reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

U nas pobudki co 2h i za każdym razem cycuś, chciałabym tak smoczkiem uśpić :( wiem że on tylko pociomka troszkę, ale martwię się że przez te nocne jedzenie je jednak troszkę za dużo. Wy piszecie że wasze dzieci jedzą 6-8 razy na dobę, mój je 6-7 razy przez dzień i 3-4 razy w nocy. Jak już pisałam waży już 8200, waga urodzeniowa 3450g. Nie jest grubaskiem, ale jest duży jak na 4 miesiące. Ze smoczkiem się nie da bo się nim dławi, próbowałam lulać w nocy, ale się wybudza i mam 2h z głowy. Już się boję odstawiania od piersi.
A to moja 8 kilogramowa kruszynka :) Zobacz załącznik 785527
Groszkowa to mój je identycznie a jest na mm, waży 8300 i urodził się z wagą mniejsza niz 4 kg. Czym się przejmujesz? Zobaczysz jak waga się reguluje kiedy zaczynają chodzić ( i im i nam ;) ). Z tego co widze to Twój chyba tez długi jest bo fałdek nie widać. Spokojnie to jeszcze nei czas na diety:)
 
reklama
Agagunia zdrówka dla mamy. Dla chorych bąbelków też.

Ja już nawet nie nadrabiam czytania z poprzednich dni bo co próbuję to coś mnie odciąga. Więc jesli któraś z Was zadała jakieś pytanie i czeka to jeśli o mnie chodzi, przepraszam :* to nie z ignorancji.
 
Kurcze dziewczyny nie wiem co pisać. Cały czas was czytam. Współczuję nie przesłanych nocy, bolacych brzuszków itp.

Moja córka spi cale noce. Czasem tylko raz wstaje do jedzenia i spi dalej do ok 10 rano..mnie już głową boli od spania. Nie mamy żadnych problemów brzuszkowych ani innych. Szczepionki znosi rewelacyjnie.
Ogólnie dziecko kochane.

Chciałabym ja częściej zostawiać z dziadkami albo z narzeczonym żeby gdzieś wyjść. Ostatnio byliśmy w kinie, że 3 h nas nie było to trochę plakala, ami nigdy nie płacze. Wróciliśmy i już się uspokoiła :)

Tak jak pisałam czytam was na bieżąco, nie zawsze mam czas odpisać i nie zawsze wiem co odpisać Natomiast mam nadzieję że wasze dzieci już niedługo będą przesypiać całe noce. My zaraz będziemy rozszerzać dietę Musimy tylko kupić miękką lyzeczkę. Mam nadzieję że i wtedy z brzuszkiem nic się nie będzie działo oprócz bardziej śmierdzących kup hehehe.

Całuję [emoji8]

Napisane na D5803 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Łojeja, ale ja miałam wieczór wczoraj - mały ostatecznie po kilku godzinach zasnął o 1:30. Dołączam do grona kompletnie nie wyspanych.

Pogode mam koszmarną - ten śnieg co spadł troche się roztopił, do tego pada śnieg z deszczem. Jest zimno, mokro i ślisko. Teraz tylko czekać jak to wszystko nieco zamarznie i będzie gładki lód wszędzie na ulicach, chodnikach.. :baffled:

Byłam dzis na kontroli. Moja Pchełka za tydzien konczy 5 miesięcy i obecnie przekroczył 6kg :) Waży 6150g i ma już 63,5.
Dostaliśmy poprzednio taki formularz dotyczący rozwoju 4-miesięczniaka, wypełniliśmy a lekarka dziś podliczyła punkty i wyszło jak tak przypuszczałam. Średniak jeśli chodzi o komunikacje i rozwój socialny ale zgarnął maksymalną ilość punktów jeśli chodzi o motorykę i umiejętność rozwiązywania problemów. W gabinecie robił wybigasy na macie, mostki, przekręcał się na boki, brzuszek.. popisywał się :) Po wizycie odpłynął w wózku ze zmęczenia.

My nie wiedzieliśmy, że trzeba, ale nam pokazała, że małego powinniśmy "stawiać", żeby stopki stawiał na podłodze. Nie robiliśmy tego i nie radził sobie, więc na wszelki wypadek ma nas z fizjoterapeutą skontaktować. Czy którejś z was też lekarz tak stopki sprawdzał??
Poza tym kaszkę możemy zacząć podawać dwa razy dziennie na śniadanie i kolacje i jak dotychczas warzywko na obiad.
Główka jak była płaska tak płaska jest, ale jeszcze nie musimy się martwić.
A szczepienia nie było, bo coś mi się pomyliło. Będzie dopiero jak 6 miesięcy skończy.

Flammie, a jak warzywa robiłaś? Gotowałaś w wodzie czy na parze? I potem blenderem? Mam warzywa od mamy i chcę też z nich coś zrobić, a 2 foremki do lodu czekają ;)

Dokładnie tak robiłam - na parze i potem blenderem. Jak były jakieś bardzo gęste warzywa to je troszkę wodą rozcieńczyłam, ale tyle tylko by się dalo do foremki zapakować. I dobrze mieć taką płaską łopatkę do tego pakowania w foremki. U nas potrzeba 2-3 kostki na jeden posiłek.
Jak podrośnie będę musiała większe foremki znaleźć :p

Groszkowa, ładna waga :) Nic tylko się cieszyć, że tak rośnie.
 
Ostatnia edycja:
My nie wiedzieliśmy, że trzeba, ale nam pokazała, że małego powinniśmy "stawiać", żeby stopki stawiał na podłodze. Nie robiliśmy tego i nie radził sobie, więc na wszelki wypadek ma nas z fizjoterapeutą skontaktować. Czy którejś z was też lekarz tak stopki sprawdzał??

Dokładnie tak robiłam - na parze i potem blenderem. Jak były jakieś bardzo gęste warzywa to je troszkę wodą rozcieńczyłam, ale tyle tylko by się dalo do foremki zapakować. I dobrze mieć taką płaską łopatkę do tego pakowania w foremki. U nas potrzeba 2-3 kostki na jeden posiłek.
Jak podrośnie będę musiała większe foremki znaleźć :p
Pierwsze słyszę o takim "stawianiu" ;) Ale może się tak powinno robić.
Są takie formy na duże kostki lodu, można też w pojemniczkach takich mniejszych - o tym własnie myślałam. Zrobię do tych dwóch foremek, a resztę w kawałkach zamrożę :D
 
Cos chyba nie skumałam dzisiaj z tym "stawianiem", ale cos podejrzewam, że to tylko w ramach testu tak sie robi, żeby sprawdzić... Mam nadzieje, że mąż pamięta o co chodziło z tym, bo ja pół przytomna dziś jestem.
 
Witajcie. My po szczepieniu. Zeby nam ida i z gory i z dolu stad pewnie tak nie spi i nie chce jeść. Musimy przetrwac. Poza tym wszystko ok, ma juz 70 cm i wazy 6800. Rozwija sie w porzadku co mnie cieszy

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Julka to Twoj drobniutki jest. Moj ma 70cm i wazy 8430 :)

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry