reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Hejka:-)
Wczoraj był armagedon ok 15min, a dzisiaj co? Odlozylam Zosie po jedzeniu i kąpieli, 5minut pomarudzila, i spi:-) może będzie z tego efekt, ale nie zapeszam narazie :-)

Moim zdaniem te jej wieczorne placze są ewidentnie po to żeby zasypiac przy piersi w naszym łóżku, a ja już chcę pomału kończyć kp a i spanie z nią to nie spanie tylko czuwanie więc musi spać w łóżeczku. :-)

Była dziś ze mną w pracy i Super już się przyzwyczaja do tej pani co z nią siedzi, a i ta pani,, ogarnęła,, Zosie :-)

Z nowości to Zosia zaczyna przybierać pozycje na czworakach więc już pewnie niedługo ruszy. Butelki za nic nie chce, muszę mm zagęszczac kleikiem i dawać łyżeczka i wtedy otwiera szeroko buzie:-)

Jakie kubki polecacie do picia? Bo chciałabym dawać coś a butelki nie złapie za nic:-)

Co do rodzeństwa to napewno będzie ale za ile to chyba czas pokaże, myślalam że może za dwa lata się postarać żeby dzidziuś był jak Zosia pójdzie do przedszkola a i moja mama za dwa lata na emeryturę pójdzie to będzie mogła pomóc więcej. To jest jedna opcja, a druga że dopiero za 4lata bo za 5moj mąż na emeryturę pojdzie(uprzedzam pytanie, nie jest stary tylko w służbach uprzywilejowanych :-) to by siedział w domu, a ja nie miałabym problemu z praca:-)

Iwona35 pozdrawiam! Uściski dla Nikosia!
 
reklama
Hejka!

Moja tą noc przespała bez pobudek. Od 20-9. Zdarza jej się to już od czasu do czasu. Fajnie, jakby tak już zostało. Wtedy o 7 mogę góry przenosić, taka jestem wyspana. Za to cycki pękają w szwach.

Kamejko - ja zábki myję juź tą drugá szczoteczką z trzech, jakie są w opakowaniu canpol babies. A o sobie, może rzeczywiście nie pisałam, ale wypytywałam Ciebie o żłobek, pamiętasz? Wiesz już ile przypada dzieci na jedną panią?
Iwonko, cieszę się, że Cię widzę! Brawo dla Nikodema!! Z tm spaniem to lipa, oby się unormowało i żebyś chociaż czasami mogła się wyspać...
 
Kiedyś czytałam artykuły o usypianiu i było napisane, że takie zostawianie dziecka z płaczem i zaglądanie do niego nie jest dobre. Bo dziecko płacząc chce wywołać u Ciebie reakcje, jak płacze a nikt do niego nie przychodzi to ono w końcu przestaje płakać bo wie, że nic tym nie zyska i nikt mu nie pomoże. Czuje się osamotnione.
Moim zdaniem to taka nauka zasypiania nie jest zła. Bo zwróćcie uwagę, że do dziecka się przychodzi po krótkiej chwili, więc ono się uczy, że mama i tata przyjdą jak płacze, ale że nie może wymuszać płaczem konkretnego zachowania rodziców.
Julka polecała kiedyś książkę o tej metodzie, przeczytałam ją i sens jest taki, żeby nauczyć dziecko, że samodzielne zasypianie nie jest takie straszne. Autorzy polecają, żeby przychodzić do płaczącego dziecka tak długo, aż nie zaśnie. Absolutnie nie zostawiać go. A wypłakiwanie moim zdaniem to jest właśnie pozostawienie dziecka, żeby zasnęło ze zmęczenia z płaczu, a tu nie ma mowy o tym.

Hejka:-)
Wczoraj był armagedon ok 15min, a dzisiaj co? Odlozylam Zosie po jedzeniu i kąpieli, 5minut pomarudzila, i spi:-) może będzie z tego efekt, ale nie zapeszam narazie :-)

Moim zdaniem te jej wieczorne placze są ewidentnie po to żeby zasypiac przy piersi w naszym łóżku, a ja już chcę pomału kończyć kp a i spanie z nią to nie spanie tylko czuwanie więc musi spać w łóżeczku. :-)

Była dziś ze mną w pracy i Super już się przyzwyczaja do tej pani co z nią siedzi, a i ta pani,, ogarnęła,, Zosie :-)

Z nowości to Zosia zaczyna przybierać pozycje na czworakach więc już pewnie niedługo ruszy. Butelki za nic nie chce, muszę mm zagęszczac kleikiem i dawać łyżeczka i wtedy otwiera szeroko buzie:-)

