reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipiec 2016

Nie zmrużyłam dziś oka. Mały calutką noc mnie kopał i to boleśnie. Czy to normalne żeby nie spał tyle godzin? Miałyście tak? Nawet teraz nie spi i po mnie zasuwa, Nie spałam nawet pół godziny.
Oj mój nie raz wali pół dnia i pół nocy i się zastanawiałam czy to dziecko kiedykolwiek śpi? Pytałam lekarza, mówił, że ruchami się nie martwić, ale należy rozróżniać je od skurczy, i gdyby to były skurcze to szpital od razu...
Iwona77W obie mamy bliźniaków dawno nie pisaly.. pewnie się na fb przeniosly :(
Oj odkąd tu przyszłam to wiele mamuś gdzieś się ulotniło na dobre, szkoda :( Ale fajnie, że wpadaja nowe mamuśki :)
Bo był już głowką w doł na ostaniej wizycie, a w nocy "kopał " głownie na dole, praktycznie w spojeniu łonowym, to chyba nie ma takiej siły w główce?
Mój kopie koło żeber z prawej strony - tam ma nóżki, ale tak na dole też mocno czuję, myślę, że to rączki, bo na badaniu zwykle gdzieś koło główki trzymał... A wczoraj miałam badanie, więc na pewno się nie przekręcił ;)
Co dzisiaj serwujecie na obiadek? ja robię zupę meksykańską bo robi się ją bardzo szybko i łatwo :D
Hm... ja dzisiaj mam ochotę na schabowego z ziemniaczkami i surówką z kapusty pekińskiej, pomidora i kukurydzy, mniam! :)
Jedna z mam bliźniaków melduje, że żyje i podczytuje ;)
Super, odzywaj się częściej, choćby na dwa zdania ;)

My wczoraj stwierdziliśmy, że najlepszy termin na poród będzie dokładnie za 2 miesiące, żeby mąż był ze mną jak najdłużej... Bo w pracy ma tak, że od 10tego do końca lipca może mieć wolne. W sierpniu nici... Więc od 10tego będziemy robić wszystko by wylazł ;)

A w przychodni wczoraj spotkałam koleżankę, też w ciąży, 10tydzień, kompletnie przerażona co to będzie (wpadka;) ) i mnie wypytuje jak to było w 10tygodniu u mnie, a ja już jak stara ciężarówa nie pamiętałam co i jakie badania, jaka waga itd :p niemniej podobno dobrze wyglądam, albo chciała być miła ;)

Spokojnego dziewczynki!
 
reklama
Oj mój nie raz wali pół dnia i pół nocy i się zastanawiałam czy to dziecko kiedykolwiek śpi? Pytałam lekarza, mówił, że ruchami się nie martwić, ale należy rozróżniać je od skurczy, i gdyby to były skurcze to szpital od razu...

Oj odkąd tu przyszłam to wiele mamuś gdzieś się ulotniło na dobre, szkoda :( Ale fajnie, że wpadaja nowe mamuśki :)

Mój kopie koło żeber z prawej strony - tam ma nóżki, ale tak na dole też mocno czuję, myślę, że to rączki, bo na badaniu zwykle gdzieś koło główki trzymał... A wczoraj miałam badanie, więc na pewno się nie przekręcił ;)

Hm... ja dzisiaj mam ochotę na schabowego z ziemniaczkami i surówką z kapusty pekińskiej, pomidora i kukurydzy, mniam! :)

Super, odzywaj się częściej, choćby na dwa zdania ;)

My wczoraj stwierdziliśmy, że najlepszy termin na poród będzie dokładnie za 2 miesiące, żeby mąż był ze mną jak najdłużej... Bo w pracy ma tak, że od 10tego do końca lipca może mieć wolne. W sierpniu nici... Więc od 10tego będziemy robić wszystko by wylazł ;)

A w przychodni wczoraj spotkałam koleżankę, też w ciąży, 10tydzień, kompletnie przerażona co to będzie (wpadka;) ) i mnie wypytuje jak to było w 10tygodniu u mnie, a ja już jak stara ciężarówa nie pamiętałam co i jakie badania, jaka waga itd :p niemniej podobno dobrze wyglądam, albo chciała być miła ;)

Spokojnego dziewczynki!

Lizzy jeśli pisałaś to przepraszam ze pytam ale nie jestem chyba w stanie tego odnaleźć. Na kiedy masz termin? Bo ja tez z Malzem wczoraj ustaliłam ze będziemy próbować przekonać małego zeby wyłaził wlasnie od 10 lipca :p


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Needi właśnie dlatego napisałam ze w zależności kto mierzy bo szew miałam przy 14mm, potem w szpitalu przy sterydach lekarka zmierzyła 18mm, z czym mój gin się nie zgadza bo był przy tym usg i wczoraj z lekka drwina na tamtem pomiar wpisal 12mm.
Czy leżę? To dłuższa historia, bardzo się staram i walczę o każdy dzień. Tylko nikt tego nie widzi, za to widzi się błędy. W skrócie- mam przedszkolaka wiec trudno ogarnąć temat a na dodatek nie tolerancyjna tesciowa, z którą mieszkam wiec dla zasady coś robić musze :)

