reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

reklama
Julka, powodzenia!

Malinka, wirtualne buziaczki dla Maciusia. Niejeden dorosły nie byłby taki dzielny.

Jusuawa, u mnie po pierwszej ciąży mięśnie brzucha wyrozciągane we wszystkie strony, bo Iga była ułożona pośladkami w dół i strasznie mi brzuch wywaliło, dlatego przypuszczam już tak mocno czuję. Ty masz pewnie mocny, jędrny brzuszek, to dlatego :)

Julita, witaj :)
 
Witajcie dziewczyny, piekna pogoda ale u nas taka wichura ze nie idzie drzwi otworzyć :((

Byłam wczoraj w smyku i zakochałam sie w wózku Deli Amelis Pro i chyba on wyląduje na mojej liscie zakupów. Wiem ze to jeszcze daleko ale kiedy bedziecie kupować wózki ?
 
Julka, powodzenia!

Malinka, wirtualne buziaczki dla Maciusia. Niejeden dorosły nie byłby taki dzielny.

Jusuawa, u mnie po pierwszej ciąży mięśnie brzucha wyrozciągane we wszystkie strony, bo Iga była ułożona pośladkami w dół i strasznie mi brzuch wywaliło, dlatego przypuszczam już tak mocno czuję. Ty masz pewnie mocny, jędrny brzuszek, to dlatego :)

Julita, witaj :)


Jędrnym to może bym go nie nazwała hehehe :D dzięki. To czekam cierpliwie no. Co zrobić :)
 
Witam i ja
wczoraj byłam na urodzinach i dzisiaj cierpię połączenie śledzi z w-z to chyba nie jest dobre a za 2h mam iść znowu na urodziny do tego noc zarwana śpi u nas siostrzenica i przestraszyła moją Majkę że lunatykuje i ta prawie cały czas do nas przychodziła z płaczem że się boi

Byłam wczoraj w smyku i zakochałam sie w wózku Deli Amelis Pro i chyba on wyląduje na mojej liscie zakupów. Wiem ze to jeszcze daleko ale kiedy bedziecie kupować wózki ?
myślę o maju bo w sklepach często trzeba czekać tam gdzie się pytałam to mówili 4 tygodnie do maja dam sobie jeszcze czas bo przygotowujemy się do I Komunii Św Majki
 
Czesc Dziewczyny :)

Wpadlam weekendowo na chwile :D Spalam dzisiaj jak mlody Bog !!! :) :) :)
Spokoj, cisza... Samochodow na szosie niewiele, bo niedziela.. Ach, jak dobrze, kiedy cicho jest wokolo!!!

Wczoraj dogorywalam, przelezalam ponad polowe dnia po przedwczorajszej slabej nocy i okrutnej pobudce.. A dzisiaj, mimo, ze tylko 7,5 godziny, to jednak stwierdzam, ze liczy sie jakosc snu, nie zawsze jego dlugosc :)

A to dzieki temu, ze m. az tak nie chrapal, jak przez ostatnie tygodnie!!! Budzil mnie TYLKO 3 razy, a rano obudzilam sie po prostu wypoczeta!
Cudowne uczucie! :) :) :)

Zapraszam na kawę w takim razie w październiku! :) :)

Dziekuje! :) Skorzystam z przyjemnoscia! :) :)
..choc na herbatke moze ;)

:)Jeśli chodzi o uciążliwych sąsiadów, to w poprzedniej ciąży po przeprowadzce okazało się, że sąsiad z dołu jest miłośnikiem głośnej muzyki disco. Miał ustawione głośniki na straszne basy, tak że u mnie wszystko się trzęsło. Prośba nie pomogła, więc raz, gdy grał po 22, zadzwoniłam po policję. Niewiele to pomogło, a jaki był obrażony. Po porodzie hormony opadły i lepiej to znosiłam, a teraz to już w ogóle bardzo rzadko coś puszcza (ma małe dziecko). Swoją drogą przez rok musiałam słuchać odgłosów z ich sypialni, bo kobitka była bardzo głośna, jak śpiewaczka operowa. Teraz przy dziecku wreszcie jest spokój :) Ale wiem Stokrotka, jak ten pies musi doprowadzać Cię do szewskiej pasji, bo miałam tak samo. Już nawet szukałam innego mieszkania.

Ooo, skad ja to znam!!!!!! Tak, mialam kiedys w Polsce takiego bardzo uciazliwego sasiada, choc on nie sluchal muzyki nocami, co prawda...

