reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Hejka!

Hope, i zasypia przy butelce z piciem?
Fazerkam, ja dokładnie tak samo chciałabym jak Ty i też mnie to przeraża.
Mamba, moja wcale tak nie machała.
Gwiazda, chętnie poklikam :)

Miłego dnia!

Tak zasypia przy butelce z piciem. Jak nie chce już to sobie wyjmuje butelkę i daje mu smoczka. To takie fajne bo wystawia do mnie rączkę, żebym ją delikatnie całowała. Patrzy się na to i zamyka oczy:)

Szwankuje mi bb czy naprawdę od wczoraj żadnego wpisu?:O odzywać się dziewuszki!

Zapomniałam Wam napisać że ostatnio byliśmy na ważeniu i Natalka przez miesiąc przytyła tylko 150 g :( waży 5800 masakra :( lekarka się zmartwiła, zleciła nam ponownie wszystkie badania laboratoryjne - krew, mocz, kał. Chyba nas szpital nie ominie al szczerze mówiąc to już bym chciała żeby nas wysłała bo będę spokojniejsza jeśli ją przebadają. Już ostatnio jej to powiedziałam ale stwierdziła ze teraz zły czas bo to był środek zimy i szpital pełen chorych maluchów i nie chciała jej wysyłać tam.

Jejku to masz kruszynke naprawdę :( mój Mikołaj też był mały ale ostatnio mi bardzo urósł, widzę i czuję że jest duży. Zróbcie badania koniecznie, jak nawet coś wyniknie z tych badań to dostaniecie jakieś zalecenia i szybko urośnie :)
 
reklama
Hejka!

Co tu taka cisza?

Kamejko, zróbcie badania. Myślę, że będzie dobrze. Głowa do góry!
Hope - fajnie, że się łateo udało. Mój średni syn jak miał 9 miesięcy już się odstawił. Nie wyobrażam sobie z teraźniejszym cycoholikiem :)

Coś mi przestała jeść. Tylko cyc :-/

A ile teraz powinny nasze dzieci przybierać na miesiąc? Jakie są widełki wagi i wzrostu na wiek naszych dzieci?

Czy każde dziecko powinno pełzać? Bo raczkować ponoć nie każde. A jak jest z pełzaniem?

Moja dziś skończyła 8 m-cy. Nadal jak siedzi to chwilę, a za moment gibnie się do tyłu. Do przodu już raczej nie, nawet jak sięga po zabawkę to wraca do siedzenia, a jal już nie wyrobi to przybiera pozycję na brzuchu. Ale dlaczego jeszcze nie siedzi przez dłuższy czas? Do kiedy dziecko ma na to czas? Zaczynam się naprawdę martwić :( Natomiast na huśtawce czy sklepowym wózku siwdzi pięknie, nie opierając się, tylko wtedy trzyma się z przodu. Jak pomyślę, że będzie tak ostrożna jak ja to nie za ciekawie. Ja ponoć, jak już zaczęłam chodzić(późno!) to nad leżącą na dywanie nitkę nie przeszłam, tylko musiałam ją obejść, bo się bałam...
 
Jasiu ma 7,5 miesiąca i też nie siada, nie raczkuje. Jak czytam o większości waszych dzieci to też się zastanawiam czy z Jasiem jest wszystko ok. Jak go posadzę to odrazu wyciąga rączki żeby wstać i też posiedzi tylko chwilkę i leci. Pełzania też jeszcze nie ogarnął
 
Dziewczynki a widzialyscie zdrowego dorosłego który nie siedzi czy nie chodzi, bez przyczyn tylko ot tak, bo nie ? Tzn ze prędzej czy później też zaczęli i na 100% w różnym czasie. Jeśli wasze dzieci ruszają normalnie wszystkimi konczynami to jest z nimi ok. Zaczną w swoim czasie.
Ja za wasze zmartwienia winię czasy w jakich żyjemy. Ciągły wyścig by być najszybszym najlepszym najpiękniejszym bo bycie innym jest passe. Ten wyścig szczurów zaczynamy na naszych niemowlakach, często nieświadomie a często za sprawą lekarzy którzy z byle powodu odsylaja do neurologa by nadrabiam. Zastanawiam się jak nasi rodzice wychowywali bez tych wielkich specjalistów...
Dajcie im czas. Nic się nie dzieje.
 
Rozumiem Was doskonale bo ja już się martwiłam że Zosia nie ma zębów a lekarka mi zwróciła uwagę na klatkę piersiowa że takie trochę ostatnie zebra wystające i ja sobie już krzywice wkrecalam a tu proszę trzeci już nam się przebil:-) tak że wszystko musi mieć swój czas a my nic nie przyspieszymy:-) zobaczycie jak z dnia na dzień wasze dzieci zaczną śmigać na czworakach i siadac tam gdzie same będą chciały, np. Przed samiutkim ekranem telewizora :-)
my dzisiaj z pierwszym guzem:-)
 
Kamejka a co mówi twoja mama? Ty też byłaś taka drobna? Kiedy kończycie 8miesiecy?jakos chyba teraz :-)

Lila sto lat dla Nastki :-)

Przyszło mi zamówienie z Aliexpres :-D w szoku jestem bo się nastawialam m na kwiecień a tu już. 20dni szlo:-) bardzo ładne i jakość w porządku :-) cieszę się bo wypatrzylam sukienkę tym razem dla siebie i nie będę się bała zamówić :-)
 
Podpisuję się wszystkimi kończynami pod tym co Iwona napisała. Mam identyczne zdanie. Natalka też jeszcze nic nie robi - nie pełza, nie siedzi, ale na wszystko przyjdzie czas i do żadnego rehabilitanta się nie wybieram. Widzę jak się rozwija, jest coraz bardziej kumata, cwańsza, ogólnie rozwojowo idzie do przodu ale w swoim tempie.

Asiu ja ponoć byłam dzieckiem przeciętnej wielkości. Ale Natalka to w rodzinę męża sie bardziej wrodziła, chyba trochę w teściową (heh...), a ona jest niewysoka i szczupła, obstawiam że rozmiar 36/38 nosi a ma prawie 60 lat ;)
 
Witajcie. U nas noce kiepskie od dlugiego czasu, zastanawiam sie skad takie rzucanie sie, kiepskue spanie...bo juz troche nie mam siły. Jutro zawoze mocz do badań..

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej.
No właśnie, też coś takiego obserwuję, że każdy chce mega szybko, żeby się dziecko rozwijało. I się pojawiają takie wątpliwości, czy z moim dzieckiem jest ok, jak ona nie siedzi posadzona, a tu Wasze niektóre nawet stoją :O

U mnie w weekend była mama (nie widziałyśmy się 4 miesiące), pogadałyśmy i byłyśmy w kinie - moja mama to z 20 lat nie była ;)

A dziś "pierwszy dzień" mojej pracy home office - piszę sobie dla mojej firmy. I Sara ma chyba dzień dobroci, bo spała 1,5 godz. :) (przypominam, że norma to 40 min.). I tak sobie piszę, kątem oka zerkając czy już weszła pod fotel.
 
Do góry