reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipiec 2016

reklama
Nie, wdał mi się już stan zapalny. Tylko właśnie niewiadomo czy nystatyna też nie bedzie podrazniala. Jak będzie to mam odstawić
 
Hej dziewczyny ! Nie było mnie tu chyba tydzien. Tzn od momentu przywitania się z Wami :) tyle się u Was dzieje !!!.Szok :) Chce Wam opowiedzieć o mojej wizycie tej pierwszej która miała miejsce 13 listopada u gina na NFZ bo pomyślałam ze na pierwszą wizytę pójdę właśnie do takiego za free co by za badania krwi itd nie płacić. Tak więc pojechałam zbadał mówi ciąża jak nic. Serduszko bije i ma już w całości 5.7 mm . Na koniec mówię mu o mojej sytuacji gdzie pracuje, że warunki szkodliwe i wszędzie w powietrzu są chemikalia a i w biurze się znajdą. Proszę o l4. Na co on ze to nie jest ani mój ani jego problem lecz mojego pracodawcy ze to on ma zorganizować miejsce dla ciężarnej. Ja na to wszystko myślę wtf? Co to za problem? Że on niby nie potrzebuje tutaj CBŚ ani CBA - rozumiem że są kontrole Ale bez jaj ???? Nic nie zalatwilam . Umowilam się prywatnie do innego i dostałam od strzału. W pierwszej ciąży miałam ta sama historię. Prywatnie lekarz zawsze wystawi. Ale i tak uważam że lekarz prywatny za 50 zł to tak jakby się szło na NFZ. Mam takie dziwne przeczucie oczywiście nie tyczy się to każdego lekarza Ale tak jakoś doświadczam i mogę się wypowiedzieć ze im więcej płacisz tym ten lekarz czuję się w obowiązku zrealizować Twoją prośbę. Tak więc wracając do mojej ciąży .jestem na zwolnieniu i będę aż do końca ciąży w porozumieniu z szefem. Kolejna wizyta 17.12 a termin na 3.lipca . W poniedziałek dzwonię umawiam się na badania prenatalne . Zalecila gin a ja już 29 lat trochę się obawiam...chociaż koleżanka 35lat zrobiła badania prenatalne wszystko ok a urodziła synusia z zespołem downa!!! Więc znowu pytam wtf?
 
Ja to wiem ze jak potwierdz sie ciaza to nie bedzie mi latwo powiedziec. Pracuje w tej pracy dopiero od sierpnia, przy czym umowe mam jeszcze na czas okreslony do listopada 2016 i na pewno mi nie przedluza...a przy okazji 3 dziewczyny 2 miesiace temu zaciazyly....i nie ma komu pracowac...
 
Witam, wtrącę się tak nieśmiało :-) ja brałam Luteinę i dość szybko mnie uczuliła, lekarz zmienił mi globulki na Utrogestan i szybko objawy minęły. Jedyny problem z Utrogestanem to jest taki, że lek jest sprowadzany z zagranicy i nie w każdej aptece jest dostępny oraz ja używam go w dawce 200 mg ( tyle ma 1 globulka ), więc jeśli ktoś bierze mniejsze dawki Luteiny to ten lek odpada. Poza tym wszystko jest z nim ok, nie mam żadnych problemów ani oznak uczulenia.
 
BasBeko- widzisz ja tez chodze prywatnie a moj nie chce wystawić dopietro daje od 3 miesiaca ciazy :/ a bylam u innego lekarza tez prywatnie ktory bierze za wizyte 30 zł :szok: i powiedział ze od razu na L4 mam isć
 
Mój wczoraj też nic nie wspominał o l4 aleja w sumie też nie pytalam. obiecałam sobie jak się staraliśmy ze będę się cieszyć z każdego tygodnia viazy a teraz już bardzo chciałabym być po 1szym trymestrze i żeby wszystko było dobrze.
 
Julka ja tez chcialabym byc po 1 trymestrze ja strasznie schizuje w ciazy... :/ w prawdzie wolałabym pracować mieć kontakt z ludźmi ale jakbym miala prace za biurkiem( choć wierzę ze taka praca też może byc męcząca ) a nie taka jaka mam...
 
reklama
No właśnie wszystko zależy na jakiego lekarza się trafi. Jeden da drugi nie da zwolnienia. Ja też pracuje od tego roku w mojej pracy a konkretniebod maja.
 
Do góry