reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

Hej dziewczyny,

Męczy mnie jedna sprawa, wydaje mi się dość kluczowa w tych naszych rozważaniach.
Otóż na większości Waszych suwaczków jest np 5 tydzień i 3 dni, czyli wg mnie, to jest się wtedy w 6tym tygodniu. CZyli mylnie interpretujemy który to tydzień, patrząc, że 5 tyd, 3 dni - mówimy że jesteśmy w 5tym tygodniu, a przecież to jest 5 pełnych tygodni, czyli 5ty tydzień się już skończył i zaczął się 6ty.
Bo przecież licząc od @ nie mówimy zerowy tydzień, tylko pierwszy tyddzień, nawet gdy jest to np, 3 dzień.
Nie wydaje Wam się to trochę logiczne?
:nerd: logiczne to to..jest ale nie wiem czy tak sie liczy
 
reklama
Margerita hehe rozbawiłaś mnie, chociaż ja też mam jazdy. Mnie dzisiaj wzruszył program M. Gessler...

Muszę objerzeć na onecie - coż ona znowu nawyczyniała że się wzruszyłas?

Z tym lekarzem to rzeczywiście problem. Traf chciał że we wrześniu zapisałam się na nfz do podobno fajnej kobiety no i mam wizytę 24,11 - 3 mce czekania szok!. Ale czas fajny, akurat się złożyło że pójdę z mam nadzieję ciążą.
 
ślimakowa, dla ginekologów liczy się skończony tydzień. Czyli jesli masz 5 tydzień i 6 dni, to wg ginekologa jesteś w 5 tygodniu.

Hmm ja też myślałam tak jak slimakowa... dziwne te tygodnie. Pomyśleć że jeszcze rok temu ciążę rozpatrywałam w miesiącach a teraz sama liczę - 5 tydzień i 3 dzień mam dziś.
 
Mathilda - oby kobieta gin była w porządku i ci odpowiadała już jako prowadząca cała ciążę. I termin idealny, w którym bedziesz tyg? Ja chodzę z NFZ do faceta. A ty skąd dokłanie jestes, jeśli można? Ja z gdańska.
 
Corin, ja jednak uważam, że jak masz 5 tyg + 3 dni, to jesteś w 6tym tygodniu. Tak jak będziesz miała 8 pełnych miesięcy i 2 tygodnie, to będziesz w 9tym miesiącu,a nie w 8mym. I tak liczy gin wg mnie.
Piszę to, żebyście wzięły to pod uwagę, bo jak się zastanawiacie czy będzie widać serduszko, czy jeszcze nie, to tylko sobie dodajecie nerwów.
 
No ja przyznam szczerze, że liczę tak jak ślimakowa powiedziała i tak też wydaje mi się logiczne. A na usg od ginekologa wydaje mi się, że jest trochę inaczej niż na nszych suwaczkach. W końcu dziwnie by było odnieśc taki sposób jak Corin zaproponowała do miesięcy, bo nigdy byśmy nie były w 9-tym miesiący albo tylko kilka dni jak się już skończy.

Suwaczek mówi że np. jesteśmy jak ja w 6 tyg i 3 dniu ciąży, a usg powie że to 7 tydzień, 3 dzień. I ta różnica i czy przecinek jest kluczowa bo w końcu 6 tygodni i 3 dni to to samo co 3-ci dzień 7-mego tygodnia. I ak u mnie to ginekolog stwierdził. Czyli jak wg suwaczka było, że w 5 tyg i powiedzmy 6 dniu ciąży to ginekolog mówił, że to jeszcze 6-ty tydzień ciąży:)
 
Witajcie lipcóweczki!
Witam też nowe mamusie lipcowe :- )
mdłości współczuję, ja na razie brak-ale objaw brzuszka balonikowego od wzdęć to mam ;-)

Nadrobiłam co pisałyście i aż się rozmarzyłam by zobaczyć i usłyszeć serduszko dziecka :-)
 
ślimakowa możesz mieć racje, to dziwne. Teraz patrze na suwaki zuzu2 ma 6 tygodni i 6 dni, i dziecko 3 tyg i 5 dni, a u mnie jest 5 tyg i 6 dni ciąży, i dziecko 3 tyg i 3 dni. Mam nadzieje że nie namieszałam. Chociaż może te kalkulatory inaczej liczą.
 
reklama
Do góry