reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Iwona, mój mały też się wygina tak w łuk, głowę mocno odchyla do tyłu ale to wtedy kiedy mu coś nie pasuje, jak płacze.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Co do wyginania się niemowląt to trzeba to kontrolować. Jak byłam ostatnio z małą w tym nieszczęsnym szpitalu to dziewczynie z którą byłam w sali dziecko też tak się wyginalo i lekarz to też obserwował. Była oczywiście z innej przyczyny z dzieckiem ale lekarz to zauważył. Tu chyba chodzi o napięcie mięśni grzbietowych.
 
Hej dziewczyny.
Aga, nie wiem dlaczego mi gwiazdki zrobiło, wpisałam nazwę, może lokowanie produktu zakazane :p napiszę z przerwami fe.mal.ti.ker ;)

Lizzy, używam i chyba coś działa, w każdym razie coś więcej tego pokarmu. Tylko smak taki sobie, ja jem z jogurtem, bo mleka pić nie lubię. Ten drugi, o którym pisałyście też miałam próbki i też działa (smakuje równie źle ;) ).

Na youtube oglądałam filmik o dźwiękach jakie dzieci wydają i co one znaczą - inny dźwięk, gdy dziecko jest głodne, boli brzuszek itd. Muszę powiedzieć, że się sprawdza o ile dobrze wyłapię jaki dźwięk wydaje :)

Flammie, wyślij link :)

Hej czy wasze maluchy tez sa takie placzliwe i niespokojne w upaly? Moj zjada i za chwile znoe szuka jedzenia placze nie moze zasnac...juz nie wiem jak mu pomoc. Daje mu troche wody bo od mleka mm ma problemy z kupka i nie chce go przepajac tym mlekiem wiec daje wode. Nie skonsultowalam tego z nikim wiec mam nadzieje ze nic mu nie bedzie...

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom

Paula, witaj w klubie! Od 3 dni mam masakrę i jest tak jak u Ciebie: pośpi godzinę i stękanie, później się wybudza i jeść. Położna powiedziała, że to upał, adaptacja i do tego, tak jak Mehle pisze, dzieci mm trzeba dopajać, bo w pokarmie z piersi jest 70% wody, a w mm dużo mniej. Moja wody trochę possie, ale spróbuję jej dosypać odrobinę mleka, może smak zmieni, a nie naje się. Bo karmić co godzinę to jakaś masakra. Ale położna powiedziała, że nie ma górnej granicy ile może zjeść, więc przekarmić ich raczej nie przekarmimy. Bardziej boję się, że nauczy się, że płacz=jedzenie.

I nie chce spać, w nocy lepiej, ale też chusiać ją po jedzeniu to dramat :(
 
Powiem Wam że na położnictwie leżałam z panią po cesarce i dopiero zobaczyłam jak ciężko jest po takiej operacji. Nie mam żadnego porównania bo obie córki urodziłam sn ale patrząc na tą kobitkę byłam wdzięczna losowi że ominęło mnie cesarskie cięcie.

Dlatego podziwiam Was Mamusie i z całego serca życzę jak najszybszego powrotu do formy! :)
 
Ja wam powiem tak: ja ja karmie piersia i albo z cyca ale to trwa godzinami i tak jak u Was, zje i zaraz chce znowu, tez sciagam z prawego bo mam bardzo poraniony i daje swoje z butli. A dzis bylisny u dziadkow i dostala mm i jeju.. Odrazu zasnela, szczesliwa, obidzila sie bez placzu pieknie i Wam powiem, ze jak pamieta czasy synka ktorego tylko mm karmilam i spal, robil kupe i jadl a ja mialam czas dla siebie to bym to kp rzucila w piz... Szczegolnie ze mi to jakiejs wiekszej przyjemnosci nie sprawia... Ale jeszcze sprobuje, do tego mnie cycki bola i caly czas mam wrazenie ze jestem brodna i spocona i wciaz jak nie kaemie to karmie i tak a kolko

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Iwona35 mój się też wygina jak paragraf, szczególnie jak go karmie na leżąco.

Tak mu się spodobało lezenie na brzuchu że nawet tak je i w wózku tez tak jeździ.

Kamejka mój też ma krótkie wędzidełko, będziemy podcinac, w poniedziałek będę się umawiać z lekarzem.

Odnośnie kolek, to często dzieci mają wzdęcia co jest brane za kolki, objawy podobne.
Ja w nocy od kilku dni nie biorę młodego do odbicia i wydaje mi się ze przez to rano ma kłopot z brzuszkiem.
 
Nie mogłam znaleźć filmiku po polsku, ale wrzucam link do tego co znalazłam - pokazane są przykłady "płaczu" dziecka dla każdego "słowa" (od 27 sekundy się zaczyna):

W skrócie:
neh - głód
owh - senność
heh - niewygoda
eair - wzdęcia
eh - powietrze w brzuszku (dziecko chce by je odbić)

Ja wyłapuję właśnie ten dźwięk jak jest głodny najlepiej :p
 
reklama
ale tu Nocnych Marków:)
Dziewczynki kolki mozna rozpoznać, brzuszek twardnieje i dzieciątko podkurcza nóżki, bardzo krzyczy az buziunia robi się bordowa.
Nasz maluszek ostatnie dwie noce dał nam do wiwatu. Nie z kolkami. Zwyczajnie chce się bawic. Budzi się o 3 w nocy i do 6 aktywny. Oczy wielkie jak talerze, wierzga nóżkami i sobie mruczy. Dało by się radę gdyby nie potrzebował do tego towarzystwa ale jak się z nim wtedy nie rozmawia to płacze, więc sobie z nim rozmawiamy a on się cieszy od ucha do ucha, jakby umiał to robiłby to juz na głos.
Ostatnio też mruczy sobie przy każdym karmieniu, ciumka i mruczy, fajne to jest:)
Powiedzcie mi, czy Wasze pociechy jak płaczą albo szukają cyca leżąc na boku to też się wyginają tak mocno w łuk? Mój tak robi i się zastanawiam czy wszystkie dzieci tak mają, czy popytać lekarza.
Moja też mruczy przy jedzeniu i po jak się pożądanie naje. I też się wygina jak leży a chce odbić.
ja mam sab simplex.. ale mam wrazenie że odkąd je podaje to Mały pręży się cały czas, chociaż już bez płaczu, wcześniej prężył się tylko przy kolkach wieczorem, a teraz nawet jak spi to ciągle z takimi odglosami ciśnięcia kupki
To samo dziś pomyślałam z tymi kropelkami, a daję dwa/trzy razy dziennie po 15 kropel.
 
Do góry