Co do psow, zebys wiedziala - kiedys, kiedy mielismy przeboje z innymi sasiadami i ich dwoma psami, dracymi japy bezposrednio pod naszymi oknami, bylam TAK zdesperowana, ze bylam gotowa rozstac sie z m.,zeby miec spokoj.
Ale wtedy cala wioska miala dosc, pojawil sie ostracyzm spoleczny, a po powaznej interwencji sie uspokoilo. Malo tego, ci mlodzi usiluja sie przeprowadzic ;) Bo nikt ich tutaj nie lubi.. Tylko, ze nie moga sprzedac domu od prawie dwoch lat.

Panna migotka przypomnialas mi jak kiedyś koleżanka w pracy opowiadala, że ma sąsiadkę która bardzo krzyczy podczas seksu i to w dzień przy otwartych oknach. Któregoś dnia wszyscy sąsiedzi zebrali się i poskarzyli im, że nie chcą tego wysłuchać. A ta kobieta odpowiedziala im bez skrepowania, że będzie zawsze krzyczeć bo tylko w tedy ma orgazm.

E, tam..;) Mysle, ze odglosy seksu wcale by mi nie przeszkadzaly.. Bo z kolei "ile mozna"?! ;) :p Ten facet musial tez odpoczywac troche ;)

Ale faktem jest, ze nigdy nie slyszalam nocnych odglosow, choc w bardzo wielu miejscach mieszkalam. Raz tylko moj owczesny maz widzial... Kiedy jakas bezpruderyjna para uprawiala seks przy oknie po drugiej stronie ulicy, w srodku bialego dnia...
Ale Dunczycy miewaja rozne pomysly ;)

Kurcze nie mogę zamieścić zdjęcia ale.jest napisane ze 15-20 tygodnia trzeba zrobić morfologia krwi,badanie moczu,badanie czystości pochwy, badanie cytologiczne jeśli nie było wcześniej 21-26 badanie stężenia glukozy we krwi po doustnie podaniu,badanie ultrasonograficzne,badanie moczu,przeciwciała anty -Rh u kobiet z rh-,u kobiet z ujemnym wynikiem w 1 trymestrze badanie toksmoplazmoze,i cytologia jeśli nie było...

Agnesdem, z badaniami Ci nie pomoge, bo u nas biora jedynie toxo, cyto i przeciwciala razem z pappa w 10.tc.i wiecej nic...
Zadnej morfologii krwi, wymazow, badan czystosci pochwy... Mocz jedynie paseczkiem, na obecnosc cukru i bialek, jaki mozna kupic w Rossmannie,czy kazdej polskiej aptece...:/

Badanie usg tez dopiero pozniej.

Paula ;)
nie martw się ta szyjka będzie ok;)

Zielona tez bym tak chciała aby mi się nie chciało jeść. ..;) mi się niestety chce bardzo sczegolnie wszystko co słodkie ....:(

Sarka2016, pociesze Cie ;) Co prawda, nie chce mi sie jesc, a juz zupelnie slodkiego ( w normalnych warunkach ), ALE dzisiaj zjadlam dwa domowe paczki ( sama robilam we czwartek, nie zdazylam sie w koncu pochwalic )... Co prawda male, fakt... Ale mam ochote na kolejnego i zaraz go pochlone :D

Mleko nigdy nie jest bezwartościowe! Nie wiem, kto wymyśla takie głupoty. Ja zachęcam do WYŁĄCZNEGO karmienia piersią przez pierwsze 6 miesięcy. To naprawdę świetna inwestycja w przyszłe zdrowie maluszka :) a laktacja się uspokaja, po pewnym czasie cycki nie robią się już twarde jak kamienie, dostosowują się do potrzeb. Ważne, by przetrwać początki, karmić na żądanie i nie dać sobie wmówić, że trzeba dokarmiać bo rzeczywiście taka potrzeba pojawią się naprawdę rzadko :)

Zgadzam sie w 100% :)

Dziewczyny my już na nogach. A powiedzcie bola Was jeszcze cycki?

Madziolina, "jeszcze" ?!? Mnie w ogole nie bolaly... Ale mysle, ze zaczna troche, jak zaczna rosnac :p

dziewczyny, ktoras pisala o tanie aptece internetowej, mozecie mi przypomniec adres? prosze...

