reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

Cześć Mamuśki!

U nas w sumie po staremu...W poniedziałek Kinia zrobiła 5 rzadszych kupek, ale nocka już była ok i póki co do dziś jest ok. Musiała na coś tak zareagować :eek: Może na upał?
Nocki u nas ostatnio lepsze, 2 pobudki w ciągu 2 ostatnich nocy - nie jest źle...
Piszecie o szczepionkach - ja Kingę szczepię na wszystkie szczepionki obowiązkowe, na pneumokoki mam zamiar ją zaszczepić jak będę ją wysyłać do przedszkola (zresztą dwóch pediatrów odradza nam póki co tą szczepionkę). Na rota nie szczepiłam, gdyż znam 2 koleżanki, które zaszczepiły swoje pociechy a one i tak zachorowały i na dodatek ciężko przechodziły zakażenie rotawirusowe z długą hospitalizacją w szpitalu. Nie wiedziałam, ze szczepionka na odrę, świnkę i różyczkę może mieć powikłania w postaci autyzmu...hmmm - w miejscowości mojego męża są 2 dziewczynki, które miały "powikłania poszczepienne", ale to od szczeionek skojarzonych (jakich? - nie mam pojęcia). Ja szanuję decyzję kazdej z Was - jesteśmy Mamami i każda z Nas wie, co dobre dla naszego dziecka.... i należy to uszanować.

My szczepimy się za 2-3 tyg.
Aha, ja jutro na tą biopsję się wybieram...ehhh, najgorsze to czekanie na wynik....trzymajcie kciuki!

maqnio, duzia Rózyczka jest! Moja Kinga też waży ok. 11,5 kg...ale wysoka jest o nie widać po niej tej wagi.

PiaLove, ja zamierzam Kinii uszy przebić jak będzie mieć co najmniej 3-4 latka...wg mnie to niepotrzebny stres dla niej (moim zdaniem oczywiście) i "niepotrzebna ozdoba" póki co...Po drugie moja Kinia jest bardzo erażliwa i na pewno tarpałaby się za uszy po przebiciu, ciągnęła, zresztą teraz bez kolczyków ciągle się ciągnie (ponoć na ząbkowanie niektóre dzieci tak reagują).

sunset, sto latek dla Twojego Roczniaka!!!!!

malamii, kciukasy za mleczko!Buziaki dla reszty: Tesiu, basieniak, wydrusia, konwalianko, ememte, NiL, Wisienko, Anetkaa, Aniaa, Marzenko i reszta których nie wymieniłam :******
 
reklama
Hej mamuśki:-)
Widzę, że na forum wrze:-) co do szczepien ja także nie czuje się zbyt obcykana w tym temacie dlatego sie podporządkowuje i szczepię na wszystkie obowiazkowe. Na pneumokoki nie szczepie na razie (córcia też jeszcze nie zaszczepiona) będę szczepić podobnie jak monia jak maluchy beda szły do przedszkola(tak nam polozna poleciła).
Nie zmienia to faktu, że zasiałyscie we mnie malutkie ziarenko niepewnosci i troche postraszyłyście.
Ania ostatnio poszlismy waszym sladem i tez taplalismy sie w kaluzy. Taka bylawielka woda u nas we wjezcie i Gabek od razu tam wskoczyl. Ja zalozylam klapki basenowe i tez chlup w kaluze. Radocha dla obojga.
tesiu kochana od nas tez buziaczki dla Nadusi i jej cudownej mamusi:* masz racje kiedys sobie nadrobie:-)
konwalianko to z zalezy od dziecka jak szybko zaczyna mówic. Moja córcia słówkami mówiła jak miała rok (pierwsze słowo jak 9 mies) a jak miała 1,5roku to mowiła całymi zdaniami. Mam ją nagrana jak ma 19 mies i tak nadaje smiesznie. Gabrielek raczej nie zanosi sie ze szybko zacznie gadac. Chociaz caly czas nadaje ale po swojemu. Mowi mama tata baba dada tota(ciocia), najczesciej mowi ,,da to'' i ,,tam'' jak chce gdzies isc. Zamiast ,,nie'' to mowi yy a zamiast ,,tak'' potrzasa nie tylko glowa a calym soba. Leniwy jest troche bo jak sie pytam ,,kto to jest'' i wskazuje na kogoś to on mowi ,,yy' (ze nie powie) no to pytam się gdzie jest np mama, tata, ciocia, wujek, baba, dziadzia i on podchodzi do tej osoby i wskazujacym paluszkiem go dotyka i mówi ,,to''. Tak śmiesznie to wyglada.
Co do przekłuwania uszek ja jestem przeciw. Moim zdaniem dziecko samo powinno chciec a chociaz sie zgodzic. Moja córcia nie ma przekłutych uszu i póki nie bedzie chciała to jej nie przekłuje. Dla mnie tez to jest poki co zbedna ozdoba (chociaz sama mam 6 kolczykow) i dziecko tylko moze ciagnac uszko itp.
 