Jakie kubki polecacie do picia? Bo chciałabym dawać coś a butelki nie złapie za nic:-)

Co do rodzeństwa to napewno będzie ale za ile to chyba czas pokaże, myślalam że może za dwa lata się postarać żeby dzidziuś był jak Zosia pójdzie do przedszkola a i moja mama za dwa lata na emeryturę pójdzie to będzie mogła pomóc więcej. To jest jedna opcja, a druga że dopiero za 4lata bo za 5moj mąż na emeryturę pojdzie(uprzedzam pytanie, nie jest stary tylko w służbach uprzywilejowanych :-) to by siedział w domu, a ja nie miałabym problemu z praca:-)

Iwona35 pozdrawiam! Uściski dla Nikosia!
Rany, emerytura za 5 lat?! ;)
 
Hej ho jestem i ja.
Asia z tym plakaniem/wymuszaniem to u nas identycznie. Wczoraj nakarmilam, położyłam się z Filipkiem do łóżka chwilą i śpi. O 22 obudzil się to próbuję przytulić w łóżeczku, przekręcić na boczek ale się wyginał więc wzięłam go z ów do łóżka nakarmilam i jak przysnąl to chciałam przełożyć to jak się rozdarł to podejrzewam że sąsiedzi słyszeli i nic nie pomoglo. Dopiero jak dostał cyca to się uspokoił. A ja bezradna i ulegać. Normalnie cycoholik mi się trafił.
Dziś znowu sam usnąl wystarczyło że się przytuliłam ale co przyniesie noc?
Lila czym ty karmisz ze mała tak śpi?

Skok nam niby minął ale teraz drzemki w dzień to koszmar. Płacze tak jak bym krzywdę mu robiła.
Jak wy usypiacie dzieci w dzień?

My mamy taką szczoteczkę jak Lila. Tylko codzień się zastanawiam kiedy myc skoro jest kąpiel a później cyc. Hmm?

A drugie dziecko byśmy chcieli ale czy nam się uda nie wiem. Mąż planuje że pod koniec roku zaczniemy starania, tylko ja się boję o pracę bo teraz musiałam zacząć przychodzić na jeden dzień żeby mieć gdzie wrócić po macierzyńskim.
 
Needi, Natalce samo przeszło, nauczyła się spać w dzień. Ma teraz drzemki 2-3 razy dziennie. Wstaje wypoczęta i jest radosnym dzieckiem. Ale u nas to trwało długo żeby do tego dojść, w zasadzie może z miesiąc temu zaczęła sypiać w dzień. A wcześniej miałam w domu małą niewyspaną marudkę. Dlatego baaardzo doceniam obecny stan.
Miało być Lizzy oczywiście :) Podświadomie wywołałam Needi, myślałam ostatnio co u niej, ale chyba już nas nie czyta :( Bardzo długo się nie odzywała.

Jakie kubki polecacie do picia? Bo chciałabym dawać coś a butelki nie złapie za nic:-)

Asia ja mam kubki niekapki które mąż kupił i ciągle zapominam o nich hehe, bo ostatnio tak na szybko założyłam po prostu taką nakrętkę z ustnikiem która jest dodawana do pojemniczków do przechowywania pokarmów, o takie coś:
14703041217135038-jpg-gallery.big-iext41572851.jpg

I radzi sobie z tym, ale śliniak obowiązkowy.
Muszę spróbować z niekapkami i wtedy dam znać jak się sprawdzają.


A o sobie, może rzeczywiście nie pisałam, ale wypytywałam Ciebie o żłobek, pamiętasz? Wiesz już ile przypada dzieci na jedną panią?

Faktycznie, pytałaś :) Nie dowiedziałam się nic bo w sumie to nie gadałam już z nikim ze żłobka po tym jak ją zapisałam. Ale w sumie mogę tam zadzwonić i spytać, też mnie to interesuje. Ja nie wiem jak one dają radę z gromadką jak ja z jednym mam tyle roboty ;)

My mamy taką szczoteczkę jak Lila. Tylko codzień się zastanawiam kiedy myc skoro jest kąpiel a później cyc. Hmm?

Rozumiem że zasypia Ci przy cycku? Ja mam ten sam dylemat. Zawsze myję przed karmieniem, a jeśli nie zaśnie przy cycku to potem drugi raz. Ogólnie to ponoć problem jest jak dziecko, które ma już ząbki zasypia przy piersi, bo wtedy jest dużo większe ryzyko pojawienia się próchnicy niestety :(
 
reklama
Dziś w pytaniu na śniadanie w dwójce mają mówić o dzieciach, które nie chcą spać. Ciekawe co powiedzą....
 
Do góry