reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2008

U nas przed momentem przeszła straszna burza. Rano było gorąco i parno teraz jest miło:-)
O 17 mamy szczepienie mam nadzieję, że będzie bezproblemowo tak, jak wszystkie pozostałe:tak:
Ania też plula zupką na wszystkie strony w końcu po rozcieńczeniu i wlaniu do butelki zjadła całą. Wiem, wiem, że nie powinnam tak robić, ale nie miałam innego pomysłu:zawstydzona/y:
 
reklama
witam was. pogoda rzeczywiscie nieciekawa raz ciepło i parno za chwile burza i deszcz. mam problem z mała od jakiegos czasu zaczeła robic kupki co drugi dzien bardzo sie wysilajac teraz mija trzeci dzień i tez nic i jesc mi niechce zabardzo moze dlatego ze jest pełna w jelitkach własnie niemam pojecia jak jej pomuc bo z tym jedzeniem mnie martwi. jak macie jakis pomysł to pomózcie prosze.:-(
 
Izka, my jak Piotruś długo kupki nie robił to najpierw stosowaliśmy masaże brzuszka (można kolanka do brzuszka delikatnie dociskać), jak to nie pomagało to masaż odbytu lub lekko wkładałam termometr, a w ostateczności czopki glicerynowe (jeden dzieliliśmy na 3 kawałki i taki maleńki kawałek w pupcię). No, ale to było jak Piotruś tylko mleko pił, kupa była wtedy raz na 3 a czasem 5 dni. Od kiedy je inne rzeczy to się zmieniło i czasem 4 na dzień robi.
 
Hej

Ja ostatnio nie mam na nic czasu, nawet obiady robie na raty. Majka jest nieznośna, cały czas trzeba przy niej być i coś z nią robić. A wszystko bardzo szybko się nudzi i tak chodzę wymyślam cały czas coś nowego. Co do ząbkowania chyba w końcu pierwsza jedynka się pojawi, jeszcze nie widać ale juz ją czuc pod dziąsłem, gulka taka i pewnie stąd te jej humorki.

Hanuś u nas z jedzeniem to samo, nie chce nic prócz piersi, a no i troche chrupków poje. Kaszel przeszedł, katarku nie ma więc pewnie to te dziąsła.

Izka u nas z kupkami też bywają problemy, zależy co jej dam do jedzenia, jak już widzę, że stęka i się meczy to ćwiczymy tak jak Hanuś napisała, kolanka przyciskamy do brzuszka, hehe stękamy przy tym razem i jakoś się udaje:-D:-D

Co do schematu jedzenia, to u nas prawie że identycznie jak u clue tyle, że nie pijemy z butelki i Majka nie używa smoczka. A w nocy to nawet nie wiem ile razy jest cyc bo jestem na wpół przytomna, ale minimum 2 razy to na pewno. I tak jak u agi wiercenie zaczyna się od ok 5 nad ranem i tak do 7-8 cyc-drzemka-cyc, aż w końcu odrzuca pierś i zaczyna sobie gadać do sufitu:-)

bigU zazdroszcze tego zasypiania przy kołyskach, ja nie wprowadzałam tego, żałuję. Przy drugim dziecku będę dużo mądrzejsza.
 
Heloł;-)
u nas tez taka pogoda-ja juz padam ze zmęczenia. Dobrze ze dzis wolne ma mąz to troszke mnie wyręczy w normalnej , codziennej opiece-typu jedzonko czy przewijanie;-)Od wczoraj idą zęby -czyli prócz katarku (który przechodzi) Maciuś jest dodatkowo marudny, stąd (jak i z tej pogody) jest tez taki senny -wczoraj w sumie przespał 5 godzin w ciągu dnia:szok:(co zwykle przesypia 3 razy po pol godzinki a wczoraj raz 3 godz i drugi raz 2). Dzis też cały czas senny. Zjada co ma zjeść(oczywiście płynne) troszke sie z nami pobawimy na macie (naturliś na siedzoco-tzn ktos z tyłu siedzi i go "asekuruje") i zaraz chwilke marudzenia tarcie uszka, oczek i sen w leżaczku). Pogoda raczej nie sprzyja spacerkom-a chcielismy wyjść w koncu we trójke na starówke czy do parku-a tu lipa:no:(ciągle zachmurzone i pada co chwile)

Antilka - jak tam po szczepieniu? u nas tez w ostatnich dniach z jedzeniem gęściejszych obiadków jest problem dlatego daję zupki które sa rzadkie-typu jarzynowa z kurczakiem (bobovity) po 5 miesiącu, lub z królikiem
Malinka - u nas też szybko Maciuś sie nudzi. Ma kilka zabawek ktróe są w obiegu -tzn jedne chowam na 2 dni a w tym czasie bawi sie innymi i potem zmiana;-)
Hanus - jak tam po wizycie u lekarza?

u nas prawdopodobnie alergia
 
dziewczyny zazynaie dbać już o ząbki waszych pociech? Moja ma narazie 2 ale już kupiłam jej przedwczoraj szczoteczkę sylikonową na palec i pastę nenedent i szczotkujemy raz dziennie
 
My jeszcze ząbków nie mamy ale chyba jeszcze za wcześnie na pastę a ząbki wystarczy przecierać np. mokrą pieluszką lub gazą :-)
 
pani w aptece powiedziała, że wystarczy samą szczoteczką, ale tą pastę dla dzieci mążna już stosować bo nie ma fluoru. W sumię to myję samą szczoteczką bo tej pasty nakładam dosłownie milimetrowy punkcik, żeby tylko smak jakiś poczuła( ale przy takiej ilości to chyba nie ma możliwośći)
 
reklama
hej witam
zabkow mamy cztery ale przyznam sie bez bicia ze jeszcze ich nie czyscimy.Zakupilam zestaw 3 szczoteczek (gryzaczek do dziasel,do pierwszych zabkow i 3 do kolejnych) i do tej pory tylko ten gryzaczek jest w ruchu.Podaje malej juz od jakiegos czasu tabletki przepisane przez pediatre przeciw prochnicy Zymafluor.Od urodzenia mala dostaje tez codziennie 2 kropelki wit.D i tak az do roku.Musze sie zmobilizowac i przecierac jej te zabki woda przegotowana i gaza bo na paste tez jestem zdania ze za wczesnie.
Od paru dni zaczelismy sie uczyc pic z kubeczka -niekapka.Jak na razie idzie jeszcze nieporadnie i cieknie po brodzie,ale sie nie poddajemy;-)Te granulowane herbatki mala pije bardzo chetnie ale zawieraja one cukier dlatego nawet na opakowaniu jest zalecenie zeby jak najwczesniej wprowadzic kubeczek.
A tak wogole widze ze nie tylko moja córa tak szybko sie nudzi zabawkami i też trzeba wymyslać stale cos nowego i jest to niekiedy wykańczające:wściekła/y:
Dzis rano jak wstałysmy,zaglądam do łóżeczka a malutka ma nosek podrapany w paru miejscach.Jak ona to robi,przecież dopiero co jej paznokietki obcinałam:no:?
Ostatnio tez z zapalem wklada sobie palce u nog do buzi:biggrin2:Pozdrawiam
 
Do góry