reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

ja musze poczekac przynajmniej do 20 tego. dzis zlozylam aplikacje o wynajecie domu, ale wprowadzc bede sie mogla dopiero 10-15tego, bo wlascicel robi porzadny remont. z jednej strony dobrze,bo wszystko mi zrobi,ale kurcze czas mi ucieka....

dom ma 3 sypialnie, 1 duza, 1 srednia, 1 klitka i ogolnie mniejszy niz mialam nadzieje,ale pocieszam sie,ze bedzie cieply, bo ogrzewanie w uk kosztuje fortune, przynajmniej w moim ostatnim i obecnym domu :no: ostatni to wogole byl masakryczny, £10/ 3 dni i to tylko tak srednio cieplo bylo
 
reklama
o rany.. to wesoło macie :-( a spodziewaliście się, czy z zaskoczenia?

niunians - imieninowe najlepszego :-)

już 8 po9... oliwka chyba nie ma przy sobie neta :cool2::-D skoro jesczze nic nie napisała. szkoda, bo złożyłabym jakieś gratulacje..

ja się ciągle budzilam, bo śniło mi się, że mam skurcze i jak się wybudzałąm, to rzeczywiście w skurczu.. męcząca ta noc była. Dziś od gina oczekuję radykalnych rozwiązań :cool2:
z powodu kryzysu znacznie zmniejszyły sie obroty, problemy z płynnością, brak sprzedaży - a mąż w sumie handlowcem jest więc można było się spodziewać :(((
 
ja musze poczekac przynajmniej do 20 tego. dzis zlozylam aplikacje o wynajecie domu, ale wprowadzc bede sie mogla dopiero 10-15tego, bo wlascicel robi porzadny remont. z jednej strony dobrze,bo wszystko mi zrobi,ale kurcze czas mi ucieka....

dom ma 3 sypialnie, 1 duza, 1 srednia, 1 klitka i ogolnie mniejszy niz mialam nadzieje,ale pocieszam sie,ze bedzie cieply, bo ogrzewanie w uk kosztuje fortune, przynajmniej w moim ostatnim i obecnym domu :no: ostatni to wogole byl masakryczny, £10/ 3 dni i to tylko tak srednio cieplo bylo
no wlasnie...czyli wzielas to mieszkanko....no wiem cos o ogrzewaniu ostatnio mielismy 1 pokojowe mieszkanie ale stare okna i w zime to wychodzilo nam 20 tygodniowo zeby bylo w miare cieplo.... tutaj juz widze, ze jest ciplej no i jest nowy boiler to tez robi roznice jak jest oszczedny....
 
tutaj jest tak, ze jak jestes na chorobowym w ciazy to musisz zaczac macierzynski 4 tygodnie przed terminem wiec ja bym chciala juz urodzic i byc z mala jak najdluzej ale co zrobic....
No ale przecież rzadko która rodzi dokładnie w terminie :eek:Czyli jeśli termin masz na 28. to macierzyński zaczynasz 1-go. I możesz urodzić 2-go, albo 10-go następnego m-ca. Czyli ta, która urodzi wcześniej ma dłuższy macierzyński (w sensie okresu bycia z dzieckiem), tak ??
 
Dziewczyny na temat kraju innego niz Polska się nie wypowiadam, bo nie wiem.

U nas na 2009 rok przewidziane jest 20 tygodni, ale ponieważ będziemy na macierzyńskim na przełomie roku, a od 01.01.2010 wchodzą nowe dodatkowe 2 tygodnie, to razem będziemy miały 22 tygodnie macierzyńskiego.
Liczy się go od daty porodu (22 x7=154 dni)

A kobiety , które urodzą np w maju 2010 będą tez miały tak jak my 22 tygodnie, bo tyle będzie obowiązywac w 2010, a z 2-óch tygodni dodatkowych nie skorzystają, bo jak to wejdzie to one już dawno nie będą na macierzyńskim ( na przełomie roku2010/2011)
 
