reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

haa, teraz mi sie przypomniala jedna rzecz. W hiszpanii od 1 stycznia wycofuja tzw becikowe ktore wynosilo 2.5 tys E. Osoby ktore mialy ternim zalozmy na 30 grudnia badz tez wczesniej zaczely przebierac nogami i pytac lekarzy o sztuczne wywolanie porodu przed rokiem 2011, aby dostac te nieszczesne 2,5 tys. Szczerze powiedziawszy taka kwota po urodzeniu dziecka bym nie pogardzila, jednak przyspieszac porod na wlasne zyczenie za pieniedze? myslicie ze to jest madre? niektore dzieciaczki rodza sie np o tydzien pozniej niz wskazywalaby na to data porodu, najwidoczniej maja jakies powody do tego, ale wywolywac porod tak, zeby dostac becikowe to troszke szalenstwo : / pokazywali w wiadomosciach ile jest dziennie wyszukiwanych stron na internecie jak wywolac wczesniejszy porod.. sory, ale za zadna kase bym tego nie zrobila!
 
reklama
Cześć wszystkim,
Musze wam napisac, ze wczoraj juz nie wytrzymalam tej goraczki (ponad 39) i poszlam na prywatna wizyte do lekarza internisty. Mam obustronne zapalenie oskrzeli... bajka po prostu. Kaszle jakbym miała płuca wupluć. Dostałam antybiotyk, bo juz nic nie pomagało. Biore duomox, podobno bezpieczny. Poprosiłam też lekarza, żeby zrobił mi USG. Nie mial co prawda takiego dobrego sprzetu jak w klinice ale maz mi mowil ze bylo widac że maluch jest. Problem w tym, że sie nie ruszał, nic a nic. Myslalam ze tam umre, bo lekarz nie mogl znalezc serducha. W koncu przycisnal tą glowice usg do brzucha i maluszek podobno caly podskoczyl. Zauwazyli serce bijace jak szalone. Straszliwie sie balam.
verte ja ide na prenatalne 11 stycznia, podobno ma byc refundowane przez NFZ, ze wzgledu na wspomaganą ciążę. Z tego co wiem ma byc to badania wod plodowych bardzo dokladnym usg, nie kazali mi robic badan krwi, hmm moze okaże się na miejscu, ze to też jest potrzebne.
zuzu a na czym polagało twoje badanie, refundowane było? Ja już na dzidziola wydalam ze 35 tysiecy i dlatego tak pytam o te koszty. Ale nieważe wydalabym wszystko, wziela ze 100 kredytów byleby miec maluszka.

Co do wywolywania porodu specjalnie dla kasy to dla mnei jest to chore, nienormalne. Te matki mysla tylko o sobie chyba. SZOK
 
kurcze bombel trzymam kciuki zeby z maluszkiem z Toba bylo wszystko ok. Zdrowiej szybko :*
Ja do tej pory nie chorowalam i tak sobie bagatelizuje sprawe i chodze porozbierana po domu. Fakt ze mamy mega cieplo ale jednak zdaza mi sie chodzic po kafelkach na boso :-( juz zaczne zakladac papucie bo na prawde nie ma zartow..
Pytalam sie siostry D jak jest z USG w 4D i powiedziala mi ze placi sie ok 150 E za taki wydruk. Jakas masakra. Poza tym ze badania przeziernosci i wszystkie pozostale sa bezplatne to USG w 4D mnie rozlozylo na lopatki. Teraz juz sama nie wiem czy sie zdecydujemy zaplacic taka kwote, mozliwe ze dopiero pod koniec ciazy :-/
 
Dziękuję za odpowiedzi dziewczyny. Dzisiaj idę na to badanie i po prostu miałam kilka wątpliwości. Mój gin twierdzi jednak, że powinnam na nie iść i jest ono ponoć ważniejsze niż inne usg robione w późniejszym terminie.
Trochę się stresuję :)

Gdybym nie zajrzała już dzisiaj, chciałabym wszystkim Wam życzyć dobrej zabawy dziś w nocy i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, oby czas do spotkania z Maluszkami upłynął nam radośnie i szybko.
 
