili, zeby nawet 6tyg nie dawac butli, smoka ani nakladek na sutki (jak sie karmi piersia oczywiscie), zeby sie dziecko nauczylo ssac piers, a potem juz mozna. Z tym, ze to pewnie roznie jest w praktyce bo kazde dziecko jest inne, mojej kolezanki maly nie chcial cyca i nie umial, ona dala mu smoczek i pozniej juz sie nauczyl cyca, nie wiadomo czy ten smok pomogl czy to zbieg okolicznosci.

agatakat, a jakie mleko modyfikowane kupilas?
 
reklama
Tak na wszelki wypadek zakupiłam mleczko właśnie z tego powodu, że gdyby się okazało, że mam mało pokarmu, albo zaniknął, albo dziecko chce jeszcze jeść, a byłby środek nocy... Jestem spokojniejsza. Kupiłam NAN Pro1.
A co do smoczka to też na wszelki wypadek zakupiłam bo czasem dziecko może nie być głodne ale ma potrzebę ssania więc niech ssie smoka a nie wisi na piersi. Mojej starszej córci dawałam i nie zaburzyło to odruchu ssania a była spokojniejsza.
 
Do góry