Ostatnia edycja:
Aaaaaleeee się wystraszyłam jakieś półtorej godz temu - obudziło mnie miarowe ale bardzo powolne pulsowanie brzuszka... powiedzmy 1x4-5sek... Myślę sobie, moze gdzies mi tetnice jakąś uciska, ale obracam się w lewo, to samo, obracam sie w prawo - to samo... wystraszylam sie ze serce dzieciatka zwolnilo:szok:
Już nie wiedziałam jak to tłumaczyc...Spanikowałam! I w tym momencie naprawdę przydał się detektor bicia serca :tak:
Najpierw znalazłam tylko łożysko, ale chwilę później już serduszko mojego dzieciątka - biło sobie normalnie, w trochę szybszym jak zwykle tempie... :tak:
No ale... po takich "rewelacjach" oczywiście mogę zapomnieć o spaniu...

Słuchajcie, od wczoraj jakoś ciągle myślę o Gawit... Czy któraś wie co się z nią dzieje albo ma kontakt??
Ostatnie wpisy robiła 3października tj prawie 3tyg temu! :eek:
 
Cześć dziewczyny:-)..
Kurcze, mój mężusio siał zarazkami, siał i posiał:-(..załapałam takie katarzysko, że szok..:wściekła/y::wściekła/y:..do tego jeszcze coś mnie gardło pobolewa:-(..
Może jakieś dobre szybkie rady??:-)
ja na szczęście zgagę miała tylko raz, i to po gumie miętowej- ogólne w ciąży gumy mi obrzydły, ale jakiś czas temu miałam smaka i potem zgagę, myślałam, że zwariuję, wcześniej nie znałam tego uczucia.
Ja podobnie, moze tylko raz miałam zgagę - jak się wkurzyłam, gdy przyszedł rachunek za centralne:tak:, nie sądziłam, ze nerwy tez mogą na to wpłynąć..
Aaaaaleeee się wystraszyłam jakieś półtorej godz temu - obudziło mnie miarowe ale bardzo powolne pulsowanie brzuszka... powiedzmy 1x4-5sek... Myślę sobie, moze gdzies mi tetnice jakąś uciska, ale obracam się w lewo, to samo, obracam sie w prawo - to samo... wystraszylam sie ze serce dzieciatka zwolnilo:szok:
Już nie wiedziałam jak to tłumaczyc...Spanikowałam! I w tym momencie naprawdę przydał się detektor bicia serca :tak:
Najpierw znalazłam tylko łożysko, ale chwilę później już serduszko mojego dzieciątka - biło sobie normalnie, w trochę szybszym jak zwykle tempie... :tak:
No ale... po takich "rewelacjach" oczywiście mogę zapomnieć o spaniu...
Ja słyszałam, że jak brzuszek tak miarowo pulsuje, to dzidzia ma czkawkę:szok:..ale chyba w jednym miejscu, gdy pulsuje..
 
reklama
Dziewczyny na temat kraju innego niz Polska się nie wypowiadam, bo nie wiem.

U nas na 2009 rok przewidziane jest 20 tygodni, ale ponieważ będziemy na macierzyńskim na przełomie roku, a od 01.01.2010 wchodzą nowe dodatkowe 2 tygodnie, to razem będziemy miały 22 tygodnie macierzyńskiego.
Liczy się go od daty porodu (22 x7=154 dni)

A kobiety , które urodzą np w maju 2010 będą tez miały tak jak my 22 tygodnie, bo tyle będzie obowiązywac w 2010, a z 2-óch tygodni dodatkowych nie skorzystają, bo jak to wejdzie to one już dawno nie będą na macierzyńskim ( na przełomie roku2010/2011)

Też to już słyszałam:-):-)..dodatkowo fajne jest to, że urlop tacierzyński ma być wprowadzony od 2010 r. Na początku będzie to tylko tydzień, ale od roku 2011 już dwa. Bardzo istotne jest to, że ojciec będzie mógł wziąć urlop w dowolnym okresie w pierwszym roku po urodzeniu dziecka..więc tatuśki od stycznia też się załapią na urlopik dodatkowy:cool2::cool2:
 
Do góry