reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

reklama
Nie mówi - to najtrudniejsze. Ale korzystamy z alternatywnych metod komunikacji. Najważniejsze, że ma chęć kontaktu z drugim człowiekiem-niekoniecznie z dziećmi.Chodzi do przedszkola terapeutycznego. Nie jest tak źle jak myślałam że będzie na początku. Przez te 3 lata terapii spotkałam wielu autystów i każdy jest inny. Mam wrażenie, że u dziewczynek objawy są mniej dotkliwe.
 
Zapominam tutaj zajrzeć. A kiedy wchodze i widzę ile mam do czytania to biorę siwe ostatnie strony bo na resztę nie mam sil :) Chce być na bierzaco Ale nie daje rady. U mnie już 11 tydzien. 16.12 badania prenatalne. Póki co te podstawowe. Jeśli coś lekarza zaniepokoi to pójdę dalej. A jeśli, to nie wiem które wybiorę i szczerze nie wiem jak bym się zachowała dowiadujac się ze moje dziecko ma np.zespół Downa. Kochane są te dzieci tak samo. Mam z nimi kontakt ponieważ moja córka chodzi na zajęcia z dziećmi z różnymi zaburzeniami w tym z.Downa autysci czy dzieci z afazja. Moja jest w trakcie diagnozy z.asperegera właśnie jutro jedziemy na kolejne spotkanie ze specjalistami. Generalnie córka chodzi już od roku na zajęcia poprawiające i pomagające w jej dysfunkcjach głównie społecznych Ale ta diagnoza jest nam potrzebna dla świętego spokoju. Jest czy nie ma. Póki co z.aspergera u mojej corki jest bardzo trudno określić. Nikt nie jest pewien. I piszą c to wszystko chce tylko powiedzieć że nie wiem jak bym się zachowala na wiadomość ze mogę urodzić dziecko z jakim kolwiek zespolem. Nie wiem czy bym to uniosla.

Brzuch mam widoczny juz od kilku tygodni. Koleżanki mi mówią że w drugiej jakoś tak szybko nam widać. W pierwszej nie miałam brzucha do połowy 6 miesiąca a potem jak wystrzelił to ino roz :)
 
Pobyt w szpitalu mieliśmy podobny;/Franio ma 4,5 i 15kg:)
Jeżeli chodzi o rozwój,to zaczął chodzić w wieku 1,5roku,a intelekutalnie wszytsko okej.
Trzymam za was kciuki,miejmy nadzieje,że wszytsko jakos powoli sie ułoży:)
 
MamaW ważne że chce córcia kontaktu -najgorsze te przypadki gdzie dziecko tego unika....Wogóle autyzm to raczej choroba chłopców ,mało dziewczynek na nią choruje z tego co wiem.
BasBeKo no to odwiedzaj nas częściej ,bedzie zero nadrabiania .
 
Teraz trzymamy kciuki żeby tym razem poszło lepiej. W przypadku gdyby wykryto jakąś chorobę genetyczną musielibyśmy się zastanowić. Myślę jednak, że było by to dla nas za dużo.
Chcemy wreszcie cieszyć się takim normalnym rodzicielstwem.
 
kurcze dziewczyny:(właśnie mnie przeraża myśl tych wszystkich chorób;/te chore dzieci...masakra

moja bratanica ma zespoł downa,jest naprawde kochanym 3 latkiem,ale ogrom pracy jaki rodzice wkładają w jej rozwój to poprostu ja nie jestem w stanie ogarnąć;/
 
Ehh za szybko wysłałam. Teraz zostali drugi raz rodzicami i cały czas boją się czy nie będzie powtórki. Ich drugie dziecko ma dopiero 8 miesięcy Ale dopóki ktoś nie powie że wszystko jest ok, będą żyć w niepokoju. Mam podobne lęki. Mimo że moja nie ma jakiś naprawdę poważnych problemów tzn cała reszta jest do wyuczenia to i tak martwi mnie to ze to po prostu ma. W zeszłym tyg miała robione tzw testy na inteligencję dla dzieci. Nawet nie wiedziałam że coś takiego jest. Teraz ma 4 lata. Można je też wykonać kiedy dziecko idzie do 1.klasy a psycholog stwierdzi ze dziecko nie jest jeszcze gotowe. Nie dostałam jeszcze opini na piśmie Ale w inteligencji wrodzonej ma ponad bdb a w nabytej ma zbliżona do wysokiej. To oczywiście testy odpowiednie dla dzieci i nie ma tam pytań ile jest planet w ukl słonecznym natomiast sam fakt jej umiejętności mnie zachwyca...
 
reklama
Do góry