Nil, no faktycznie każdy maluch jest inny..podobno chłopcy mają "cięższą" mowę i nieco później zaczynają;-)

pia, gratuluje zaśnięcia

Tymek też śpi, dzisiaj byliśmy w ikei i zakupiłam nieco zabawek edukacyjnych - drewnianych:tak: ale mialam zabawę - hehe
kolorowych
 
dzem dobry !!!!:-D:-D
 

Załączniki

  • poranna kawa.jpg
    poranna kawa.jpg
    26,2 KB · Wyświetleń: 11
hello.
chwilka na bb. potem czeka mnie sprzatanie salonu i okna. prasowanie zostawie tesciowej na jutro. :-p tak, tak zjazd gosci zaczyna sie od dzisiaj wieczora. w niedziele chrzcimy Aleksika. Z nowosci. W niedziele robilismy grilla z sasiadami w ogrodku (20 osob). maly po trawniku ruszyl niewinnie. tak mu sie sopodobalo, ze caly wieczor przechodzil. a od poniedzialku jakby nigdy nic sie nie stalo i na czworaka. takze od poniedzialku Aleksik chodzi do zlobka. dzisiaj troszke poplakal. ale dzieki zlobkowi i wspanialej nauczycielce nauczyl sie ze lozeczko to jest jego miejsce spania. nie stawia oporu. Gorzej zasypianiem, ale juz jestesmy na etapie 3razy mama wychodzi i wchodzi poglaskac Aleksika i spi. nawet w nocy jak sie przebudzi nie stawia oporu, dostaje smoczka i idzie dalej spac. Moj glodomorek zaczyna wyjadac z talerza innym dzieciom :-). no i oczywiscie nie starcza mu jedna porcja.
konwalianka my tez ostanio w ikei zakupilismy kolejke zamiast Aleksika moj maz sie bawi.
maqnio rozgadana Rozina na calego.
Nil ja sie obawiam i zauwazylam ze Aleksik nie predko zacznie mowic. np. papa (tata) czy mama nie mowi, rozpoznaje te dwa slowa ale nie wypowie. jedyne slowo jakie mowi to am am am in reszta to wlasne slownictwo. w zlobku mowia po angielsku, w domu wloski i polski, bajki po francusku, na podworku luksemburski i niemiecki.
pia gratki dla niuni za zasniecie w swojim lozeczku
tesia,sunset,monia,madzia, reszte dziewczyn buziaki

nie chce smecic na temat szczepionek. Kraj gdzie mieszkam jest malym panstewkiem, i tutaj nie ma wogole konkurecji miedzy firmami ktora szczepionka jest the best. Ministerstwo zatwierdzilo te ktora jest skuteczna i wszyscy lekarze podaja te sama szczepionke kazdemu dziecku. takze nie ma samowolki. do tego nasz pediatra, np jak bylam we Wloszech na obronie, doslownie dzwonil do mnie czy z Aleksikiem jest wszystko w porzadku, bo tydzien wczesniej dostal szczepionke MMRV (ospa,odra,swinka, rozyczka) plus na pneumokoki 3 serie. tera 14 sierpnia mamy ostania serie na pneunokoki plus HIB IPV. Kolejna dopiero miedzy 15 a 23 miesiacem (2 serie MMRV). Dlatego mam zaufanie do lekarza, alenie zmienia faktu ze po kazdej szczepionce nie martwie sie czy bedzie ok i mysle ze tych szczepionek powinno byc mniej, albo podawane osobno.
 
Dzień dobry :)

My na nogach od 8:00, moja mała pospała troszkę, nawet ładnie. My już po obiadku o 13:00 i teraz chyba pójdziemy na spacer ale coś pogoda się psuje także nie wiem czy się zaraz nie rozleje.
Dzięki dziewczyny, tak moja zasnęła sobie ładnie wczoraj w łóżeczku :) ciekawe co będzie dzisiaj.