Korzystam zawsze z apteki Gemini :) Maja chyba najszerszy asortyment i naprawde dobre ceny. Co prawda, nie oferuja wysylki za granice ( niestety, a to Cie pewnie interesuje ), dlatego zamawiam na adres mojej mamy, a ona wysyla paczke dalej do mnie. Da sie ;)

Witajcie dziewczyny jak Wam mija weekend?u mnie fajnie byłam na spacerku pogoda pieknaaaaaa aż ma się więcej siły :-) właśnie zjadlam obiadek mąż dziś przygotował coś niesamowitego ziemniaczki zrazy wołowe w pysznym sosie i do tego kapusta kiszona albo buraczki albo ogórki kiszone były no szokkkkkkk mniammmm tyle szykował a 5 min zjedzone było Wszystko hahahahahahahha:-)

Moj zawsze gotuje.. Wolowine oprotestowalam, bo w ciazy kompletnie nie moge jej przelknac, ale wczoraj zrobil znowu fantastyczna kolacje, po piatku, kiedy niczego wcisnac w siebie nie moglam ( poza kalafiorem moze ), to wczoraj wciskalabym uszami ;)

Dzisiaj zrobi pulpety w sosie curry i ryzem brazowym :) :p

A co do wcześniejszego tematu jak myślicie trochę Dziwne ze nie zrobił mi usg cooo no szkoda 15 tydzień dalej nie wiemy czy dziewczynka czy chłopczyk...ehhh tak chciałam zobaczyć maleństwo...:-(

Agnesdem, mysle, ze nie jest to dziwne ani troche :) Wedlug PTG zaleca sie wykonywanie usg trzy razy w trakcie ciazy. U nas, w Danii, wykonuje sie usg tylko DWA razy - przeziernosc karkowa i polowkowe. A do 2004 roku usg oferowano u nas jedynie kobietom po 35 rz...

Prywatnie w Polsce kiedys tez chodzilam i rowniez w PL mialam usg moze ze 3, max 4 razy, wiec usg na kazdej wizycie to jednak..zbedny luksus. No i troche niepokoilabym sie, ze to w troszeczke moze jakos szkodzi. No i w koncu skoro PTG tak radzi, to ma zapewne racje...

16 ma wizytę w szpitalu i już mnie kusi żeby coś podkoloryzować,żeby mnie szybciej wysłał na Usg ;) gorzej jak mnie wyślę na oddział patologii na badania... chyba lepiej poczekam do tego 29 na połówkowe ;)

Mamy polowkowe tego samego dnia :) :) :)

Dziewczyny jak mam 37,5 polecacie cos na zbicie - bo leki to od 38 a jest ogólne rozbicie ból głowy osłabienie

Niczym bym nie zbijala. Ostatnie okropne przeziebienie przelezalam w wyrku, mnistwo rumianku, z sokiem z cytryny i miodem spadziowym ( nie dodawac do goracej herbaty, bo traci dobroczynne wlasciwosci!) i przeszlo. Zdrowka!

Jolcia, mam nadzieje, ze juz lepiej. Jodelka, witaj.

Wszystkie pozdrawiam :)

Ach, tak... Jeszcze obiecalam Iwonie35 podziekowac za przepis na wysmienite paczki!
 
Ostatnia edycja:
Obiecalam pochwalic sie publicznie efektami... :) Ale we czwartek smazylam do pozna ( do 23-ej ), a po wszystkim padalam juz z nog... Kuchnia wygladala, jak po wojnie ;)

Piatek z kolei mialam wyjety z zycia, przez zmeczenie i niedobor snu... To samo wczoraj. Ale dzisiaj moge sie pochwalic, wiec wrzucam zdjecie :p

Pierwszy raz w zyciu robilam paczki! Te sa do tego w miare..."zdrowe", bo eko - od ekologicznej maki, przez jajka, smietanke, az po olej, na ktorych je smazylam!

Paczki sa znakomite! ( przepis odrobine zmodyfikowalam ). Ide zatem po kolejnego :D :D

...tutaj chcialam zamiescic zdjecie, ale...nie mam pojecia jak :-/ :/
 
witajcie dziewczynki niedzielnie:)
Wczoraj byłam na ostatkowej imprezce u szwagierki i dziś wiem,że 4h na krześle to już nie dla mojego kręgosłupa..chodzić dziś nie mogę
iwonaimaja.. a masz już wszystko na komunię córki? Pamiętam,że jak zaczęłam rozglądać się w kwietniu za bucikami komunijnymi dla córki to mnei sprzedawczynie wyśmiały, że te rzeczy to w lutym się szuka.. z Młodszą..okazało się że i luty to już za późno i nic nie było ;)

spokojnej niedzieli:)

Zielona napisz co zmodyfikowałaś w pączkach:)
 
reklama
a my wczoraj zaliczyliśmy bal karnawałowy z córka.
oczywiście musiała być Elza:)
 
Do góry