reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

reklama
Fazerkam, a w tej kroplówce to oxy?? Fajnie, że piszesz z nami :)
Mendoza, tak, ja chyba mam nerwicę. Nie jest stwierdzona, ale uczucie guli w gardle przed ciążą miałam często. Przechlapane :/
Kamejka, jak się załatwia to zwolnienie lekarskie dla męża po cc?? Od jakiego lekarza? Najlepsze te siateczkowe, zwłaszcza w taki upał, a one mają delikatną gumeczkę i nie będą uciskały rany.
Witaj Domisia!!!
Nieufna, bo się rozkręca. Mnie przy badaniu z Nikośkiem też krew się pojawiła i śluz i już się poród rozkręcał więc mnie już nie wypuścili, bo musieli mi robić szybko cc.
 
Kamejka, jak się załatwia to zwolnienie lekarskie dla męża po cc??
Z tego co nam położna mówiła przysługuje l4 dla męża i po cc (2tygodnie) i po sn (tydzień). Mam zapisane, że wystawia szpital lub lekarz prowadzący. Ale jak dobrze pamiętam, to mówiła, że trzeba się o to upomnieć, a liczy się to od dnia wypisu ze szpitala, taka jakby opieka.
 
Lila, właśnie nie wiem jak to zwolnienie się załatwia, zamierzam się dowiedzieć w szpitalu jak będę. Bo to pewnie oni jakiś papier muszę wystawić że miałam cesarkę, to zakładam, że powiedzą mi co dalej.

Dziewczyny które mają pieski - zwłaszcza takie domowe, małe psiaczki. Jakie planujecie dozwalać kontakty między pieskiem a noworodkiem? Ja nie wiem jak to powinno wyglądać. Czy normalnie dopuszczać psiaka do dziecka (żeby mógł np. powąchać) czy może lepiej postawić wyraźną granicę że do dziecka mu podchodzić nie wolno.
Moja psina jest spokojna, wolałabym tę pierwszą opcję. A wy co planujecie? Lub jak było u tych, które już mają dzieci i miały psa gdy się urodziły?
 
Ja planuje poduszczac do dziecka, oczywiscie w ramach rozsadku, nie można mu zakazywac bo wtedy piesek poczuje sie odtracony. Obiecalismy z mezem ze na początku jak on bedzie trzymał malego to ja bede glaskac psiaka zeby wiedzial ze nic sie nie zmieni i tak na zmianę, nie spi z nami na lozku ale pozwole nu wejsc zeby powachal małego i na spacery tez go bede brać. Moj piesek jest nauczony byc z dziecmi bo moj siostrzeniec go regularne "molestuje" tzn. Przytula i caluje i nigdy mu sie nie zdarzylo zeby zrobil cos zlego. Mysle ze jakoś to pojdzie a najgorsze to by bylo jakbysmy go odtracili.
 
Podobno jest tak, ze psa nie powinno byc w domu w momencie przyjścia noworodka ze szpitala. Tak jakby pies nie ma witać dziecka. Tylko jest na spacerku, przychodzi po chwili, już do dziecka. A tak, to jeśli łagodny to mówili, żeby tam nie ograniczać i wiadomo, że każdy swojego psa zna i wie co może a czego nie :)
 
Kamejka, myślę, że zabranianie kontaktu, odtrącanie może potem wpłynąć na relację psa do dziecka. Poczuje się gorszy, zazdrosny i może się potem różnie zachować wobec malucha...
 
Fazerkam, a w tej kroplówce to oxy?? Fajnie, że piszesz z nami :)
Mendoza, tak, ja chyba mam nerwicę. Nie jest stwierdzona, ale uczucie guli w gardle przed ciążą miałam często. Przechlapane :/
Kamejka, jak się załatwia to zwolnienie lekarskie dla męża po cc?? Od jakiego lekarza? Najlepsze te siateczkowe, zwłaszcza w taki upał, a one mają delikatną gumeczkę i nie będą uciskały rany.
Witaj Domisia!!!
Nieufna, bo się rozkręca. Mnie przy badaniu z Nikośkiem też krew się pojawiła i śluz i już się poród rozkręcał więc mnie już nie wypuścili, bo musieli mi robić szybko cc.
Ale czemu cc???
TO MNIE PODŁAMAŁAS
 
reklama
Dziewczyny przepraszam, że tylko o sobie!

Byłam na wizycie rozwarcie 1,5cm i zrobila mi masaż szyjki! Nie będę nikogo straszyć, ale było okropnie powiem to tak. Dobrze, że byłam z mężem, bo nie dojechałabym do domu :( zaczęły się skurcze częste. Jestem już w domu i wyję z bólu dosłownie. Nie mam jeszcze regularnych. Nie wyobrażam sobie porodu....

Padam na cyce, ale pozytyw jest, że z małą wszystko ok i waży 2880g :)
 
Do góry