Milutkiego Dnia życzę Wam i Waszym pociechom :*
 
Hej :)

Ja dziś byłam na biopsji...szyja mnie trochę boli, miałam 2 ukłucia. Za tydzień mam dzwonić, czy jest już wynik. Poza tym wybrałam się dziś na większe zakupy do supermarketu no i zostawiłam trochę kasy :baffled:
Jutro wybieram się do lekarza ogólnego, bo przeziębienie mi jakoś nie chce przejść, kaszlę jak stary trabant...chyba bez jakichś "wspomagaczy" (czyt. antybiotuku???) się nie obędzie :wściekła/y:ale mam już dosyć tego kaszlu :wściekła/y::wściekła/y:Kinia dziś grzeczna, została chętnie z moją mamą pod moją nieobecność.

NiL, to faktycznie Twoja córka szybko zaczęła mówić. Moja Kinga dużo zna słówek:mama, tata, nana, baba, dada, koko, papa, dam ,nie, ooooo. Ogólnie z niej gaduła, bez przerwy coś się "pyta", pokazując paluszkiem i mówiąc "ooo", żeby jej mówić co to jest. A jak się na nią uwagi nie zwraca to od razu podniesionym tonem mówi bardzo głośne "aha" :)))))

konwalianko, możesz się pochwalić, jakie zabawki edukacyjne zakupiłaś?

PiaLove, witaj :* Jak Blaneczka? Ładnie dziś zasnęła?

sylwia,
udanej imprezy zyczę! No to Aleksik będzie pewnie w przyszłości operował wieloma językami, skoro z tyloma ma styczność :)

Tesiu, :****

Miłego wieczorku :))))
 
Takkk... monia :) własnie wpadłam Wam napisać jak moja mała ślicznie znów dziś zasnęła... nie zasnęła w łóżeczku ale ze mną w łóżku i to bardzo szybko, przytulała się jak nigdy do mnie, tzn zawsze się przytula ale tym razem bardziej, chwilę wcześniej włożyła sobie nóżkę między szczebelki w łóżeczku i coś ją zabolało, nie wiem czy wygięła sobie ją czy co w każdym bądź razie zapłakała strasznie, wzięłam ją dlatego na łózko i zaraz zasnęła tuląc się własnie do mnie
monia zdrówka dla ciebie :* Buziaki :*

Dobranoc Wam wszystkim cmok :*
 
reklama
hej kochane.. ja na szybko przed męczącym dniem.. coś się poprzestawiało Tymkowi i wstaje o 5 rano!:no: no a teraz już ma I drzemkę - wtf:-D dzięki czemu ja już zupę ugotowałam i II danie naszykowałam..
wczoraj mieliśmy takze męczący dzień, przyjechała siostra i wspomogła mnie w malowaniu, mam nieco odnowiony salon! dwie ściany pomalowane na nowy kolor i baaardzo mi się to podoba, okna umyte, firanki świeże pachnące, no cud malina..hehe teraz czeka mnie wyszukanie sobie firany do okna, co nie jest proste, bo mam dość skomplikowane i baaradzo duże (na całą ścianę, czyli duże, balkonowe 4 skrzydłowe!) - pociągnie nas po kieszeni:szok:, ale co poradzić - nie kupuje się tego na rok (w moim przypadku); dzisiaj jedziemy do Centrum Nauki Kopernik - ciekawe jak się Tymkowi spodoba..

monia - kupiliśmy zabawki z serii mula: klocki z wózku, taką zabawkę, co przeciąga się koraliki i stojak do zakładania klocków od największego do najmniejszego.. chce jeszcze kupić taki podnośnik na magnes, ale mój P stwierdził, że to może za pół roku, bo Tymek jeszcze mały.. ja uwielbiam drewniane zabawki! Był tam taki wózek do pchania - piękny..ale stówkę kosztował:baffled: a za tyle to mam te zabawki co muu kupiłam..no i jest taki drewniany renifer do bujania i na to bym się skusila, ale mam już dla małego konika na biegunach, więc po co dwa.. za jakis czas planuje mu kupić tunel za 50zł no i pomyśleć o jakimś łóżeczku z baldachimem.. wydaje mi się, że kupię w ikei, bo to taka meblowa biedronka a i szkoda nie będzie jak się popsuje:rofl2:

pia, gratulacje.. bardzo możliwe, że się uderzyła.. tymek zawsze wkłada nogi w szczeble..ostatnio tak zasypia, w poprzek a nogi zwisają przez szczeble..

Ostatnio zrobił się takim przytulakiem - ale to słodkie! Jak ja go zostawię! Już mi się płakać chce:no::crazy::-(

Miłego dnia!
 
Do góry