reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Zapomnialam napisac, ze:

Do mycia zabkow uzywam takiej szczoteczki dla dzieci i wody :)

Asia, synkowi kupilam butelke MAM Trainer - z uchwytami, taki niekapek, ale ten dziubek jest miekki jak smoczek. Jak dawalam niekapka ze plastikowym dziubkiem to synek zdolal sobie warge nim rozciac, bo zbyt energicznie do buzi pchal :szok: To moje dziecko to nie ma umiaru w tym co robi..

Lila, to napisz co tam ciekawego powiedza :) Mam nadzieje, ze cos odkrywczego poza tym co juz wszystkie wiemy.
 
reklama
Dzień dobry!

Iwona - kochana jesteś! Haha, no tak. Pogadać sobie można :-D
Mamba - cyckiem :-) Ale co Ty! Nie wierzę, że już tak zostanie ;-) Chociaż dziś też się tak udało...W dzień zasypia na spacerze albo przy cycku. I to przy cycku będzie problemem, bo jak ją odstawię to i spanie się skończy. Ale jak mi tak w nocy śpi to w dzień w zasadzie tylko na spacerze i przed południem z pół godziny w domu, zależy jak wstanie z rana, czy wcześniej czy później.
Kamejko, to jak się dowiesz to napisz, proszę :-) Moja też usypia przy cycku, zazwyczaj. Ostatnio czasami znowu sama. Ząbka myjemy przy kąpieli. Tylko szczoteczkę już zmieniliśmy, bo pojawił się ząbek :-)

Flammie, ok :-)
 
To temat na życzenie widzów. High need babies - tak się to nazywa. To dzieci zdrowe, ale o wyjątkowych potrzebach. Dzieci płaczące i chcące być noszone. Te dzieci nie lubią wózków, łóżeczek, bujaków itp. Trzeba szukać wsparcia wśród bliskich, pomocy, radzić sobie z chustą, piersią, by było blisko (łatwo powiedzieć). To mija. Pierwsze duże zmiany na lepsze są ok 6 m-ca, ale to sprawa indywidualna. Nauka samodzielnego spania w przypadku tych dzieci nie ma za bardzo sensu, bo będzie to trwało i trwało. Lepiej wtedy spać z dzieckiem lub z dostawką. Problem dotyczy dużej ilości dzieci. Chodzi o dojrzałość układu nerwowego. Wsio. Tyle powiedzieli.
 
Kiedys Wam wspominalam o High need baby. Ewa jest malym hajnidkiem, tak ja nazywamy w domu, temat w pnś bardzo uogólniony no ale pewnie maja okreslony czas.
 
Czyli nie ma rady na hajnidka, trzeba nosic i tulic..
Toteczka, a sa juz jakies zmiany na lepsze u was, skoro po 6 miesiacu cos sie powinno zmieniac?
 
Lila, moja na poczatku też spała tylko w wózku lub przy cycusiu, i samo jej się przestawiło i teraz w dzień potrafi zasnąć bez cycusia. Tylko musi zostać ululana ;) najczęściej ze smoczkiem, ale czasem wypluwa (robi takie śmieszne "bueee" jak w kreskówkach hehe) i zasypia bez.

Zapomniałam napisać że Natalka załapała Bebiko! Nie krzywi się tak jak było w przypadku Bebilonu. Tyle, że... z butelki nie chce :p jak jej daję w butelce to tylko ciamka smoczka. Nakarmiłam ją łyżeczką. Ale to masakra jest, na razie dałam jej 30 ml na spróbowanie ale nie wyobrażam sobie całej dużej porcji dać jej łyżeczką. To by trwało chyba z godzinę. Myślę więc o tym kubku z ustnikiem czy nie spróbować, ale czy to nie będzie trochę dziwne mleko z takiego kubka hehe?;)
 
Flammie ta Pani z programu miala cos dziwnego haknidka, ze po 6 mies sie odmienilo do gruby hnb naleze na fb I tam mamy pisza, ze nawet 2 latki nosza na rekach lub kupuja specjalne nosidla biodrowe, poza tym maluchy ciagle sa przyczepione do mamusinej nogi I jecza, nic im nadal nie pasuje. U nas jest troszke lepiej bo jak Ewe posadze to czasem zabawi sie pare minut.
 
Witajcie. U nas noc troche lepsza, od wczoraj wszędzie gdzie z malym jesten pilnuje zeby tv byl wylaczony bo czytalam ze to zbyt duzo bodzcow i stad moze zle sypiac i do tego zrobiłam wymaz z kupki zeby zobaczyc czy jest ok bo maly bierze wszystko do buzi. Dzis beds wyniki ale nie wiem czy zdążę odebrać

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Kamejko, super z tym mlekiem! A co to, że z kubka, byleby załapała, żeby nie męczyć się z łyżeczką. Moja smoczka nie doi...
 
Do góry