reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

Część dziewczyny
usmiech.gif

Serdecznie Was pozdrawiam i dołączam się do Waszego grona
usmiech.gif


U mnie termin na 21.07. A co do tygodnia to już się pogubiłam :) gdzieś między 7 a 8 :)
Wczoraj widziałam moją centymetrową fasolkę i jej bijące serduszko
usmiech.gif

Troszkę miałam stracha, bo przedwczoraj wieczorem zaczęłam krwawić - na szczęście okazało się, że to był powód torbieli, która jeszcze 2 tyg temu miała 8 cm x 5 cm a wczoraj już tyko 2cm x 3 cm
usmiech.gif


Tak więc dzisiaj jestem już spokojna i z niecierpliwością czekam na następną wizytę, która niestety dopiero 27.12:)

Grabkowa ja również mam torbiel na jajniku. Miałam ją przed zajściem w ciążę i miałam już wyznaczony termin usunięcia na luty. Bardzo martwiłam się, czy torbiel w jakiś sposób nie zaszkodzi ciąży więc jak tylko się dowiedziałam pojechałam na wizytę do lekarza. Pani doktor uspokoiła mnie, że torbiel powinna sama pęknąć gdy rosnąca macica ją przydusi. Mam nadzieję że tak się stanie. Póki co nie zmniejszyła się ani trochę. A Tobie zrobiła się w czasie ciąży czy też miałaś przed?

Dziewczyny ja też wybieram się na święta do Polski samolotem. Pytałam lekarza czy są jakieś zagrożenia, a ona powiedziała, że nie jest zwolenniczką latania w ciąży, ale mam przyjść dzień przed wylotem do niej i po badaniu stwierdzi czy mogę lecieć. Zastanawiam się tylko czy nie chce znów mnie na kasę naciągnąć, bo chodzę do polskiej przychodni (mieszkam w Irlandii) i płacę 100 euro za wizytę!! A ostatnio na wizycie stwierdziła, że wszystko w porządku. Co o tym myślicie?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Też była przed ciążą, tylko ostatnio jak się badałam (w maju) to była połowę mniejsza dlatego nie kwalifikowała się do operacji.
Zobaczysz wchłonie Ci się :) a jeśli nawet nie to napewno ciąży to nie grozi :)
Zawsze tak słyszałam od lekarzy. A nawet polecali mi zajście w ciążę, ponieważ z torbielami męczę się od 3 lat, miałam raz laparoskopię ale to wraca. I ponoć ciąża to najlepsze lekarstwo na tego typu sprawy :)
Tak więc cierpliwości :)
 
Grabkowa dzięki!! Mam nadzieję, że będzie tak jak mówisz :-)

A ja dziś oglądałam film dokumentalny i się popłakałam!
Nie mogę się doczekać świąt. Wreszcie spotkam się z rodzinką i powiem im o dzidzi :) A Wy dziewczyny jak powiedziałyście bliskim?
 
Cześć dziewuszki :)

A ja mam problem. Otóż wyskoczyła mi niewielka opryszczka na wardze, zresztą w taką pogodę bardzo często mi wyskakuje. Martwię się teraz strasznie :(((( Czy coś się może stać?
 
Cześć dziewuszki :)

A ja mam problem. Otóż wyskoczyła mi niewielka opryszczka na wardze, zresztą w taką pogodę bardzo często mi wyskakuje. Martwię się teraz strasznie :(((( Czy coś się może stać?

Nic się nie martw. Zanotuj sobie w pamięci datę, będą o to pytać przy wywiadzie, w szpitalu, przy porodzie. Zlecą dodatkowe badania słuchu dzieciątka. Ja miałam opryszczkę w pierwszej ciąży i wszystko było OK.

heledorka - mojej mamie powiedziałam w zasadzie od razu jak ja się dowiedziałam, bo mi marudziła, że muszę schudnąć....Mieszkamy razem, więc i tak by wyszło w praniu....Moje siostry bardzo się ucieszyły, tylko brat nie wie, powiem mu w święta ;-) Co do lekarza, to mój ma takie samo stanowisko. Jeśli lot samolotem, to kwestia życia i śmierci. Ale znam wiele dzici, których mamy latały całą ciążę....

Starsze dzieciątko poszło właśnie spać, ja mogę wreszcie z czystym sumieniem wyciągnąć się na kanapie.....
 
Ja tam w opryszczkach się nie znam wiec nie pomogę. Ja sie nudzę mąż poszedł do pracy a ja se właśnie gotuje znów bób. Jakoś mam chęć na jedzenie, zjadlam juz co nieco i głodna dalej jestem. Głowa mnie boli i tak zauważam juz od kilku dni w te godziny....
Ja swoim powiedziałam po 1wszej wizycie u gina<mama tato bracia>, ale sie coś domyślali bo nie piłam na urodzinach mamy i na Wszystkich Świetych i rodzinka bo sie spotykamy wtedy z ciotkami i wujkami a ja ze nie chce choc kierowcą nie byłam. A dalszej rodzince powiem w pon jak wrócę od lekarza juz mam plan. Do babci zadzwonie bo mam tylko jedną i powiem ze był u mnie św. Mikołaj i zostawił dla niej wiadomość ze znów zostanie prababcią..... heheh a wtedy juz wiadomość się rozniesie po reszcie ..... ale bób mi zajezdza coś heheh

A co do lotów to ja rezygnuje, miałam jechać do brata do angli po swietach i lipka.... jakos ja się boję. Ale to nie to samo jechac w odwiedziny bo mogę ale nie muszę......
 
Ostatnia edycja:
Ja powiedziałam mamie, kiedy zadzwoniła żeby zaprosić nas na wigilię. Powiedzialam: "ale czy my sie wszyscy pomieścimy u was?"
A ona: "spokojnie, jak zawsze. Nasza dwojka, babcia, twoja tesciowa i wasza czwórka"
na co ja: "mamuś, piątka" :D
No i sie biedna popłakała do słuchawki :)
 
no to fajnie mama zareagowała. Moja się nie popłakała ale czeka na tę wiadomośc już z utęsknieniem.... tak pragnie wnuka ;-).
Ale pojadłam bobu......uuuu na raz wszytsko pochłonełam... i tak już mam gazy to teraz bedą niezłe maxi heheh. Mąz jak rano wejdzie do mieszkania to padnie ale przynjamniej meszek z kwiatków się pozbędę..... ;-)
 
reklama
Do góry