Nafoczka zdrowia i siły... Obyśmy wszystkie wytrzymały do terminu!☺

Witam :)
Sorki dziewczyny ze mnie ostatnio nie ma ale mam tak zalatane dni ze poprostu marze o lozku pasc i isc spac a jestem tak zmeczona ze wszystko mnie boli i mam problemy by normalnie usnac :(
Wczoraj wizyta w lodzi z synem na ostatnim mam nadzieje szczepieniu bo lekarka powiedziala ze mozemy wrocic na rejon a byla tak dluga kolejka ze czekalismy na szczepienie poltorej godziny jak nie lepiej a po musielismy jeszcze 30 minut czekac czy malemu nic sie nie dzieje maja calkiem inne podejscie w tej przychodni no i jak wyjechalismy o 9-40 tak ze szpitala wyszlam o12:55 potem ikea drobne zakupy potem zakup lozeczka wrocilismy do domu kolo 16 ja oczywiscie kierowca :p potem pomoglam mezowi lozeczko skrecic szafke wynosilismy z pokoju musialam w domu posprzatac jakies zakupy zrobic a czulam sie jak rozjechana mysz;/ za to w poniedzialek bylo mi tak niedobrze i zle sie zulam ze nie wiedzialam co mi jest nie mialam sily z lozka wstac ;/ od tak na szybko o mnie poznie jwas podczytam :p

Sylwia podziwiam że masz tyle siły...ja to jak sprzatne tak z grubsza to już nie mam siły na nic więcej ehhh

cześć dziewczyny. ja miewam różne noce, raz śpię jak niemowlę a czasem kręcę się pół nocy. ciężko mi się przestawić z boku na bok i dziś leżałam głównie na prawym. jak się obudziłam to byłam cała obolała, bp cały ciężar miałam na prawej stronie. niestety teraz noce nię będą łatwe :( zdenerwowałam się bo zamówiłam w piątek rano pizame letnia dla ciężarnych a dziś środa i pan łaskawie przysłał maila ze dopiero dziś wysłał! jest mi teraz gorąco i nie mam za bardzo w czyn spać. przerzuce się chyba na koszulki meza. ostatnio zus mi wysłał 80% zamiast 100% i juz czekam drugi tydzień na wyrównanie i dopiero w piątek wyślą...normalnie oni to mają swoje prawa i wszystko gdzieś :)

Julka rozumiem Cię bo ja też miewam bardzo różne noce, raz spie super a innym razem mecze się cała noc i wszystko mnie denerwuje nawet że M za głośno oddycha...i te sny! A co do wizyt w toalecie to wstaje teraz jeszcze częściej, z 5-6 razy w nocy :oo:Ja ostatnio nie mogę dłużej pospać bo sąsiedzi remont mają i od 7 się tłuką i wierca! Ale rozumiem to bo też tak przeszkadzalismy przy naszym remoncie☺

hej dziewczyny mam pytanie jak czujecie ruchy ? słabiej ? mniej a może ze tylko dzidzia się przesuwa ?

Napisane na GT-I9505 w aplikacji Forum BabyBoom

Tak jak dziewczyny piszą ja też czuje raczej takie przepychanie, wypychanie i jak się Mały tak pcha to widać jak brzuch sie cały rusza i faluje☺ale nie jakoś często więc czasmai jak jest spokój to się znów martwie czy wszystko w porządku! Ehhh tak źle i tak nie dobrze☺
 
Piszecie o tej torbie i zaczynam się stresowac bo całkiem nic nie mam żeby w razie w spakować. Nic normalnie nic. Muszę to szybko ogarnąć żeby do końca przyszłego tyg już mieć wszystko spakowane i nie stresowac sie☺w końcu to będzie już 34 tydzień i różnie bywa...
Ja dziś na obiadek mam botwinke i naleśniki które właśnie smaze☺☺
 
Dziewczyny pomocy, czy wam też tak puchną nogi?
Ja mam kostki prawie jak łydki i takie poduchy na wierzchu stopy i palcach, musiałam sobie kupić klapki na rzepie bo nic założyć niemogę, ciśnienie obniżam tabletkami ale mimo wszystko boję się czy to nie zatrucie ciążowe, wizytę mam dopiero w przyszły poniedziałek:no2:
Po nocy obrzęk jest jakby mniejszy ale nie schodzi całkowicie.
 
Piszecie o tej torbie i zaczynam się stresowac bo całkiem nic nie mam żeby w razie w spakować.
My w przyszłym tygodniu mamy temat w szkole rodzenia "wyprawka do szpitala". Po tym mam zamiar zrobić zakupy i spakować. Jednak lepiej być przygotowanym, torba w kącie może stać, a w razie "wu" być gotowym.

Ja mam na 25.07
No to od 10go namawiamy maluchy na wyjście ;) a wtedy już pewnie dziewczyny będą fotki swoich kruszyn wstawiać to tym bardziej będziemy chciały swoje już przytulić :)
Dziewczyny pomocy, czy wam też tak puchną nogi?
Tak. Mi też puchną. Najbardziej łydki i stopy. Nawet jak mało chodzę, tj. tylko po domku. Mam roller którym sobie rozmasowuję, dodatkowo mąż mi masuje łydki i stopy. Masaż mi pomaga, krew zaczyna lepiej krążyć itd. Co prawda mieszczę się w buty, tj. baleriny sprzed ciąży, ale są ciaśniejsze sporo...
 
Tak myślę, że chyba też będę pakować torbę do szpitala przynajmniej z rzeczami dla siebie, tak na wszelki wypadek - mam przykaz nie czekać tylko jechać do szpitala w przypadku skórczy.

alinka, najlepiej porozmawiaj z lekarzem.. Mi puchną, ale trochę i zwykle po dniu na nogach. Jak wypocznę opuchlizna znika.
 
reklama
U mnie tez bardziej przemieszczanie sie niz kopanie jak wczesniej.. zlosnik jeden jak tylko gdzies wyjde z domu to mi na pecherz napiera i co 5min siusiu mi sie chce :)

Dzis na obiad u mnie krupnik, brizol/stek z ziemniakami a później zapiekanki na bagietce :) mniaaam :)



Napisane na GT-I8260 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry