reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

pewnie dlatego, ze jest z surowych buraków, a zupa czy tarte z gotowanych.
Jak ja miałam anemię kazali mi jeść słabo wysmażoną wątróbkę :baffled: taką krwistą :eek:
No co ty!!??
A wszędzie piszą że wątróbki nie wolno w ciąży!!!! I ja sobie jej odmawiam od samego początku chociaż strasznie lubię:sorry: To jak to w końcu jest?
 
reklama
ahh własnie zapomniałam napisać, byłam u dentysty, ząb zrobiony bez znieczulenia, dentystka odradzała, była bardzo delikatna i kazała mi mruczeć, jak zaczynało bardziej boleć :-D Ogólnie i ja i ona miałyśmy wypieki :) heheh. Powiedziałam jej, ze nie takie bóle przede mną, także trzeba się przyzwyczaić, poparła takie podejście do sprawy :-) Jak sie okazało mam dziąsła w rewelacyjnej formie, jak na ciążę. Mam przyjść na kontrolę grudniu. Czyli "nie taki diabeł starszy, jak go malują" ;-) Jeszcze raz miłego wieczorku:-)
 
Wspołczuje z tymi niedoborami żelaza, ja na szczęscie mam wyniki ok. Potwierdzone dziś u lekarza. Dzidzia cała i zdrowa:-):-):-):-):-) Nie chciał sie tylko do zdjecia ustawic, ale widziałam na zwykłym usg jak palec ssie:-D:-D:-D. Co za widok.
 
dlaczego nie wolno? ja pierwszy raz słyszę

Cyt. Twoja ciąża tydzień po tygodniu wyd Buchmann
"Wystrzegać się wątróbki i produktów na bazie wątróbki np pasztety, wątrobianki"
Zagrożenia: "Wysoki poziom retinolu, formy wit A w organizmie, uważany za szkodliwy dla nienarodzonych dzieci"
Ponadto: "wystrzegać się surowego, niedogotowanego lub niedosmażonego mięsa z uwagi na toxoplazmoze"
 
Cyt. Twoja ciąża tydzień po tygodniu wyd Buchmann
"Wystrzegać się wątróbki i produktów na bazie wątróbki np pasztety, wątrobianki"
Zagrożenia: "Wysoki poziom retinolu, formy wit A w organizmie, uważany za szkodliwy dla nienarodzonych dzieci"
Ponadto: "wystrzegać się surowego, niedogotowanego lub niedosmażonego mięsa z uwagi na toxoplazmoze"
no proszę! że surowe i toxoplazmoza to wiedziałam ale o tym retinolu to nie, a moja gin mnie pasła tą wątróbką... całe szczęście jej nie znoszę (watróbki) i ciagle ją oszukiwałam, ze jem :tak::zawstydzona/y:
 
ahh własnie zapomniałam napisać, byłam u dentysty, ząb zrobiony bez znieczulenia, dentystka odradzała, była bardzo delikatna i kazała mi mruczeć, jak zaczynało bardziej boleć :-D Ogólnie i ja i ona miałyśmy wypieki :) heheh. Powiedziałam jej, ze nie takie bóle przede mną, także trzeba się przyzwyczaić, poparła takie podejście do sprawy :-) Jak sie okazało mam dziąsła w rewelacyjnej formie, jak na ciążę. Mam przyjść na kontrolę grudniu. Czyli "nie taki diabeł starszy, jak go malują" ;-) Jeszcze raz miłego wieczorku:-)
Ja też przed chwilą wróciłam od dentysty :-) Moja zaproponowała mi znieczulenie, ale nigdy wcześniej nie musiałam to i po co teraz? Dla mnie luzik, ale małej chyba borowanie się nie spodobało bo nieźle mnie pokopała. Krzywiłam się trochę a dentystka myślała, że to ząb mnie boli :-D
 
Hejka, jak już na wątku samopoczucie .... pisałam nie było mnie bo miałam najazd rodzinki. Bylo bardz symapatycznie.

Dziesiaj zapisałam się z mężem do szkoły rodzenia, 6 spotkań po 2 godziny, co drugą sobotę, koszt 300 zł, ale stwierdziliśmy, że skoro rodzinka daleko i będziemy musieli dać sobie radę sami, to warto uczestniczyć w zajęciach ;-) Ja się śmieję, że ta szkoła, to bardziej dla mojego męża, bo biedak nie ma czasu czytać książki, którą kupiłam. Akurat zajęcia odbywają się w soboty, także bez problemu będziemy mogli chodzić razem :-)

Ja jutro się dowiem, jak bardzo wyniki poszły mi w dół, coś tak czuję, ze nie będzie za ciekawie, ponieważ sińce robią mi się pod oczami :sorry:

Miłego wieczorku :-) Mykam nadrabiać kolejne zaległości :-)
 
reklama
Do góry