reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

reklama
Mi za to spać się chce, a jeszcze kupę prasowania mam.
Liczyłam na to, ze dzisiaj upiorę stary wózek (tak na wszelki wypadek) ale pogoda mnie zniechęciła. Musze poczekac na gorące dni.
 
antenatal classes, zapytalam poloznej i ona mi powiedziala gdzie i kiedy sa. tu jest tak, ze sa to 3 razy po 2 godz. i zalecaja zeby isc okolo 30-ego tyg, a i nie trzeba sie zapisywac tylko idziesz i juz....ale nie wiem czy w szkocji jest tak samo....

W Szkocji wyglada to tak samo, ja na antenatal classes dostalam list z zaproszeniem juz w 20tym tyg:) Dla mnie to bylo lepsze rozwiazanie, bo potem wyjechalam na 3 tyg. do Polski na urlop, a teraz mam czesciej wizyty u poloznej i coraz ciezej mi gdziekolwiek chodzic. Dziewczyny byly tam na roznym etapie ciazy, zajecia odbywaly sie przez 4 tyg. po 2h, raz dodatkowo byli health visitors, czyli ci, co sie zajmuja opieka po porodzie. Polecam dziewczynom na wyspach, bo tu sa inne metody dostepne, inne srodki znieczulenia a i slownictwo warto poznac, bo potem czlowiek zielony w szpitalu i nie wie czy brac to co oferuja:) Pokazywali nam tez takie rozne gadzety, z ktorymi mozna sie spotkac w szpitalu, warto wiec bylo pojsc:)
 
A ja teraz z innej beczki;
Chodzi mi o to, że tutaj nie robią lewatywy przed porodem... Już zdążyłam zaopatrtzyć się w Pl w czopki glicerynowe, a teraz znajoma przywiezie mi jeszcze taką domową lewatywke...
Ale do czego zmierzam - coś jakoś ostatnio słyszałam że taka lewatywa moze przyspieszyć poród...?
Kiedy właściwie powinno się zrobić lewatywę? Po jakim czasie ona zaczyna działać a po jakim czopki glicerynowe..?
Wiem, trochę gówniany temat:sorry:, no ale naprawdę wolałabym się tym nie stresowac podczas porodu..

Ja bym sama nie ryzykowala z takimi sposobami, nie jest tak prosto zrobic lewatywe, a co jesli za przeproszeniem na sedesie zaczniesz rodzic, w domu?
Zreszta wyobraz sobie, masz juz regularne, czeste skurcze, moze nawet odchodza ci wody, a ty bedziesz sobie glowe czopkami zaprzatac? Ja zaryzykuje, zreszta jak mnie pierwsze skurcze dopadna to i tak ze stresu wyladuje w toalecie:) hehe
 
50 mil, a w ktora strone? jestes pode mna? :))

wiecie moze, jak sie nazywaja tzw rozki po ang?

Tutaj ciezko znalezc rozki, sa tylko kocyki, najpopularniejsze i polecane cellural blankets, takie z dziurkami ktore przepuszczaja powietrze a tak to najczesciej sleeping bags czyli takie worki, w ktore wklada sie dzidzie w spioszkach i wtedy nie uzywa sie juz zadnej kolderki, bo one dzialaja jak kolderka.
Ja sobie w Polsce dwa rozki kupilam, ale mozesz poszukac na necie, na pewno znajdziesz.
 
Witajcie dziewczynki, dopiero co nadrobilam zaleglosci, ale chyba juz nikogo nie ma wiec czuje sie jakbym pisala sama do siebie:)
U nas w porzadku, niestety, codziennie cos mi wypada, albo ktos przychodzi, albo odsypiam tak, ze nie bylo mnie znow od soboty.
Widze ze coraz czesciej mowa o porodzie, nie bojcie sie, pamietajcie ze nie da sie wszystkiego zaplanowac, czasem akcja odbywa sie szybko, porod szybciutki albo cc, a juz tym bardziej nie da sie zaplanowac czy sie bedzie krzyczec, czy plakac. Nigdy nie wiemy jak zareaguje organizm i jak pojdzie wiec po co sie stresowac?
Nie moge tez juz czytac, ze ktos poronil, bo tylko bardziej sie stresuje. Po co sie nawzajem straszyc? Ja i tak od poczatku mam schizy, ze cos moze pojsc nie tak...
Samego porodu sie poki co nie boje, choc to moja pierwsza ciaza. Najwazniejsze jest nastawienie psychiczne i pozytywne myslenie.
Nie dajmy sie zwariowac.

Witam nowe kolezanki na forum.
Ja tez poprosze ksiazeczke na maila bullerbyn@poczta.onet.pl

Zaklenta, moj maz urodzil sie 13tego w piatek i jest kochana i troskliwa osoba, zreszta pamietaj ze tylko 3% kobiet rodzi w terminie:)

Pozdrawiam wszystkie mamusie, zycze spokojnej nocki i do jutra.
 
reklama
na prawdę coś się dzieje z tą pogodą i z tym ciśnieniem. Oprócz głowy doszedł teraz ból brzucha, tak jak na @. Leże na kanapie...

u mnie tez takie bole byly wczoraj - mam nadzieje ze to na zmieniajaca sie pogode..
juz panikuje po malu ze szyjka, ze to jakies skurcze ktorych ja nie rozpoznam :|
dlugo przed ciaza mialam straszne bole brzucha ze sie ruszac nie moglam, ale bol potrafilam przetrwac dlatego teraz sie boje ze nie rozpoznam skurczy :(
poza tym boje sie ze wod nie rozpoznam plodowych jakby cos :|
ogolnie czekam na dzisiejsza wizyte u gin aby mi cos powiedziala jak tam sprawa wyglada i aby mnie uspokoila....

bo na razie zyje w ciaglym strachu :( choc nie powinnam ... ale ten ostatni tydzien nie byl ciekawy... :no:
 
Do góry