reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Mila sporo może naśladuje za to sama nie siada i nie raczkuje. Trochę pełza. Coś za coś. Ja jej włączam tylko piosenki na YT czasami, a TV jakoś w ogóle jej nie interesuje. Włączamy tylko pod wieczór.
Iwona gratuluję!
My w płeć nie celowaliśmy.
Przyjaciółka urodziła wczoraj córkę. Tęsknota mnie wzięła na myśl o tym okresie. Chciałbym drugie dziecko:p
 
reklama
Julka masz rację :
"Podobno „łatwiej” jest począć dziewczynkę, bo „żeńskie” plemniki, czyli te z chromosomem X są silniejsze i żyją dłużej. Mogą zatem pokonać dłuższą drogę do komórki jajowej i doprowadzić do zapłodnienia w trudniejszych warunkach np. gdy nasienia jest mniej. Pary starające się o córkę powinny zatem współżyć na 2-3 dni przed owulacją, bo w śluzie przetrwają jedynie plemniki żeńskie, które w trakcie owulacji będą w stanie zapłodnić komórkę jajową."

my nie mieliśmy nacisku na zadną płec;-) od początku miałam przeczucie że to bedzie chłopiec,nawet jak już poznałam płeć to i tak byłam chyba do 7 miesiąca bardzo ostrożna i kupowałam takie ciuszki zeby były i dla chłopca i dla dziewczynki;-) potem już było wiadomo 100% ze dziewczynka,ale ja i tak mówiłam do męża że co będzie jak urodzi się chłopiec;-)?a teraz nie wyobrażam sobie że mogłabym nie mieć mojej Zosienki;-) drugą też chciałbym dziewczynkę ;-P

Hope ja juz od miesiąca chce pomau kończyć kp i nici z tego.Karmie 3 x i pokarmu zamiast ubywać to jeszcze przybywa.wczoraj wieczorem dałam kaszke i potem miałam takie piersi ze mi kapało i musiałm wziąść mała i jej dać na spiąco bo nie chciało mi sie laktatora wyciągac i zjadła nawet tak ze poczułam ulgę.śmiesznie to wyglądało jak tak jadła na spiocha a ja jej zmieniałam te piersi;-)
nie wiem jak to bedzie....
 
Mila sporo może naśladuje za to sama nie siada i nie raczkuje. Trochę pełza. Coś za coś. Ja jej włączam tylko piosenki na YT czasami, a TV jakoś w ogóle jej nie interesuje. Włączamy tylko pod wieczór.
Iwona gratuluję!
My w płeć nie celowaliśmy.
Przyjaciółka urodziła wczoraj córkę. Tęsknota mnie wzięła na myśl o tym okresie. Chciałbym drugie dziecko:p
zdążyłaś?byłaś z nią?
 
Iwonka, ja nie wiem czy pierwsze dwa lata najgorsze... A wiek nastoletni? Dziewczyny itd? :p chociaż jak to się mówi jak się ma syna, pilnuej się syna, jak ma się córkę to pilnuję się chłopaków z całego osiedla. Oczywiście żarcik ;)

Ja bym chciała drugie córcię, żeby była parka. Ale znając moje szczęście będzie dwóch łobuzów ;)
 
Heej!

Karolina- nie szalej :D
Iwonka- armia chłopa widzę! Super!:*

Co do staran to u nas nieee, ale kochalismy sie 2 dni przed owulacja i jest Ania :) stwierdzam, ze teraz wszystko jest zdradliwe, bo okres od porodu zawsze mialam pierwszego dnia miesiaca a w lutym przyszedl szybciej o 2tyg! Wszystkie obliczenia dalyby w łeb tzn. te antykoncepcyjne :D

Jutro mam egzamin. Ucze sie jak Ania spi, ale zawsze jest cos a to glowa boli a to zmeczona :(
 
Iwonka, pozostaje jeszcze kwestia tego, jak komentują? A my zostawmy to bez komentarza :-D Na ankiety muszę wejść przez komp, tylko coś się tam załadować nie mogę...
Mamba, to się kurujcie! Piosenki mam na dwóch płytach z serii ABC Przedszkolaka, to płyty do zajęć przedszkolnych, ale naprawdę fajne, tematyczne, dźwięki i odgłosy zwierząt do odgadywania, cztery pory roku itp. Ale z takich, myślę, że dostępnych w necie to uwielbia: Idziemy do zoo, Burczą brzuszki, Wesoło witamy, Ty jesteś moim skarbem wiesz, te które śpiewam: Karuzela, Kotek łapki myje, Choć jestem malutki, Jedzie pociąg pod górę, Żabka, Pomogę mamusi, Murzynek malutki i teraz tematycznie: Marzec ( to piosenki z mojego zeszytu do muzyki z Liceum Medycznego, jak się uczyłam na opiekunkę dziecięcą. Szkoła rewelacja! Uczyłyśmy się jak myć, ubierać, przenosić itp. lalki :-D I wiele mnie tam nauczono, jeżeli chpdzi o zabawy, pomoce do zabaw, piosenki itp. To się rozgadałam...:-D A co do planowania płci to przy Nastce chyba trafiliśmy. Ja zawsze wszystko zapisywałam więc z Nastką przytulanki były 9 i 11 dc, czyli przed owu. Z pierwszym synem było mi obojętnie. Z drugim na początku staraliśmy się na dziewczynkę, ale że nie wychodziło nic z tego zaczęliśmy się starać na obojętną płeć, ja miałam wtedy fiksacje na ciąże ogólnie, bo byłam po poronieniu. Z Nastką powiedziałam, że próbujemy tylko przed owu, jak nie będzie to trudno, dwójkę już mieliśmy. Ale się udało!!!! Gdyby był chłopak jednak to już by był, ale jednak przed owu i wyszła. U nas zadziałało.
BasiaJulia - to moja z 12...
 
Iwonko - gratuluję Synusia!! Super! Macie imię? Nie dość, że rzeczy po Nikodemie to jeszcze podobne zabawki, wiek, wspólne zabawy! Na początku będzie ciężko, ale zleci, tak jak teraz :)
Hope - to jeszcze musisz pisać z nami :)
Groszkowamama - przed na dziewczynkę.
 
Asia - łatwiej haha :) To nie u nas ;)
Agula - powodzenia!
Karola noooo, piękny czas. Ale ja już nie mogę, no i też już wystarczy :)

Też nie wiem jak odstawię od cycka. Chłopcy sami się odstaeiali w momencie wprowadzenia stałych pokarmów, a teraz dalej cyc najlepszy. Smoczka w ogóle nie doi. Zasypia przy cycku. Nie wiem, jak ja to zrobię...

Dobrze czytać, że nie wszystkie dzieci stabilnie siedzą, pełzają, raczkują - dzięki!
 
reklama
Hej kochane :)
Jeszcze zyje :D
Tylko malo czasu na cokolwiek z dwojka dzieci a w domu wiecznie syf bo nikt nie odkłada przedmiotów na swoje miejsce :/ latam, biegam po domu a wieczorem to samo zawsze [emoji14]

Napisane na GT-I8260 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry