reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipiec 2016

reklama
@Mendoza813, mozesz isla mint lub fiorda. sa tez tabletki prenatal czy jakos tak, ale slabe sa, lepiej zamiast nich syrop z malin, ale tez nie duzo, bo maliny przyspieszaja porod. miod, czonek, imbir.
@sarka2016 z chlopca tez bede sie cieszyc, ale raczej dzis plci nie poznam, jeszcze za wczesnie.
 
Hejka!

Margerita, mam, mam. Muszę mierzyć 2 razy dziennie i zapisywać. Nasze dzieci już wiedzą :)
Sarka, kamień z serca! Też kiedyś tak miałam, że przy próbkach szczepień na gruźlicę w szkole średniej wyszło mi, że mam ją podwyższoną, ale potem, przy powtórce już wyszło ok, a że moja najlepsza koleżanka miała, a ja z nią przebywałam i dlatego też miałam podwyższone. Tak to zapamiętałam, ale może było trochę inaczej, bo to dawno było :) Kciuki!
Biapl, no coś Ty! Wracaj!! Na takich forach, gdzie nas tyle, zawsze takie rzeczy będą. Niestety :/
Mendoza, cholinex właśnie chyba nie. Tantum Verde możesz do psikania i do ssania, Chlorchinaldin - do ssania, syrop Stodal, prawoślazowy, no i woda z solą - rewelacja, do płukania gardła.
Maryńko, to jeśli tak, to może tylko rozstania ma ciężkie. Tylko powiem z doświadczenia, że czasami jak dziecko od czasu do czasu popłakuje to też się rodzicom za każdym razem nie mówi, no bo bez przesady. Mój Nikodem jaki duży, a wcale jakoś super do przedszkola nie chodzi.
Kurcze, mogłaby Venicee do nas napisać. Na fb nie zdążyłam być, nic nie wiem, a wciąż myślę.

Wątku sos nie przeczytałam, pewnie go już nie ma. Chyba lepiej, że nie zdążyłam. Koniec.
 
dzis moj maz wzial malego do przedszkola. Tylko otworzyl oczy I juz mowil nie do przedszkola, przedszkole zamkniete, nie lubie, ja juz rece zalamuje. Ile mozna sie przyzwyczajac? wszystkie dzieci chodza ladnie a moj dalej protestuje. A my nerwy tracimy. Co ja robie zle??

Obie moje córcie kochają przedszkole, ale obie miały problem z rozstaniem. Starsza wręcz płakała gdy chciałam ją wziąć do domu, kazała się zostawiać 2 godz dłużej. Ale 2 lata wchodziła do przedszkola niepewnym krokiem! Młodsza tak samo! A Milenka na samym początku, od września do grudnia płakała gdy ją zostawiałam!
Zalecam spokój, cierpliwość.....kiedyś z tego wyrośnie. Głowa do góry :)

Fazerkamm, właśnie mnie zmotywowałaś do zrzucenia zdjęć na dysk...
Dziewczyny, wiecie czy możemy brać cholinex? Drapie mnie w gardle i mam suchy kaszel :-S

Po pierwsze tez muszę zrzucić fotki na dysk, po drugie - na ból gardła polecam ISLĘ. I Tantum Verde - jedno i drugie można w ciąży. A do płukania gardła - po wodzie z solą mam odruch wymiotny - zaparzy szałwię, wcisnąć 1/2 soku z cytryny i łyżeczka soli. Płukać co godzinę. Daję sobie rękę odciąć, że pomaga


Miłego dnia :-)
 
u nas z przedszkolem nie było problemu ale szkoła codziennie słyszę że "nie idę, szkoła jest głupia po co chodzić do szkoły" a jak już ma na 8 to wychodzimy z awanturą
 
Hej dziewczyny dawno nie pisałam, ale byłam chora masakra. Angina ropna jestem na antybiotyku, jeść nie mogłam tak bolało :( cały czas leżałam. Byłam w środę też u swojej gin, z dzieckiem wszystko dobrze gorączka moja nic mu nie zrobiła , a była wysoka. Ale niestety płci nie poznałam tak się wierciło dzidzi :) udało się doktorce jedynie główkę zmierzyć i tętno płodu 160 było. Miłego dnia.
 
co do chlorchinaldin to nie wiem czy można brać ja kupiłam ale pisze na ulotce że nie brać w ciąży jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Myślę że w aptece jest mnóstwo innych tabletek na gardło całkiem bezpiecznych. A dziewczyny jak wam lekarze piszą w karcie ciąży jeśli macie np. 14 tc i 3 dzień to piszą 14 tc czy 15 tc ????
Bo ja się zdziwiłam miałam w środę 14 tc i 1 dzień według OM, a według usg 14 tc i 5 dzień i mam napisane w karcie 15 tydzień ciąży.
 
reklama
Ja podawałam tylko przez pierwszy rok życia, ale znam dzieci, które dostawały vigantol przez 3 lata. Myśle, że na ten temat powinien wypowiedzieć się pediatra dziecka - to on zaleca dawkowanie i długość podawania. Witamina D może być toksyczna już w ilości niewiele przewyższającej zalecaną dawkę dzienną dlatego nie powinno się jej podawać na własną rękę...
Pozdrawiam
mela[/QUOT
Wracaj do zdrówka szybko :) a ważne ze dzidzia jest zdrowa i taka ruchliwa ;)
 
Do góry