Drogie Mamusie ... Zycze Wam w nowym Roku Abyscie byly zdrowe i Wasze pociechy czego sobiee zycze ... zebysmy wszystkie ...przeszly w miare spokojnie nasze porody .
Zeby nie nekaly nas chorobska ... I zebysmy byly dla siebie tak dobre i zyczliwe ... jak dotychczas
Wszystkiego Naj wisienko zuzu slimaku corin paulino maqnio bombelku anusiu !!!!
Buzi buzi !!!
 
verte bedzie dobrze, trzymam kciuki:)
bombel kuruj sie kochana!

Pojechałam dzis na małe zakupy i tylko sie nawściekałam. Ludzie powariowali , tłumy i gigantyczne kolejki. w koncu kupiłam porządna wage, żeby pilnować moje kilogramki. wiem doskonale, że brak kontroli w moim przypadku skończyłby się moja wierną repliką słoniątka:)
Co do usg 4d, to moim zdaniem fajnie je zrobić tak dla samej siebie, na późniejszym etapie ciąży. Z tego co wiem to ok. 20-23 tc. W toruniu to koszt 250,00 zł.
 
zuzu a na czym polagało twoje badanie, refundowane było? Ja już na dzidziola wydalam ze 35 tysiecy i dlatego tak pytam o te koszty. Ale nieważe wydalabym wszystko, wziela ze 100 kredytów byleby miec maluszka.

Moje po prostu zwykle usg tylko tak się nazywa usg genetyczne a to wszytsko wymyślil jakiś kolo to sa badane tylko markery jak sa w normie to dobrze a jak cos nie tak to podejrzenie ale tez nie muszą swiadczyć o samym złym. Ja u mnie w mieście płaciłam za zwykle usg 90zł i byłam wczoraj w 12t6d wiec już takie badania robił i badał przezierność karkowa,kosć nosową, przepływ żył, serduszko, dlugość maleństwa CRL u mnie miał 65,5cm, kości czaszki wysklepienie, mózg półkule jak są ułożone, ciągłość kręgosłupa, okolicę przyczepu pępowiny, zołądek, pęcherz moczowy, kończyny, trofoblast, przydatki. Takżę wydaje mi się ze zrobił dokladnie wszytsko na tym etapie no szkoda tylko ze płci nie pokazał... ech... jednej mojej znajomej robił w 13 i juz powiedział ale miała robione usg dowcipne a ja przez brzuch
Także trzymam &&&&& będzie u Ciebie ok zobaczysz!
 
:-)No i na ten NOWY ROK 2011!!!! SAMYCH SUKCESÓW, SAMYCH RADOŚCI I PROSTEJ DROGI, KTÓRA PROWADZI NAS DO NASZEGO ZAPLANOWANEGO CELU BEZ PRZESZKÓD!!!! WYŚMIENITEJ ZABAWY SYLWESTROWEJ PRZY PIKOLOOOO I ZDROWYCH MALUSZKÓW!!!!!!!!!!
 
I ode mnie również dla Lipcowych Mam spełnienia marzeń, samych pięknych chwil, łatwych porodów, zdrowych maluszków i wszystkiego co sobie wymarzycie i obyśmy wspólnymi siłami przetrwały te wszystkie miesiące!!!!
 
reklama
maqnio no to tez ladnie kosztuje to zdjecie 4D, 250 zl to sporo pieniazkow jak za takie zdjatko :/ no ale wlasnie mysle ze moze uda mi sie je zrobic w koncowym okresie ciazy, na pamiatke :-)

Ja oczywiscie tez skladam zyczenia noworoczne dla wszystkich mam obecnych i tych jeszcze niedoszlych. Zebysmy wytrwaly dzielnie do konca, bez: wiekszych komplikacji, wielkiego bolu i strachu. Pociechy z maluchow i hucznego sylwestra z soczkiem w rece :-D ^^
 
Do góry