reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

hahaha, z tym rozumem też trafiłaś.. strasznie się dziś zdenerwowałam.. szłam do domu, weszłąm na moje trzecie poiętro, minęłam włąsne drzwi i poszłam wyżej.. a że mam dwupoziomowe to wyżej nie ma drzwi. Jest ściana. Że coś jest nie tak zauważyłam dopiero wtedy, gdy stuknęłam kluczem w tę ścianę.. pierwsza myśl, że mnie zamurowali, no ale że chciało im się gładź położyć i pomalowac..
jak się nie zgubię w tej ciąży to bedzie na prawde dobrze... :eek:

może pora na karteczkę na szyji z adresem:-D
 
reklama
Dziewczyny !!!
jak firma ma ponad 20 osób to L4 wypłaca pracodawca, ale przy robieniu Płatnika łączna suma składek do przekazania ZUSOWI jest pomniejszana o tą kwotę-czyli tak jakby ZUS zwraca pracodawcy to co wypłacił.

L4 liczy się w roku kalendarzowym.
Za pierwsze 33 dni, a nie 30 dni płaci pracodawca i to się nazywa WYNAGRODZENIE ZA CZAS NIEZDOLNOŚCI DO PRACY , a od 34 dnia za zwolnienie płaci ZUS (to jest zasiłek chorobowy)
Nieważne , że wystąpiła np przerwa trzymiesięczną między zwolnieniami.

Przykład:
-pracownica chorowała od 01.01.2009 - 28.01.2009 (28 dni L4- za nie płaci pracodawca)
-potem chorowała 16.02.2009-22.02.2009 (7 dni L4-za 5 dni płaci pracodawca, a za 2 ostatnie już ZUS, ponieważ 28+5=33 dni (i za tyle płaci wg przepisów pracodawca), więc za pozostałe 2 dni (które są 34-tym i 35-tym dniem zwolnienia w roku kalendarzowym) płaci ZUS

Poza tym od tego roku pracownik , który skończył 50 lat ma L4 płacone przez pracodawcę tylko przez 14 dni, potem płaci ZUS.

Podsumowując:
-"starsi" pracownicy 14 dni wynagrodzenia za czas niezdolnosci do pracy, a od 15 dnia zasiłek chorobowy płacony przez ZUS
-"młodzi" pracownicy 33 dni wynagrodzenia za czas niezdolnosci do pracy, a od 34 dnia zasiłek chorobowy płacony przez ZUS

A co do naszych numerów to ja nie chcę przesyłać ich tu na forum.
Podam swój nr Gie-ośce i dziubaskowi, bo poprostu je znam najbardziej :-)
Dziubasek może rodzić w tym czasie co ja, także jakby co Gieoska da znać jak żyję :-D
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny skoro stwierdziłyście ze lepiej pozno niz wcale to ja sie tez dołączam :) termin cc mam zaplanowany na 13 listopada wiec jezeli mały nie zacznie sie pchac na swiat wczesniej to pierwszy raz zobacze go w piatek trzynastego :)
 
dziewczyny skoro stwierdziłyście ze lepiej pozno niz wcale to ja sie tez dołączam :) termin cc mam zaplanowany na 13 listopada wiec jezeli mały nie zacznie sie pchac na swiat wczesniej to pierwszy raz zobacze go w piatek trzynastego :)

Witamy nową mamusię:-)Zapraszam na wątek "Zapoznajmy się"
 
dziewczyny skoro stwierdziłyście ze lepiej pozno niz wcale to ja sie tez dołączam :) termin cc mam zaplanowany na 13 listopada wiec jezeli mały nie zacznie sie pchac na swiat wczesniej to pierwszy raz zobacze go w piatek trzynastego :)

Zaklenta witamy na forum :-):-):-) mam nadzieje ze sie tu zadomowisz. I fajnie ze wiesz kiedy zobaczysz maluszka! piatek 13stego jak dla mnie szczesliwy dzien a nie pechowy wiec super ;-) oby sie tu przesady nie sprawdzily
 
Dziewczyny !!!
jak firma ma ponad 20 osób to L4 wypłaca pracodawca, ale przy robieniu Płatnika łączna suma składek do przekazania ZUSOWI jest pomniejszana o tą kwotę-czyli tak jakby ZUS zwraca pracodawcy to co wypłacił.

L4 liczy się w roku kalendarzowym.
Za pierwsze 33 dni, a nie 30 dni płaci pracodawca i to się nazywa WYNAGRODZENIE ZA CZAS NIEZDOLNOŚCI DO PRACY , a od 34 dnia za zwolnienie płaci ZUS (to jest zasiłek chorobowy)
Nieważne , że wystąpiła np przerwa trzymiesięczną między zwolnieniami.

Przykład:
-pracownica chorowała od 01.01.2009 - 28.01.2009 (28 dni L4- za nie płaci pracodawca)
-potem chorowała 16.02.2009-22.02.2009 (7 dni L4-za 5 dni płaci pracodawca, a za 2 ostatnie już ZUS, ponieważ 28+5=33 dni (i za tyle płaci wg przepisów pracodawca), więc za pozostałe 2 dni (które są 34-tym i 35-tym dniem zwolnienia w roku kalendarzowym) płaci ZUS

Poza tym od tego roku pracownik , który skończył 50 lat ma L4 płacone przez pracodawcę tylko przez 14 dni, potem płaci ZUS.

Podsumowując:
-"starsi" pracownicy 14 dni wynagrodzenia za czas niezdolnosci do pracy, a od 15 dnia zasiłek chorobowy płacony przez ZUS
-"młodzi" pracownicy 33 dni wynagrodzenia za czas niezdolnosci do pracy, a od 34 dnia zasiłek chorobowy płacony przez ZUS

A co do naszych numerów to ja nie chcę przesyłać ich tu na forum.
Podam swój nr Gie-ośce i dziubaskowi, bo poprostu je znam najbardziej :-)
Dziubasek może rodzić w tym czasie co ja, także jakby co Gieoska da znać jak żyję :-D

W koncu fachowa wypowiedz o l4!!

Ola czekam na nr tela:-)swoj Tobie tez wysle:-)

IzaBK ja wiem kiedy placi pracodawca a kiedy zus wiec nieprawdziwych info bym nie podawaal!!
 
dziewczyny skoro stwierdziłyście ze lepiej pozno niz wcale to ja sie tez dołączam :) termin cc mam zaplanowany na 13 listopada wiec jezeli mały nie zacznie sie pchac na swiat wczesniej to pierwszy raz zobacze go w piatek trzynastego :)

13 listopada chlopiec urodzony okolo 16.00 w warszawie bedie mial ladny horoskop urodzeniowy :) polecam program ZET8 jak kogos to bawi :)
 
reklama
Do góry